bugün

Eski dönemdeki yaşayış tarzı ile karşılaştırıldığında zamanın çok değiştiğini gösteren bir durum.
internette tanış, facebook'ta kaynaş, msn'de seviş, sms'le çocuk yap, ok?
mesajınız var filminin konusunu oluşturan durum. sonuçta bugüne kadar aşka tarif ve tanım getirilemediğine göre gerçek olabilme ihtimalide söz konusudur.
(bkz: senden çocuğum olsun istiyorum)
(bkz: tamagotchi)
ya lise gencidir yada büyümeye yüz tutmamış sivilce beyinlidir bunu yapan. geliştirmek için sosyal aktivitelere, bara, konsere falan göndermek gerek hayrına.

not: iyi güzel hoşsunda hacı neyin edin bunu söyle bileyim söz girmiyeceğim ıslak sopayla sana.
günümüz ilişkilerinin geldiği nokta bir insanın sesini duymadan o insana dokunmadan nasıl aşk yaşanabilir anlayamıyorum ben mi çok eski kafalıyım bilmiyorum ama günümüzde ki ilişkilerin ne kadar çabuk ve ne şekilde bittiğini görmek sanırım haklı olduğumu ortaya çıkarıyor.
internet geldi mertlik bozuldu...

(bkz: teknoloji geldi aşka internet aşkı beş dakka)
(bkz: zamane genclerinin eglence anlayisi)
hadi bütün aşklar alaturka inadına inadına avrupa.
benzer bir model olarak:
msnde tanış, mayın tarlası oynayarak kaynaş, webcamda seviş, sesli konuşmada ayrıl ve engelle ama silme.
chat sitesinde tanış, msn de ilerlet, camda seviş nasılsa cam diye eşini boynuzla, daha iyi yazan bulunca onu da salla yenisine atla. kaşar sevenler derneği seni ödüllendirsin.
bahsi geçen süreç; yaşadığımız döneme damgasını vuran neoliberal politikaların bir ürünüdür aslında. kapitalizmin temel dayanağı olan "tüketmek ve hatta daha da çok tüketmek" anlayışının insan ilişkilerine yansısıdır. bu anlayışı kadın - erkek ilişkilerinde gördüğümüz kadar ( gerek cinsellik gerekse duygusal boyutta)arkadaşlık veya iş ilişkilerinde de sıkça görebiliriz.
Gelip geçici eylem öbeğidir. Hiç bir anlamı yoktur sadece kendini kandırmacadır.
"slm, sni svyrm, armzdaki hrsy bitti" olarak kısaltabileceğimiz ilişki türüdür, gereksizdir.