bugün

iki bacak arasındaki ile dil.
tabiki aşık olmak.
seks ve para.
Para der susarım.
neye göre yaşayacağımızı bilememek.

not: tek sıkıntı budur. tek! topluma göre mi? kafana göre mi? ailenin ya da sevgilinin istediği gibi mi? neye göre..? birey olamamak söz konusu tanrım!
kendisi.

Kişinin kendine ettiğini
Edemez kişiye hiçbir fani
Bu kahpe hırsı. ne kıskanç kini, ne şarap
Ne de haşhaş edemez..
Kişinin kendine ettiğini tayfun, boran
Dağ, taş edemez.

Kişinin kendine ettiğini
Edemez Kişiye hiçbir fani
tutmazsa gerçek dost elini
kendi kendiyle baş edemez.
Kişinin kendine ettiğini
Sarhoş edemez, ayyaş edemez
Mezar soyan nebbaş edemez...

Mevlana Celaleddin Rumi
din, seks, para.
asosyallik.
yaraktır. hayır hayır. ciddi anlamda söylüyorum. Yaraktır. Olmadık yerde isyan eder baş kaldırır. işi gücü bıraktırır.konsantrasyonu bozar. Adamın başını belaya sokar. Zamansız banyolara yol açar. Hastalanır. Formdan düşer. Sivilcelenir. Sıkıya gelemez. Çok dertlidir. Ama olmazsa olmazdır...
Uzaktan kumanda. Ulan ne zaman eve yorgun argın gelip sodamı alıp çoraplarımı sağa sola fırlatıp koltuğa yayılsam, kumanda hep uzaklarda bir yerlerde oluyor.
Her arzusu, talebi,duasıyla dağa yanlış seslenmesidir ve dahi Evrenin ulu mimarına karşı dürüst olmayışıdır.
bu devirde paradan başka bir şey değildir.
öfke ve şehvet. ikisi de kendinizi onlara teslim ettiğinizde doyumsuz bir zevk gibi gelse de kısa bir süre sonra pişmanlık kaplar içinizi. hiçbir şekilde bu iki duruma teslim olunmamalı aksine mücadele edilmelidir.
Kadında kıl, erkekte sakal.

Yani her halükârda kıl.
Aşırı istek ve arzularımızdır.
dinler ve dincilerdir efendim, en son beni 'cinli' ilan ediyorlardı, sıkıldım bunlardan, bir insan bir bedevinin tanrıyla görüştüğüne ve tanrının kendisine sunduğu olarak suratımıza atılan istek emir ve arzulardan ibaret kitaba körü körüne tabii olmadı diye doğa üstü güçler tarafından ele geçirildi denir mi, doğa üstü dediğiniz şey düşünmek lanet olsun sorgulamak.
düşünmektir efendim.

düşündükçe bir şeylerin farkına varıyoruz. hayatın aslında anlamsız olduğu, saçma sapan bir sistem içinde dönüp durduğumuzu görüyoruz. gittikçe akıl sağlığımız zarar görüyor. büyük bir sorundur düşünmek.
arz ve talepte dengenin bozuk oluşu, her manada.