bugün

Windows phone arayüz olarak karışıktır. Zamanında kullandım, eğer uygulamacı değilseniz hızı için alınabilir. Çünkü marketi rezalet ve en popüler uygulamalar bile bulunmamakta.

ios bence safi markaya verilen para, hak etmiyor.

Android en iyisi, uygulama bol çoğu beleş. Telefonun ara yüzünü sevmezsen değiştirirsin, kişiselleştirirsin.
ios>windows phone>android

sıralama bu çocuklar. fakirseniz bilmiyorum.
ios kullanmadım, bilmiyorum.

android ve wp kullanan birisi olarak, wp öneriyorum.
Android kullanan biri olarak ios diyorum. ama daha çok kişinin telefonu ne amaçla kullanacağına bağlı. Yani kişinin kendi yapısına göre değişiklik gösterebilecek ni versus.
yıllarca android kullanmış biri olarak 6 ay önce ios a geçtim ve çok memnunum. oyum ios tan yana. hızlı, kilitlenme sorunu yok ve kullanımı kolay...
ios ve android ferrari Windows Phone ise tofaş. Şahsen wp kullanan biri olarak söylüyorum bunu.
Windows Phone kullanıyorum. Arayüz oldukça basit gerçekten, alıştıkça anlaşılıyor. Orada sıkıntısı yok. Ama dandik be gerçekten. Telefon sapıtmaya başlayınca düzeltmen için hiçbir yol yok. Internet explorer kafasına göre çöküyor, ana ekran geç gelmeye başladı, alarm kuruyorsun alarm çalmıyor sabah falan. (Çünkü telefon kilitlenmişti. Bataryayı çıkar tak anca kendine geldi.) Mağazası o kadar fena değil aslında. Fakat stabilliği ve sorun çıkarmazlığı ile prim yapan bir işletim sisteminin bu kadar sıkıntı çıkarması teknoloji dergilerinin "Çok hızlı telefon! Çok stabil telefon!" diye kafa sikmesinin bir başarısıdır. Para biriktirin adam akıllı bir Android veya iPhone alın. Uğraşılacak telefon değil. Para yoksa da Zenfone 2 falan bekleyin.
ios ve windows p. migros, android nuri bakkaldır. androidi olmayanı dövüyolar la.
ios cihazlar pahalıdır.

Android iyidir ancak aşırı donanım tüketimi ve yavaşlama sorunu vardır.

Windows Phone daha emekleme aşamasında olmakla beraber hızlı bir işletim sistemidir ve cihazların fiyatları ucuzdur.
Tipik gs fener bjk versusu. 3.belli ilk iki kapışır.
farkli dunyalarin isletim sistemleridir bunlar karsilastirilamazlar yani. kullanim alanlari hep ayri bunlarin. ios ile bb kapisir bb eskiden iyiydi ama suan ios alir. android ayri bi alemdir. wp daha ayri bi alemdir. ama wp son zamanlarda ios ve bb nin dunyasina girmeye baslamistir. ama yine de geridedir. yani 3 farkli sporcuyu karsilastirmak gibi dusunulebilir bu. mesela federer vs messi vs hamilton
Eğer telefonu uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız ios alır. Ama yok ben bunu en fazla 1 yıl kullanırım dersen ikisi de olur.
ios'un 1 gb rami Android cihazların 4 gb raminden daha iyidir. Bir versus. Wp sonuncu. Birinci kim bilemem.
geliştirdiğimiz uygulamaları test etmek için piyasadaki birçok telefon modeline sahibim. bazen android öne geçse de ortalamaya göre ios açık ara alır.
ios açık ara farkla alır.

not: android kullanıcısıyım.
Açık kaynak kod etkisiyle önlenemez gelişiminin sonucu olarak rahatlıkla android diyebiliriz.
aynı özellikteki 3 telefona bu işletim sistemleri kurulursa sanırım en hızlı çalışacak olan iostur. belki android de olabilir. emin değilim ama 2 sene içinde ikisi de pert olacaktır.windows phone u yarışa katmadım bile çünkü arayüzü hoşuma gitmiyor.
pazarlaması ve uygulaması özürlü olduğu için wp değildir lakin bu dediklerim microsoft gibi bir profesyonele yakışır cinste olsaydı baştan(!) hepsine yolu gösterirdi. ama geçti bor'un pazarı sür eşeği niğde'ye durumu söz konusu.

o yüzden (bkz: ios)
iOS kullanan birisi daha Android kullanmaz gençler etrafınızda IOS kullanan varsa sorabilirsiniz.
Hepsini kullanmış bir birey için ios'un önde götürmesi gereken versus. iki gün ios'ta takılıp çözemeyip bok atan tipler çok var..
Tabi genel olarak bakarsak durum böyle.
Benim için Windows Phone dur. Ara yüz çok karışık diyenler olmuş gayet basit bir ara yüzü var aslında. Herkesin zevkine göre değişen bir versustur tabi ki. Ama stabilite olarak olarak Windows alır derim çok kasma, kapanma, ısınma sorunu yaşayan arkadaş gördüm android de ve ios ta. Yıllardır kullanırım Windows ta bir kes kasma yaşamadım.
android (bkz: custom rom).
ios -- amerika
Android -- küba
Windows phone -- uganda.
Hepsinin eksileri var ama ios un kaynak tüketme verimliliği windows un stabilitesi ve androidin açık kaynak ve sınırsız özelleştirilebilme durumlarının birleşimi bir işletim sistemi olsa diğer üçüne hiç gerek kalmaz. Şu durum için sanırım blackberry os en iyi seçenek.
androidde telefonu yazılımı geliştirmek, telefona level atlattırmak sizin elinizdedir.

bunu yapamayan, yapmayan bok atmasın.

bugün 700 liralık telefonu bile tam verimli kullanabilirsiniz.

android alır.

(bkz: root)
(bkz: custom rom)