bugün

insanları kullandıkları takma isimleri ile özdeşleştirmekte denebilir. ancak yapılması anlamsızdır. Ör;

nick : albert einstein
YArgı: bu adam kesin süper zeki biridir helal olsun
nick : maradona
yargı: süper top oynuyordur bu...

gibi.

ancak dikkat edilmeyen şey ise sözlükteki insanlar hakında oluşan düşüncelerin kullandıkları nicklerden ziyade girdikleri entryler sonucu ortaya çıkmasıdır. genellikle insanlar akıllarından sık geçirdikleri bir olaydan, etkilendikleri bir kitaptan, izledikleri bir filmden yada ilgi duydukları alanlardan bilinç altlarına yerleşen ksımları referans alarak kendilerine takma isim seçerler. ancak yukarıda verdiğim örnekler gibi yazarın nickini görüp aha bu kesin şudur gibi önyargıya varmak yanlıştır. esas olan fikirlerdir

zorunlu edit: nickinden dolayı önyargılı yaklaşıldığını düşünen yazarlar olması sebebi ile açılmış bir başlıktır.
larker - devamlı lark içer, çok pis kokar muhtemelen.
sweet leaf - aslında black sabbath'tan nefret ediyorum allah belalarını vermesin inşallah hepsinin. * *
yazarın her daim fikri ile zikri arasında doğru orantı olmayacağı için hata ile karşılaşılması muhtemel eylem. kişi karakter analizinde (biz buna şimdilik orantısal sallama potansiyeli adını verelim) önem derecesi az kriter olarak da yerini almıştır ayrıca...

(bkz: yok artık daha neler)
mesela şimdi rıza silahlıpoda nickli yazar gerçekte de rıza silahlıpoda mıdır? değil dimi eee o zaman..
isminde q,w,x gibi ecnebi kelimeleri geçenler kesin amerikan yandaşıdır gibi bir kanı geziyor ortalıkta kanımca.*
ben kendimi cok yargılıyorum bu konuda.tamamen kardesimin yaptığı bir şey.
beni entrylerımle anla iki gözüm, yazdıklarımla anla,
ve eger varsa beynınle yargıla...
arjen robben; sol ayağını iyi kullanır. zaten sol taraflarını pek sever solcu mu lan yoksa bu. kesin öyle.
-------------------------
örnekten de anlaşılacağı üzere demekki yanlış bişeymiş bu.

aşdlfdflfhf
(bkz: paris hilton)

başka da birşey demiyorum..
doğru önermedir. şahsın kendisiyle herhangi bir konuda özdeşleştirmediği yada uzaktan yakından herhangi bir ilgisinin bulunmadığı birinin ismini nick seçmesi zaten saçma olur. ancak espri niyetine seçilmiş nicklerde vardır ki, bunlar dahil ettiğimiz guruhun dışındadır.
nickimicinotuzharfgerekiyormus - 2 metre bir adam ya da en az 30 cm.
abisesque- ne bu şimdi böyle nickmi olur, abis değil hem o esque eki ne ki? aklınca avrupai bir hava yaratacak. fantazi iç çamaşırı markası gibi. ıyy. mal.
(bkz: nickimle değil yaptıklarımla yargılanmak isterim)
sosyal penguen---> kesinlikle bacakları çarpık. toplum tarafından dışlanmış biri galiba.*
eagle is free---> aile baskısından bunalmış, ortamların özgür çocuğu gibi takılan ve kartal burnundan utanç duyup, beşiktaşlıyım havalarında olan biri olmalı.*
beni nikimle anla iki gözüm, celebritimle anla; raitingimle yargıla.
eskiden bir şiir vardı, sonra bize bir şeyler oldu.
bazı yazarların basına cok gelen durumdur. mesela bir yazarla tartısmaya girersin. adamın elinde ne varsa cürüttün fikirlerini bitirdin. savunucak bir seyi kalmadı söyleyecek sözü kalmadı. hemen arkasından şu gelir: aynı nickin gibisin allahın imitasyonu işte. bu durumda imitasyon yazarında sinsi bir gülme vuku bulur ve su sözler dökülür dilinden 'haklıymısım'
insanları sikiyle yargılamaktan farksızdır.
insanı arada sırada sinirlendiren bir olay.

yalnız şöyle de bir şey var bazen hakikaten yapması eglenceli oluyor. hani zaten nicki de boş kendi de boş..

benim de içim boş mesela, safi gaz . hiç yani.
bazı nicklerin yorumlamasının yanlış yapılabileceği durumdur.
(bkz: mina harker)
- kimmiş bu mina harker?
- abi drakula'nın karısıymış!!!!
- ebaaouuw kaç la kaç.
isimleri ile yargılamaktan daha haklı durum. isimleri kişi seçemez. ama nickler öyle midir. bir şekilde kullanıcı tarafından sempatik bulunmuş sevilmiş adlardır. ve bundan ötürü bir kalkan misali kişiyi örter ,saklar. önyargı insanın aşamadığı en büyük sorunlardan biri. atomu parçalamaktan bile zor derler ya. aman yargılamayalım desek de yargılanır biliriz. şimdi bu giriyi zenci bir deniz kızı yazıyor olsa kim ne düşünür ki. her neyse.
seri eksi oy veren ibne, seri eksi oy veren ibne değildir. iyi bir yazardır. bu nicki seçtiği için de cesurdur. başlığına girilen entrylerin çoğunu haketmemiştir.
saçmadır, şöyle sonuçlar doğurabilir;

kız 1=k1, kız 2=k2

k1: ay bu cherry no kokimiyoi'deki cherry'yi anladımda kokimiyoi nekiii?
k2: bende bilmiyom kııs, bi bakalım hangi dildenmiş bu kelimeee
(bakılır)
k2: ahanda japonca'ymııış!
k1: japoncamı? yoksa bu bi gizli mesaj gibi bişeymi?
k2: nası yane?
k1: ya ne biliyim, japon, küçük filan?
k2: ay vallaaa, alemsin kız şerlok holmüs seniiiy
k1: hehehe, tıfıl cherry, bıdık cherryyy!

görüldüğü üzere yalan yanlış yargılardır*.