bugün

Bir virgo mudur acaba diye dusunduren lezzet.
saçmadır. iskenderun iskenderi falan olsa okey de hiç kafiyesiz o ney lan? susurluk ayranı gibi. susurluk sucuğu olmalı amk.
ankara'da; dois, rıhtım, shakra'da yenilebilecek güzel bir lezzet.
akdeniz bölgesi sınırları dışında bilinmeyen, bilinse bile vasat yapılandır.
eğer iskenderunda değilseniz gece gece akla gelmemesi gereken çok lezzetli ağız sulandıran şahane oooyyşş daha fazla yazamicam..
her ne kadar güzel ve lezzetli olsa da bir antakya döneri olamayacaktır.
bir iskenderunlu için, anne yemeklerinden daha çok özlediği tek şey iskenderun döneridir.
(bkz: kusmuk sos)
18 aylık askerliğimi boyunca her hafta sonu ve bazen hafta içi yediğim ve hiç bıkmadığım dönerdir. dönerin sosu falan apayrı hikaye bizim için asıl önemli olan dönerin dürüm kısmı idi. adamlar öyle bir yapıyor ki ağaç dalı kalınlığında ee zaten askersin paran kısıtlı bundan 1 tane yiyince akşama kadar iskenderun çarşıda beygir gibi gezebiliyordun acıkmadan..
2007-2009 yılları arasında bol bol tecrübe ettiğimdir ayıptır söylemesi. bir ankara döneri değildir elbette ama et kültürünü adana dolaylarından kapmış bir yer olarak başarılıdır. soslu yenmesini tavsiye ederim.

candır.
iskender in unlu halidir. *
aynen coni.
4 yıl kaldığım hatayda yediğim döner...

tadı inanılmazdi.ozledim beaa.
pac meydanı
burdurda yemiştim. bir de ıspartada.

normal insanlar 1 tanesiyle doyar. 3 tane yemiştim. güzel olunca tabi.
Az önce yediğim tadı abartıldığı kadar güzel olmayan yiyecek.
bol sebzeli döner. eniyisi ve ucuzu meydandaki ptt nin oradaki sıra dükkanlarda olur.
Birde hatay künefesi var. Hataya gittik bi lokantaya oturduk dedik ki iste meshur ya kunefesi yiyelim hadi. Bi künefe geldi yeminle icine peyniri doldurmuslar igrencti yiyemedim. Memleketim uşakta bi künefe yaparlar lokanta da yeminle varya boyle o kunefeye bin basar.
askerde yeme şerefine nail olduğum döner. Sosu ayrı , lavaşı ayrı, döneri ayrı bir güzel.
güncel Önemli Başlıklar