bugün

entry'ler (457)

osmanlı türk devleti değildir

"...bir cihan devletidir" şeklinde oldukça romantik bir cümleyle devam ettirilirse kimi kesimlerce alkış toplayacak önermedir.

uçakta ayakkabıları çıkarmak

Ekstradan bağdaş kurarak oturursanız Yoga yapıyor zannedileceğiniz için oldukça karizmatik bir eylemdir. Hakkınızda düzülecek methiyelere hazırlıklı olun.

sol frame de telefon numaranı görmek

Aşırısıyla eğlenceli ve aksiyonlu bir günün habercisidir.

at döner ayran 1 tl

Sıkıntının ayranda da olduğunu gösteren kampanya. Hesaplayalım.

içine konulan marul: 10 kuruştan hesap edelim.
içine konulan domates: Ucuz mu len domates? Kilosunu 2.5tan veriyorlar şimdi baktım. içine yirmi gram atsa 8 kuruş eder herhalde. Ama asla 8 olarak hesaplamayın çünkü bu sığırlar doldurur bütün ekmeği domatesle.
Turşu? Turşusuz dönerci mi olurmuş la? Bir on kuruş ver ona da.
Ketçap - Mayonez? Yine 10 kuruştan hesap edelim.
içindeki et? 10 kuruşa mal oluyordur herhalde.
içine attığı baharat: 2 kuruşta ona ver.

Topla ne etti? 50 kuruş. Birde bu adam kâr edecek değil mi? Hadi diyelim ekmek başına on beş kuruş etse 65 kuruş buradan gitti. E 35 kuruşa ayran mı olur lan? Ömrüm boyunca minimum 50 kuruşa gördüm ayranı.

sözlük yazarlarının ilk cep telefonları

Nokia 1100.

Onu da evde üç kişi ortaklaşa kullanırdık. *

türkiye nin üçüncü dünya ülkesi olma sebepleri

Kendisini üçüncü dünya ülkesi olarak görmesidir.

laik türkiye nin bayrağında ay yıldız olmamalı

Haklı bir beyanattır. Bayraktaki Hilal Ay tanrıçasını temsil ettiği ve yanındaki Venüste Zevk ve Haz tanrıçasını temsil ettiği için bunlar pagani ögelerdir ve laik bir ülkede bu iki pagan unsurunun devleti temsil eden bayrağımız üzerinde yer alması akıl almazdır.

nine inch nails

Oldukça popüler olmasına rağmen underrated kalan grup. Bu adamların her köşe başında çalması lazımdı la...

microsoftun cortanasi

Windows Phone'u seven yazardır. *

Ayrıca, kendi belirttiğine göre bir sitede editördür.

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

(bkz: zall)

facebook

Bana korkunç gelmeye başlayan sosyal medya sitesi. Açıkça Facebooktan çıkınca adamlar sizi izleyeceğini belirtiyor ve facebook ile ilgili eklentiler kullanan web sayfaları sayesinde sizi bal gibi de izliyor. Bugün yeni aldığım telefonum hakkında bir reklam çat diye reklam bastı HTClerin sarjı çabuk biter abimize şu programı verelim diye, şok oldum. Lan dürrük reklam için ne renk baksır giydiğimi fişleyeceksin neredeyse.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Velvet Acid Christ - Septic Rinse

https://www.youtube.com/watch?v=CoU4LEfVOT0

Şu sıralar kafam bir şey kaldırmıyor lan. Anca bunlarla idare ediyorum.

kefir

içene kadar imanımı getiren şey.

Ulan annem getirdi bunu iç diye, kusacağım lan ne biçim kokusu var bu haltın. Tamam anladık hiç süt ürünü tüketmiyorum, gebereceğiz yakında ağız yarasından, saç dökülmesinden falanda... Bu ne lan? içerken kokusunu almamak için bir ton şey yapıyorum, öyle leş bir kokusu var. Kustum kusacağım az kaldı. En azından faydası bol diye içiyorum işte.

htc mini

Açık ara gördüğüm en aptalca ürün. Bu mudur yani bütün yaratıcılığınız?

bilgi içerikli entry giren samimiyetsiz yazar

çünkü bir şeyler anlatmayı seven yazardır. dinleyecek fazla insanı olmadığından dolayı düşündüklerini ve aktarmak istediklerini sözlüğe aktarıp rahatlar. sonrası fazla ırgalamaz çünkü sözlüğün bokunun çıktığını fark etmiştir.

kıvırcık saç

Bu saç şekliyle olan kimse boşta kalmaz sanırım. Hangi kıvırcığa baksam mutlaka o saçlardan dolayı birini almıştır, işin garibi hayalimde hep bir dalgalı saçlı bir kadın vardır. Saçlarım aşırısıyla düz olduğundandır belki.

44 bin edebiyatçıya 1077 kontenjan veren meb

Bir yerde çaresiz olan mebdir. Sistem bozuk tamam ama nasıl bir felaket ortaya çıkıyor görmüyor musunuz? Para kazanmak artık çok zor ve özel sektör Boğaziçi mezunlarını dahi beğenmez hale geldi. Bunca insan ne yapacak? Hayat kadınlığı mı yoksa mafyacılık mı? Devlette bir yere kadar, bu kadar insan nasıl karnını doyuracak?

yazarların araba olarak karşılıkları

Fiat Uno. Çabuk hızlanırım ama sonra fren tutmaz, duramam düz duvara toslar ancak aklım başıma gelir.

sözel bölüm okuyan beylerin kuramayacağı cümleler

"Haftaya sınav girecek"

kapitalizm

Kaçışı olmayan sistem. Her yönden içine alıyor seni, sende başta sisteme dahil olmamak için başta kaçıyorsun sonra kaçtığın için pişman oluyorsun. Üzgünüm dostum, bir gelenek bu ve ister dahil ol ister olma bir şekilde parçasısın. Yıkabilirsin ama öldüremezsin, çünkü tam bitirdim deyince ortaya çıkan bir olay bu. insan doğası kapitalist, ne yaparsın?