bugün

Peygamber efendimizin elleriyle eşine yemek yedirmesi. En basit örnek.
cennet anaların ayakları altındadır.

cennet lan bu cennet. kafasına mıçtığım. erkeklerin demiyor burada. haa yok sen doğum yapabiliyorsan orası ayrı.
Bir kac örnek ile avunmaktır sadece. Eliyle yemek yediriyor ama 40 tane çeşit yapıyor temiz.
islamı yobazlıkla bir tutan şerefsiz cahillere dert olmuştur.
doğrudur, tek islamda değil eski dönemlerde kadına verilen değer diye bir durum yok.
ataerkil bir toplum yapısı vardır her yerde.
islamda da kişisel haklar konusunda eksiklikler varken,
kadın hakları konusunda daha büyük eksiklikler vardır.
mesek çok eşlilik, miras hakkı, kadınların dövülmesine dair ayetler, seçme ve seçilme hakkı, cariyeler v.s
''cennet annelerin ayağı altındadır'' örneğini bilmemek.
Islamda kadin, mücevher gibidir. Ve sen müvevheri ne yaparsin. Saklarsin, gizlersin vs. Iste bu yüzden kadinlari ninja gibi giydiriyoruz. Mücevherimi çalmasinlar. (Su an kafam uçuyor, lalalalala...)
Dinle alakasi olmayan insanlarin dinini yasamaya calisan insanlara laf sokmaya calismasidir.
Bir gun peygamber efendimiz sahabelere diyorki. 3 tane kizi olup onlari duzgunce yetistirip ve evlendiren ana babalar cennetle mujdelenecektir.
Sahabelerden biri soruyo peki 2 tane kizi olan da gidebilecek mi ya rasulullah.
Peygamberimiz de cevap veriyor. Evet iki tane olan da gidecektir.
Burda peygamberimiz'in bayanlari yucelttigini biz göruyoruz. Ama sizin algilarinizda perde varsa bilemicem.

Bi baska ornekte ise insanlar kizlarindan utandigi o cahiliye devrinde peygamberimiz kizini omzunda tasirmis. Bi peygamber bunu yapan. Kimseden utanmadan cekinmeden herkesin gozu onunde kizina nasil deger veriyo goremiyo musunuz.

Lutfen dinle alakaniz yoksa ve hic bisey bilmiyosaniz kötülemeyin de. Bir de soyle düsünün: ateist, hristiyan veya da baska bi dine mensup olabilirsiniz. Sizin inanclarinizda namazdir zekattir oructur hic bisey olmayabilir. Yani yapsaniz da gunah sayilmaz sizin icin yapmasanizda. Yapmazsaniz ve de eger islam en dogru dinse, ki ben tek din olduguna kalpten inaniyorum, siz cehennemliksiniz. Eger yaparsaniz namaz kilar oruc tutar Allah'a itaat ederseniz cenneti garanti etmis olacaksiniz. Peki hala niye bekliyosunuz? Gelin islam gbi guzel bir dini secin. Herkes islami kurandaki gbi yasasa hic bi sorunumuz kalmayacak.
Evlilikte kadına Mehir verilmesi en basiti. Erkek için böyle bir şey söz konusu değil.
- Merhabalar efendim, Bir soru sorabilir miyim?
+ Tabii buyur.
- Müslüman mısınız?
+ Elhamdülillah müslümanım.
- Dininizde kadınlara değer verilmiyormuş deniliyor, siz ne düşünüyorsunuz?
+ Allah onu diyenleri ıslah etsin.

öncelikle elhamdülillah müslümanım. Tüm kurallarına da uymaya çalışırım. 5 vakit namazından tutun, zekat-fitresine kadar. Kişisel olarak bana denilecek olsa, eşime sorulmasını isterim. Bilirim ki islama göre eşlerimiz bize emanettir ve emanettir ve emanete hıyanet olmaz. Ve ben bu düstura göre eşime bakarım ve bundan mutluluk duyarım.

Diğer örnek ise annelere verilen değerdir ki benim için hayatımdaki en önemli insandır kendileri. 9 ay karnında taşıması, hastalandığımda sabaha kadar başımda nöbet tutması, bir yerim kanasa başımda pervane olması, dertli görünsem beni mutlu edebilmek için elinden geleni yapması vs. hem beni en iyi tanıyan insana nasıl değer veremem?

işte bu lafa karşılık en büyük örnek ben ve benim gibi olan müslümanlardır. Bizde eşimize-anamıza büyük değer verilir. her ikisi de rahat etsin diye elimizden gelen yapılır. Kendi rahatımızdan ödün verip, onları rahat ettirmek, onları üzmemek de bizim gibiler için sevaptır.

not: Hayatımda anneme 1 kere sesimi yükselttim ve son 10 yıldır da bunun acısını yaşıyorum. Her fırsatta kendisinden özür diliyorum.
açık açık uygulama dendiği halde halen edebiyat yapan tiplerin anlamak istememekte ısrar etmesidir.

örnek diyorum lan. uygulama. yani senin arap dininin uygulandığı ve kadınların çok değerli ve mutlu olduğu bir yer göster bana. kalkmış vayy kadınlar cinsel obje mi diyor? olm, haremi senin dinine inananlar kurmadı mı? en çok cinsel şiddet senin dininin yaşandığı yerde çıkmıyor mu?

bak isveç'e, norveç'e var mı bu kadar olay?

4 karı almak senin dininde yok mu?

e dinde yok diyorsan kim çıkardı?

niye senin dininden çıktı?

niye hristyanlarda çıkmıyor?

kadın erkek eşitliğinde müslüman ülkeler kaçıncı sıralarda laik ülkeler kaçıncı sıralarda?

bir de mücevher gibi saklıyoz diyene, kadın mal mı lan?
bok atmaktır ve bu bok atan kişilerin konuşmalarından dahi kendilerinin ne kadar bayanlara ne kadar değer verdiği görülmektedir.
Bu bok atan kişiler "karı almak" tabirini kullanır ki bu bile başlıca yadırganacak bir durumdur. karı ne yav? Bayan, hanım denilmesi daha uygun gibi. Ben evlendiğim kişiye im derim ki adı üstünde "eş" yani dengim görürüm.
Hani islamiyetten konuşuyoruz ya ona göre, 1000-1500 sene öncesinde avrupa'nın durumu neydi? Kimin eli kimin şeyindeydi? Hadi o geçmişti bana göre, 2005 yılına göre dünyadaki boşanma oranlarına bakmak bile dünyada kimin kadına ne kadar değer verdiğinin göstergesidir.

http://www.secondtango.co...ategory=39&id_sub=115

bu linke bakılmasını salık veririm. Bakın ne diyor, ab de boşanmaların %75 i erkeklerin aldatması yüzünden oluyormuş. Ne kadar fazla değer verdikleri ortada.

Arap dininin uygulandığı ve mutlu olunduğu bir yer olarak kendi evimi örnek gösterebilirim. Belki maaşım az ama şükrediyor ve mutlu mesud yaşıyoruz.
o yüzden mi bir erkek dört kadınla da evlenebilirdiye duyduğumuz bir söylem var. ha bir de şı var. bu ağustos sıcağında şotla, kısa kollu atlet tipi ti-sörtle gezen bir erkeğin yanında bürüklenmiş hanımlar görüyoruz. kendisi estire estire geziyor, hanımın nefes alacak yeri yok. islam kadının şahitliğine bile güvenemiyor. ,
4 karı izni.

1 kadın evin yükünü tek başına üstlenmesin diyedir, kesin...
Ornek verilmis. Guzel ornekler ama sen degerinin erkek himayesinde bicimlendiriyorsan, sahitliginin miras hakkinin yarim erkek kadar oldugunu kabul etmissen erkek tahrik olmasin diye carsafa burunmeyi normal karsilamissan dort es hakkinin olmasini normal karsilamissan bunun yaninda ancak iki uc ornek verebiliyorsan veyahut bu soylediklerime hala o oyle degil bak soyle aslinda diyebiliyorsan kendini boyle kandirmayi secmissen saygi duyarim. Gercekten saygi duyarim iyi hissediyorsan sorun yok. Ben kabullenememisim demek der gecerim.
Verilen bütün örnekler kuran in nasıl da belirli bir zamana ve mekana ait olduğunu gösterir. Ama cahiliye devrinde böyleydi sonra şöyle oldu gibi ufak tefek insan yerine koymaları ornek gösterenler kuran her zamana her mekana aittir her zaman geçerlidir iddiasinda da bulunurlar kesin. Su an geçerli olsa değil ikinci sınıf baya baya on ikinci sınıf insan muamelesi görüyor olurduk.
Islam hoşgörü dinidir deyip, kendinden olmayanın kafasını kesmek gibidir.
"ama onlar gerçek müslüman değil taam mı" diyenlere selamlar sevgiler. bahsettiğiniz gerçek ıslami yaşayan, insanların barış ve huzur içinde yaşadığı, kadınların el üstünde tutulduğu tek bir ülke gösterebilir misiniz?
Değer derken? Misalin akşam dışarı çıkıp seks partilerine, yıl başı eğlencelerine gitmesi; kısacası pavyonlar da, kerhaneler de , barlar da sürtmesini engellemek mi? Yoksa karının maaşı var diye onunla evlenmek mi!
ne hasta bir kafa lan bu? müslüman olmayan bütün kadınlar ahlaksız(ne demekse), sadece seks düşünüyormuş. sadece seks düşünen sensin.

senin dinde erkeğe sınırsız cariye hakkı veriliyor.
Pardon !

4 karı !
+
1 sübyan !
+
1 oğlan !

islamda normaldir, gelenektir, adettir !

Hepsine aynı yatakta eşit değer verirler !
Dört karı taklıntılarını alt alta okuduğum meseledir.

Sizin istediğiniz karılar 40 değişik erkeğin altından geçmeden kocaya gitmiyor. Zaten o kadar geniş yaşamış bir karıyı da bir erkek idare edemez. " alışmış kudurmuştan beterdir"
bizde 1 kadın, 1 erkekle evlenir diye getirildi manyak herif. hala haklı olduğunu sanıyor. sapıksın, cinsi sapıksın.
islam kadınlara değer verir;

*bir erkeğin en az 4 kadının karnını ve cinsel isteklerini doyurması gerekir(!)
bu bir görevdir.

*kadının kocasından başkasına açılması araba sürmesi açılması yasaktır yoksa nazar değer(!)

*kısa etek ve dekolte haramdır sakın yapmayın günah(!) yaz aylarında yazlık mont ile dolaşmak iyi bir seçimdir.

*Kocası olmadan evden izinsiz çıkması bir erkekle el ele tutuşması idamdır buda önemlidir yoksa ne olur bende bilmiyorum(!)

(bkz: Ah şu araplar)
ŞöyLe söyLesem:
Çok değerLi bir eşyan var diyeLim. inci, pırLanta, mücevher vs. Onu çok sağLam bir yerde muhafaza edersin, örtüLerin, pamukLarın içine biLe sararsın ki çiziLmesin değiL mi? herkesten sakınırsın... ÖyLe her önüne geLene göstermezsin; hatta varLığından biLe bahsetmezsin ki kimse göz koymasın ona. işte aynen öyLe isLam dini kadını o şekiLde muhafaza ediyor. eşinden, aiLesinden başka kimsenin onu görmesini istemiyor allah.

isLama sürekLi sert bakacağınız yere, az biraz daha yumuşak bakarsanız beLki de her dinden daha üstün oLduğunu kavrayıp kurtuLuşa erersiniz. Size "müsLümanLarı örnek aLın." demiyorum. Çünkü onLar da insan. Ve her insan hata yapar. müsLümanLarı birçoğu dinini oLması gerektiği gibi yaşamıyor. Buna ben de dahiLim.
Bir kasa meyveyi içinde sırf iki çürük çıktı diye çöpe atmayız öyLe değiL mi? AyıkLarız, çünkü biLiriz ki o çürükLer diğer sağLam oLanLarı da bozar. O nedenLe imanı yarım insanLara bakıp da isLamdan soğumayın. Efendimiz'in hayatına bakın meseLa. Tek bir kusur göremezsiniz. Bir insana eziyet ettiğini, ona zuLmettiğini, hakkını gaspettiğini söyLeyemezsiniz. Çünkü o, gerçek isLamı hayatında uyguLamıştır.
VaLLahi isLam güzeL din. KadınLarımızın örtünmesi, kendini başkaLarına sergiLemiyor oLuşu kötü bir şey değiL.
"Neden tesettür sade kadında var peki?" Diye soracaksanız da size şu cevabı veririm:
-ErkekLerin tesettürü göz kapakLarıdır. Kanıtı da şudur:
-Mü'min erkeklere söyle gözlerini haramdan sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar. Bu onlar için daha temizdir. (Nûr - 30)
Açın bir Kur'ân-ı Kerim'i, bakın bakaLım. Orada sürekLi barıştan, iyiLikten, güzeLLikten bahsetmiyor mu? Tek bir yanLış göremezsiniz. Eğer bizler islamı oLması gerektiği gibi yaşasaydık dünya güLlük gülistanlık olurdu. Ne bir fakir, ne bir zaLim, ne de bir katiL oLurdu. Bundan daha iyisi var mı?

Bu ateistLere, şunLara bunLara isLamı küfür iLe hakaret iLe anLatmaya çaLışırsanız tabii ki davetinize icabet etmezLer. Dini anLatacaksanız güzeLLikLe, incitmeden anLatın. Yoksa onLar biLdikLeri yoLdan iLerLerLer. Yapmayın.
bilmediği konuya yorum yapan kişiyle es değerdir.