bugün

entry'ler (168)

hepimiz sözlüğüz

(bkz: hepimiz sozluguz)

mevtai

hepimiz sozluguz'te tanıdım.henüz burada yazar değildi.ben de değildim.ben oldum,hakkında ilk entryi girdim.

2 yıl önce sabaha kadar sohbet etmiştim onunla siber alemde.siberdi,siperdi,hiperdi,süperdi heralde sözlük celebritysi olmuş çıkmış.
yıllardır yazmadığım sözlüğe uzun aradan sonra entry girdirdi sebepsiz,belki sebepli.sanırım konuşmak istiyorum onunla.hatta bir tek onunla..belki anlar diye.anlarsın dimi? gitar çalacaktım bak? hatırlarsın dimi?

karanlık,nemli..bir duman,su yeşili,mevtai..neredesin? bul beni.

fakir edebiyatı

(bkz: fucker edebiyatı)

başlıkları alt alta okumak

28 ekim 2007 uludag sozluk un hacklenmesi
derhal bi aciklama (2)

hayko cepkin

zamanında beşiktaş'ın amigoluğunu yapmış sanatçı kişilik.

21 ekim 2007 hakkari terör saldırısı

adana'da halkı sokağa döken olay..

civarda halkın sokağa döküldüğünü,arabaların korna çaldığını,tüm insanların bayrak astığını,susurluk dönemindeki gibi ışıkların yanıp söndüğünü görmek mümkün..

ama maalesef bazı kendi bilmezler silaha sarılıp sağa sola ateş açmaya başladı.teröre karşı terör yapılıyor ne yazık ki.olayların infiala dönüşmeden kontrol altına alınması lazım..

adana'da halkın sokaklara dökülmesi,erzurum'da binlerce insanın askerlik şubesine müracat etmesi gibi örnekler artık bıçağın kemiğimize dayandığını gösteriyor..

baştakiler önlemi almazsa,bazı provakatörler sayesinde halkın galeyena gelmesi muhtemel..

o yüzden ''acil siyasi irade,acil akıl mantık'' dilemek lazım..

kardelen ayşe yi dövme isteği

(bkz: kardelen ayşe yi övme isteği)

sictigi yere apartman dikmek

zamanında insanların sıçtığı yere torunlarının,yer kıtlığından dolayı mecbur kaldığı olay..

(bkz: çarpık kentleşme)

sınırlar arasında

dün trt 1'de,kuzey ırak'taki kürt federe devletinin oluşumu ve abd'nin ortadoğu planlarını inceleyen bölümü tekrar yayınlanan,başarılı televizyon programı.

losing my religion

bu kadar büyütülmesini anlamakta zorlandığım şarkı..

tabi ki iyi güzel hoş da the apologist,e bow the letter,everybody hurts es geçiliyor sanki..

hepimiz hala ermeniyiz

bir insan öldürüldü önce. niye öldürüldü? çünkü etnik kimliği farklıydı. zaten bazı saflar çıkıp da ben türküm bilmemneyim diyor..

türksen gözlerin niye çekik değil, niye kımız içmiyorsun, neden kebap yiyorsun? kebap bizim derken düşünüyor musun aslında onun senin olmadığını? soruları hücüm ediyor beyne..

anadoluya gelen orta asya kavimi nasıl olur da bu kadar anadolulaşır, araplaşır,kürtleşir, zazalaşır,gürcüleşir, ermenileşir..neyle açıklanabilir bu?

bu demek değil ki türk yok.. tabi ki var ve bu ülkenin üçte ikisini oluşturan bir etnik topluluk.ama sanılmasın ki hala aynı kalmış, orta asya'daki gibi..

türkler karışmıştır, değişmiştir.fakat o isim ülkeyi birarada tutan tutkaldır adeta..

madem türksün göster ürksün gibi muhabbetlere giriyorsun,bu nedenle gayr-ı türk birini öldürüyorsun. sonra ona vatan haini diyorsun. öldüreni kurtarıcı yapıyorsun..

madem türksün kanıtla da millet görsün diyorum ben de..

amma bunu kanıtlamak için de türk olmayanı öldürmeye gerek yok..

türk müsün?

o zaman soykırım olmadığını anlat, kanıtlarını sun önce, türk olmayanı dışlayarak bölücülüğün kitabını yazma,bu vatandaki tüm halklara korkuyla, tehditle değil gururla türk dedirtmenin yolunu bul, yurtdışına çıkan beyin takımını burada tutmak için çabala.. atatürk millyetçiliğini karşılaştır kafandakinle.. ülkeyi kurtaranları minnetle anmayı öğren..

ne yaptın bugün vatan için bunu sorgula milliyetçi kardeşim..

ermeni hristiyandır satar derken, arapların da sattığını unutma.. türk-islam sentezi söylemlerine başlama..

tutmadı o işler 100 yıl önce..

bana milliyetçi geçinirken şunu da unutma güzel kardeşim;,neden ucuz türkmen gazı dururken pahalı rus gazı aldığımızı..

orta asya'dakilerin seni türk'ten saymadığını da unutma kardeşim..

konuştuğun kelimelerin kaçı türkçe,diline ne kadar hakimsin?

bizim karnımız boş bu söylemlere..

ben çığırmadım hepimiz ermeniyiz diye,ama hiç değilse bir insanın öldürülmesine üzüldüm.

ama yapılan türk bölücülüğü için daha çok üzüldüm..

vatansever milliyetçi olmak değildir..
ulusalcı olmak milliyetçi olmak değildir..farkı bilmeyene..

ve milliyetçilik ülkeyi bütünleştirmediği sürece mhp'yle dtp arasındaki farkı görmek de mümkün değil...

o yüzden ki maalesef;

(bkz: hepiniz hala insan değilsiniz)

aynı gün gelen edit: bazı tiplerin yarasına basmanın verdiği hafiflik hissi ve kötüleme butonu münasebetleri..

üzgünüm,bu gerçekleri değiştiremez..

türkçeye saçma çevrilmiş film isimleri

xxx - yeni nesil ajan

gyalin

*ermenice'de gelin.

ünlü ermeniler

(bkz: garry kasparov)

anevrizma

(bkz: aneurysm)

tanrı ya sorulacak tek soru

tadellem nerede?

deniz baykal

ne sosyal ne de demokrat olan sosyal demokrat..

insanın büyüdüğünü anladığı an

polisin yolda çevirip yetişkin muamelesi yapmaya başladığını,
küçüklükte yaptılan masum şeyler tekrarlandığında insanlar tarafından tuhaf karşılandığını,
anne-baba olmadan dışarı çıkmaya başladığını ve tanımadığın bir kadınla yabancı çarşafların üstünde yaptığını sorguladığın ve hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını anladığın anlardır..

lisenin en büyük sınıfı olup, okulda terör estiren ve bir zaman senin de onlardan korkan bir küçük olduğunu farkettiğin anlardır.

the pretender

sözleri de şu şekil..

Keep you in the dark
You know they all pretend
Keep you in the dark
And so it all began

Send in your skeletons
Sing as their bones go marching in... again
The need you buried deep
The secrets that you keep are at the ready
Are you ready?
I'm finished making sense
Done pleading ignorance
That whole defense

Spinning infinity, boy
The wheel is spinning me
It's never-ending, never-ending
Same old story

What if I say I'm not like the others?
What if I say I'm not just another one in your place
You're the pretender
What if I say I will never surrender?

In time or so i'm told
I'm just another soul for sale... oh, well
The page is out of print
We are not permanent
We're temporary, temporary
Same old story

You're the pretender

I'm the voice inside your head
You refuse to hear
I'm the face that you have to face
Mirrored in your stare
I'm what's left, I'm what's right
I'm the enemy
I'm the hand that will take you down
Bring you to your knees

So who are you?
Yeah, who are you?
Yeah, who are you?
Yeah, who are you?

Keep you in the dark
You know they all pretend

(Keep you in the dark)
(You know they all... pretend)
You're the pretender

So who are you?
Yeah, who are you?
Yeah, who are you?

echoes silence patience and grace

içinden ilk single olarak the pretender'ın seçildiği heyecanla beklenen foo fighters'ın yeni albümü. çıkış tarihi 25 eylül olarak belirlendi..