ardarda 5 kez** dinlenmesi halinde kişiye birkaç günlük depresyon yaşatan alice in chains parçası. sözleride şöyle;

I tried to love you I thought I could
I tried to own you I thought I would
I want to peel the skin from your face
Before the real you lays to waste

You told me Im the only one
Sweet little angel you should have run
Lying, crying, dying to leave
Innocence creates my hell

Cheating myself still you know more
It would be so easy with a whore
Try to understand me little girl
My twisted passion to be your world

Lost inside my sick head
I live for you but Im not alive
Take my hand before I kill
I still love you, but, I still burn

Yeah, love, hate, love (3x)
Oooh, love, hate, love
Yeah, love, hate, love
yorumsuzdur

http://www.youtube.com/watch?v=l9jX1KAKp78
vokalin sesini çatlatarak söylediği kısımlarda (özellikle son kısım) beni benden alan şarkıdır.
insanda büyük bir hayranlıkla beraber ilginç bir psikopatlık uyandırır, süper şarkıdır.

smells like teen spirit'e (ki o da çok iyidir) "grunge klasiği" diyenler bu parçayı dinlemelidirler.
http://fizy.org/wPtFXSGYsgY
(bkz: hate that i love you)
derdini harika anlatan parçadır. bu kadar olamazdır. kusursuzdur.
love: ilişkinin en güzel evresi. iki kişide sevdiğinin, sevildiğinin farkında olduğu evredir.
hate: ilişkinin kötü evresidir, ayrılınmıştır.
love: ilişkinin en kötü evresidir. iki kişide aşık olduğunu anlar fakat artık, ayrıdırlar.
hate and love diye bir grup kurmuştuk zamanında bana bunu hatırlattı. (bkz: eski sevgili)
karanlık parçaların en güzeli.

http://www.youtube.com/wa...?v=2txB3mWGzk8&fmt=18
(bkz: love spit love)

çağrıştı. yapacak bişi yok.
dinledikçe bunalıma sokan, bunu ben yazmalıydım dedirten efsane alice in chains şarkısı.

layne staley'in bu şarkıyı ölen sevgilisinin ardından yine bir aşk koması sırasında yazdığı söylenir ve sözler de onun sona ne kadar yaklaştığını gösterir niteliktedir. " i live for you but i'm not alive ... " ve sonrasında kurt cobain'le aynı günde yok olup giden bir efsane.

love hate love !
şampiyon kim anketi oylattıran ikisi eş, üç kelime.
efendim bu tarza kulağınız aşina ise 2-3 defa dinlediğinizde liseli malum kızlar gibi kaşlarınızı kaldırıp "çokk güzell yhaaa" dersiniz, güzeldir.
kaybetmeyi, denemeyi ama başaramamayı anlatan şarkı.

"i still love you, i still burn" der o anda layne staley . ağlarsınız, değmediğini bile bile ağlarsınız; öyle bir etki bırakır ki bu şarkı üstünüzde. kaybedersiniz, yenik düşersiniz, ağlarsınız; bir şeye çare olurmuşçasına.

olay budur ama.

aşk, nefret, aşk..

love, hate, love
layne gibi başka bir söyleyenin bulunmadığı şarkı. o duyguyu başka kimse veremez o şarkıya. hem şarkı harikadır hem söyleyen. art arda 10 kez bile dinlenir hiç bıkılmadan.
(bkz: hayat siken şarkılar)
gece gece yürek parçalayan alice in chains parçası.

girişi bile etkili ve harika sözlere sahiptir.

---spoiler---
i tried to love you i thought i could
i tried to own you i thought i would
---spoiler---
seksi ve tehlikeli kelimelerinin ardına gizlenmiş, dibe iten, loop a sürükleyen baş belası alice in chains parçası, öyle ki dinledikten sonra tüm gün kafanızda mırıldanırsınız ve kaçamazsınız.. hele ki buradaki erkek ve kadın da sizseniz ve bu parçayı kendinize söylüyorsanız.. hıhım al ignis i, lamictal i.

'..Lost inside my sick head
I live for you but I'm not alive
Take my hand before I kill
I still love you, but, I still burn..'

(içindeki karanlık zift olur ve kusarsın..)
insanın sadece a.koymayan; pert eden parçadır.
Fena.
7 sene önce prof. bir ekiple şarkının vokal analizini yaparken dikkat ettik ki her seferinde yarım ton oynuyor ama oktav değişmiyor. çok ilginçtir ki sesle atılan bir solo bu kadar üst düzey diyafram, geniz ve gırtlak geçişleri yapamaz ama layne yapıyor. huzur içinde uyusun angry angel.