bugün

karşımızda olacak ülkelerin yüzde onu civarında olur muhtemelen...
(bkz: boşuna beklersin)

iran dışında hiçbirinin yanımızda olmayacağı ülkelerdir.
karşımızda g8 olacağı için isterse geri kalan bütün ülkeler olsun farketmez.
rusya ve iran'ın olması yeterlidir.
(bkz: eşşek siki özerk cumhuriyeti)
(bkz: adamın amua koruz birliği)
bu ikisi yetecektir. zaten biz türküz işimiz gücümüz arapları korumak.
(bkz: semih cumhuriyeti)*
(bkz: fenerbahçe cumhuriyeti)
(bkz: kebabistan)
daha öyle bir ülke kurulmadı.fakat karşımızda olacak ülke olsaydı bu liste uzaaar giderdi.
(bkz: benle tsubasa siz hepiniz)
ne için ve kim için çıkacak savaş olduğuna bağlıdır. şayet arapları daha doğrusu vatanını para karşılığı satan arapları korumak için bir savaş çıkarsa kimsenin kılını bile kıpırdatmaması gerekendir. ama dersen ki, vatanın bir karış toprağına göz dikilmiş elden gidiyor. dünya alem birleşse o toprağı son kanımıza kadar koruruz.
(bkz: bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim)
Türki cumhuriyetler hariç hiç birinin katılmayacağı savaştır.
yalnız bilinmelidir ki kıçı boklu bir kaç şovmen çakma müslüman için savaş çıkarmaya değmezdir.
(bkz: ucuncu dunya savasi guncesi)
devletler arasında kan bağı değil konjoktürel menfaat bağı vardır. uluslararası ilişkiler bunu gerektirir. aynı soydan veya dinden vatandaşlara sahip olmak, ilgili durum o ülkenin çıkarlarına ters düştüğü taktirde sizin için kılını kıpırdatacağı anlamına gelmez. ancak savaş sonrası yardım gemileri gönderirler.
Bir türk cihana bedeldir...
(bkz: papua yeni gine)
filistin.
hiç bir ülkedir.
bangladeş

şaka değil.
eğer olursa iran suriye ve pakistan olabilir.

muhtemelen pakistan aktif savaşa girmez ancak israil nükleer tehdit oluşturursa pakistan da tehdit eder.

iran ve suriye türkiye ile savaşabilir veya uzaktan bakabilir.

kktc yi ülkeden saymıyorum.

balkan ülkeleri isteseler bile bişey yapamaz.

tabiki filistin de savaşa katılır.

bu söylediklerim sadece israil türkiye arasında olursa. savaş büyürse ne olacağı hiç belli olmaz.

edit: imla
filistin dahil hiç bir ülke. *
israile destek olacak ülkeler yanında devede kulak gibidir.

ayrıca;

el sikiyle gerdeğe girilmez.
bu savaş dünyada cepheleşmeye sebep olur...en azından niyet itibariyle olası cepheler...

türkiye dostları...

(bkz: rusya) bir ihtimal (bkz: çin) (bkz: iran) (bkz: suriye)bir ihtimal (bkz: pakistan) (bkz: venezüella) (bkz: brezilya) (bkz: küba) (bkz: ortaasya ülkeleri) gene bir ihtimal (bkz: kuzey kore) garip gelebilir ama bir ihtimal batının esaretinden kurtulmak isteyen (bkz: japonya) muhtemelen böyle bir gelişmenin yaratacağı heycan arap dünyasında (bkz: cezayir), (bkz: mısır), (bkz: ürdün), (bkz: arabistan)halklar yönetimlerini desteğe zorlayabilir veya yönetim değişikliğine sebep olabilir..

düşman ise şöyle teşekkül eder...

(bkz: abd) (bkz: ingiltere) (bkz: hindistan) büyük ihtimal (bkz: ab)

iran savaşa katılırsa zaten müdahale etmesi olası abd kesin müdahale eder ve abd karşısında rusya böyle bir cepheye önderlik ederse savaşı amerikaya rağmen kimin kazanacağı belli olmaz. çünki israil ve babası amerika ile ingiltere rusyanın hamisi olduğu cepheye karşı nükleer silaha başvuramaz. yani muhtemelen 3. dünya savaşı çıkar.
türk'ün türk'ten başka dostları da olabileceği düşüncesi yaratıyor. sözde herkes yanımızda ama savaşta(!), işte onu da o zaman görebiliriz ancak...
- hikmet aabi ?? israil ile savaşta yanımızda hangi ülkeler bizimle savaşır acep aabi??

+ canın mı sıkılıyo canım senin ??

- eevet aabi !! çok belli oluo dimi..

+ evet canım..bak çok ilginç bir anımı anlatayım rahmetli anneanem ile ilgili..yine sen yaşlarda ergenim böyle, doğuya asteğmen olarak gitmemişim yani henüz..savaş kelimesi öylesine zamanında dedelerimizin yaptığı beş harfli, böyle eğlenceli hep bizim kazandığımız bişeymiş gibi gelirdi, öyle öğretildi ya..neyse anı can sıkıntısı ile ilgili..

- evet öyleydi aabi!!

+ işte anneaneme dedim , benim canım sıkılıyo diye!!

- ee aabi??

+ rahmetli de hiç istifini bozmadan yemek yapmaya devam ederek " o zaman kıçını parmakla " dedi!!

- sen naaptın aabi ??

+ dışarı çıkıp top oynamak daha cazip gelmişti..savaşmış!! yürü git bakim hadi işin gücün dersin neyim bişeyin yok mu senin!! deett!!
hiç kimse yanımızda olmayacaktır.