(bkz: hanım polemik var yetiş)
yunus emre'yi, mevlana'yi, emrah'i, karacaoglan'i tanimayan bir embesilin ortaliga zictigi yalan.
aşk, islam dinince en kutsal oluşum olarak sayılır ki bunu bilmeyip ortalığı velveleye vermeye çalışan bir embesilin söyleminden öteye geçemeyecek söz.

not: başlık bir malın günlüğünden alıntıdır.

not2: böyle başlıklarda olmasa malları nasıl bileceğiz biz yahu.
(bkz: her yasak kendi isyancısını yaratır)
sinemalarda (bkz: bir şakirtin yakarışı)
biri şu mahlukata islamı tanıtsın ya da direk Allah ına kavuştursun denilesi yazar düşüncesidir.
aşkı sadece cinsel ilişkiden ibaret gören bir abazan haykırışıdır.
bana seni gerek seni

aşkın aldı benden beni,
bana seni gerek seni;
ben yanarım dün-ü günü,
bana seni gerek seni.

aşkın, aşıklar öldürür.
aşk denizine daldırır
tecelli ile doldurur
bana seni gerek seni.

sofilere sohbet gerek
ahilere ahret gerek
mecnunlara leylâ gerek
bana seni, gerek seni.

yunus durur benim adım
gün geçtikçe artar odum
iki cihanda maksudum
bana seni gerek seni...

yunus emre
bunu diyen kişiyi osman baydemir'e havale ettiren başlık.zamanında mevlana'nın dergahına girmek isteyen biri gelir.muhabbet falan ederler.sonra söz aşka gelir.mevlana adama sorar:
--hiç aşık oldun mu?
adam cevap verir:
+hayır.olmadım.
mevlana'nın cevabı ise ilginçtir:
--aşık ol sonra buraya gel.

islam'ı tepe noktada yaşayan birinin bile bu kadar önem verdiği konu nasıl olurda günah olur.
aşk yasaklanmamıştır ve günah degildir.Ama aşk eğer insanı Allah'a isyan olacak işlere , zinaya götürecek olursa bu durumda islam tarafından kabul görmez.
(bkz: sevişelim mi) *
aşkı sol frame de açtığı başlıklar gibi algılayanlar için, allah ın aldığı bir önlemdir.
öpüşmeyi aşk sanan zihniyetin ortaya attığı abes iddia.
aşk, insana verilen en guzel duygulardan biri. gunah da degil. ancak, su anki neslin asktan anladigi sey bambaska birsey. ask degil yani. eger sol framedekiler kastediliyorsa ask adina, evet oyle asik olmak gunah. iyi ki de gunah!
şehveti aşk sanan kanı ve sütü bozukların sıçmığıdır.
yaratılışında aşk olduğunu bilmeyen zır cahillerin avuntusudur.
dikkat çekeyim de ne olursa olsun diyen salakların savunduğudur.

"aşk imiş her ne var alemde
ilim bir kıl u kâl imiş ancak."

fuzuli
öncelikle aşık olmak için şöyle iyice bir süzmeye gerek yoktur. mal mı seçiyorsunda şöyle bir süzüyorsun bu bir. ikinciside islam hakkında ne biliyorsun acaba merak ettim. *
(bkz: yazar kendini mesih sanıyor)
şimdiye kadar duymadığımız saçma bir iddiadır. dayanağı yoktur. hezeyanlarla haklı gösterilmeye çalışılmıştır.
aşk, bir insanı tertemiz duygularla sevmektir. aşk, cinsellikten tamamen bağımsızdır. aşkı cinselliğe indirgeyen, aşkı zaten bilmiyordur. aşk istemeden olur. irade dışıdır. yani sözün özü, günah olamaz.
amma velakin, islamı bilmeden, kendi çapında "saçma günah" betimlemesi yapan afacanlar da, siz zaten çıkacaksanız, çıkın. din de aşk gibidir. şart koyulmaz.
kuran'nın hiçbir yerinde yazmayan önerme. hz. muhammed'in ilk eşi hz. hatice'ye duyduğu aşk baz alınırsa, aşkın sünnet olduğu ortaya çıkar.
--spoiler--
islamcı bebeler hemen başladı yok yunus idi, mevlana idi diye dört dönmeye.
adamın dediğini anlamadığınız için mi yoksa başka herhangi bir zihni durum mu var?

ayrıca aşk çatır çatır, ter kan içinde sevişmektir; sevişirken de "seni seviyorum" demektir. islamda kadına bakmak bile haramdır, bırak onu bunu. evrimi en çok müslümanlar etkiledi zaten. o yüzden müslüman kadınlar böyle çirkin, iri götlü ve göbekli.

erkek seçimini yapamadı.
--spoiler--
edit piaff: bu entry'e spoyler koymayı unutmuşum değerli mümin ve mümine kardeşler. zındıklar böyle düşünüyor, yanlış anlaşılmasın. taşlanmak için fırsat kolluyor piçler!
--spoiler-----
sevenleri ayırmak günahtır.

kızların'da erkekler gibi seçme ve reddetme hakkı vardır. Evlilik çağına gelmiş kızların sevdikleriyle evlenme hakları vardır, Ailesi kendi seçtiğini seçmeye kızlarını zorlayamaz. (hz. muhammet)
-----spoiler-----
yukarıdaki sözler konuyu yeterince açıklar nitelikte sanırım. islamı eksik bilen bebelere daha iyi araştırma tavsiyesi ile. (ama kitap okuyun öyle ateist forumlarından öğrenilmiyor islam)
aşk'ı sadece insanlar arasında gören zihniyetin uydurması. allah sevgisiyle yanıp küle dönen dimağları, peygamber aşkına tutuşan kalpleri unuttun mu bre cahil?

ayrıca iki insanın birbirine tertemiz duygularla bağlanmasından daha doğal ne var şu dünyada allah aşkına?
Aşk kalpte olan soyut bir duygudur ve somut bir şekilde gösterilir. Birleşmeyle ymuşak dokunuşlarla veya kaçamak bakışlarla islamdaysa bunların hepsi yasaktır.Bence aşık olmak günah yerine islam da aşık olmak kabullenilebilir ancak yaşanması güçtür demek doru.
dur bi anlatayım..

Bildiğiniz gibi, aşk, nefsanî olan duygusallıktan ziyade, kalbî olan aşırı sevginin adıdır. Bu nedenle aşık olmak insanın elinde olan bir şey değildir.

Sizin de onu düşünmeniz elinizde olmadan aklınıza gelmesi caizdir. Ancak mukaddes şeyleri feda edecek kadar tapar gibi sevmek doğru değildir. Eğer evlenme imkanınız ve onu dini ölçüler dairesinde istedip almanız mümkünse hemen istetmenizi öneririz.

Eğer bu mümkün değilse demekki hakkınızda hayırlı değilmiş deyip, Allah'tan helal süt emmiş iyi bir eşi nasip etmesini isteyip aramak gerekir.

Hakkımızda neyin hayırlı olduğunu bilemeyiz. Belkide mutlaka olmasını istediğimiz bir şeyin sonradan keşke olmasydı deme ihtimali vardı. Bu nedenle isterken hayırlısını istemek olmazsa sabır ile beklemek en güzelidir.

Hz. Meryemin annesi bir erkek evlat istemişti. Allah ona bir kız verdi. O çok üzülmüştü. Şimdi o annemize sorsak;sen erkeklerden onlarca ama kızlardan bir tane Meryem hangini istersin; elbette tek Meryem i isteyecektir. Çünkü kızı peygamber annesi oldu.

işte biz de buna göre hareket etmeliyiz.

Biz Allah';ın kullarıyız. O nasıl isterse öyle hareket etmek durumundayız. Nişanlı bile olsa nikahları yoksa kadın ve erkeğin beraber yalnız kalması haramdır. Çünkü nişan nikah değildir. Şahitler yanında nikahlanmalı ki oturup kalkmak helal olsun.

Örneğin senin bir bahçendeki meyveyi birisi senden izin alsa yese ne güzeldir. Senden izin almadan yerse ve ne farkı var derse ne yaparsın?

Allah bize izinsiz dolaşmayı yasaklamıştır. izin almak da nikah kıymakla olur.