bugün

michael jackson ın muhteşem sanat hayatının en başarısız albümü. 2002 de yayınlanmıştır.

3 sene sonra gelen düzeltme: bok yemiş efendim bu albüme başarısız diyen. üstadın tamamen olgunluk dönemini yansıtan bir albüm olmuş, vokaller her zamanki gibi süper. girişteki 3 parça unbreakable, heartbreaker ve invincible inanılmaz enerjik. çıkış parçası you rock my world zaten kralın en iyileri arasına girebilecek muhteşem bir şarkı. whatever happens, the lost children, you are my life, spechless son derece romantik, slow baladlar. özetle kesinlikle mükemmel bir albüm invincible.
yenilmez anlamına gelen kelime.
üstesinden gelinemeyecek ya da yenilemeyecek kadar güçlü anlamı taşıyan ingilizce kelime..
ingilizlerin zırhlı savaş gemisi.Tarih kitaplarında çanakkale zaferimizde bahsedilir.Nusret mayın gemisinin etkisiz hale getirdiği inflexible adlı geminin de sınıfıdır ve hala ingiliz donanmasında bu tür gemilerden kullanılır.
muse parçası.. black holes and revelations'tan.. çok sakin başlayıp coşturucu şekilde bitmesiyle dikkatimi çekmiştir kendisi.. bi de şey var, şarkı boyunca arkadan bateri öyle bi geliyo ki, sanki bando takımındaymışızmışsımızc.....neyse.

ama güzel olmuş..

follow through
make our dreams come true
don't give up the fight
you will be allright
cause there's no one like you
in the universe

don't be afraid
what you're mind conceals
you should make a stand
stand up for what you believe
and tonight we can truly say
together we're invincible

and during the struggle
they will pull us down
but please, please let's use this chance to
turn things around

do it on your own
makes no difference to me
what you leave behind
what you choose to be
and whatever they say
you're soul's unbreakable

and during the struggle
they will pull us down
turn things around

and during the struggle
they will pull us down
please, please let's use this chance to
turn things around
gaza getirmeye çalışan sözleri yüzeysel ama müziği sağlam olan muse şarkısı.
http://www.youtube.com/watch?v=d5SSavj-su0
klibiyle de gönlümü fethetmiş muse şarkısı..

and during the struggle
they will pull us down
turn things around

matthew bu bölümü söylerken sesine bir kez daha hayran kalırsınız..birde sonlarına doğru electrosuyla tab yapışı vardır ki dinlenmeye değer .
en güvendiği entrylerine seri halde eksi yiyen yeni yetme yazar. *
seri eksi oy veren ibneyi iplememesi gerektiğini söylemek istediğim yazar... * *
vincible olmayan anlamına gelmektedir. bir mj albümü. carlos santana ile icra ettiği eser whatever happens, maykılın bu albümdeki en nadide parçasıdır.
almanca ve de özellikle grammatik* bilgisine şapka çıkardığımız yazar.
vince carter ın lakaplarından birisi.
(#1737598) hımmmmm. hakkımda entry girince "ne oluyor" dediğim yazar.*

bebeğim, bu sözlük'te ilk geldiğimde ne dalgalar geçtim, kimleri salak yerine koydum, kimleri sazan avcısı yaptım ve en önemlisi de ne güzel dostluklar kurdum bir bilsen..benimle dalaşanların çoğu sonunda ya çaylak oldu, ya da terk-i diyar etti...kimleri sallayıp kimleri sallamadığımı herkes biliyor...

gelelim sanaaaaa...sen de benim için anlatılmaz, yaşanır bir insansın..bunu biliyosun...hayatımızın en güzel yıllarını beraber geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz..hem okul, hem almanca kursu, hem staj *...

benim akıllı, mükemmeliyetçi, çiftçi cankom..zeki ve çiftçi olmana rağmen bir o kadar da matrak ve eğlencelisin..

dostluğumuz daim olsun *
-------------------son-------------------- *
osmangazi üniversitesi makina mühendisliği bölümü hocaları hakkında girdiği entryleri görünce meslektaş hatta aynı sınıfta bile olabileceğimi düşündüğüm yazar kişilik.
baska mecralardan da tanıdıgım yazar kişi. ilgiyle takip ediyor, ornek alıyorum.

(bkz: takipteyim yemin ederim)
sanırım eski bir birebir sözlük yazarı.

yaklaşık bir yıl gerilerden tanırım kendisini. tanırdım daha doğrusu...
sikko karma isimlerinden birisi.
nickini muse un invincible parçasından mı almış diye merak ettiğim yazar.muse un enfes bir şarkısıdır.
nadide bir muse şarkısıdır. albümde esen ordu ve ihtilal havası burada da kendini gösterir*, girişinde çalan trompetlerle.
bir araya gelirsek en kalitelisinden bi fanus oluruz, kimseyi içeri almayız her türlü coşarız, millet bizi koparmaya çalışsa da beraber kalırsak kesin mükemmele ulaşırız demek ister şair bu şarkıda. ama bu şarkının aşkın a'sıyla alakası yoktur, tamamen militarist anlamlar taşımaktadır bu sözler. şarkının melodik girişi ve sözlerdeki "you should make your stand" ve "don't give up the fight" cümlecikleri bize matt'in kafasındaki anarşizmi bu şarkıya da yansıttığının bir göstergesidir. bu nedenle sözleri kesinlikle klişe değildir, öyle romantik bir şarkı hiç değildir bu.
city of delusion, knights of cydonia ve bu şarkının sözlerini ardarda incelerseniz matt kafayı sıyırmış diyebilirsiniz.
ben dedim şahsen.
please derken bölümü tekrar tekrar dinlemekle beraber muse un en güzel parçalarındandır.
bir sözlük karması.

bir michael jackson hayranı için kötü birşey sayılmaz ama yapmışkan dangerous veya bad yapsaydınız daha iyi olurdu açıkçası.
(bkz: invincible son)
michael jackson'ın 13 ülkenin pop müzik listesinde 1 numaraya oturmuş albümü. aynı zamanda mj bu albüm için 100 şarkı kaydetmiştir.
robert kirkman'ın yarattığı bir çizgi romandır. süper güçlere sahip yarı insan yarı tanrımsı bir varlık olan mark isimli gencin başından geçen hikayeleri anlatır. spider-man tadın güzel bir çizgi romandır.