bugün

şaka gibi bir gerçektir.
bütün müslümanlar gibi onlarda ibadetini yapmaktadır.
diğer müslümanlardan farklı olarak saflarda sıkışmalarına lüzum yoktur.
ek olarak herkes onları dinler.
günde 5 vakit ibadetlerini kaçırmazlar.
kaçırmadıkları ibadetleriden sevap artı bir de zibilyon lira para alırlar.
hayır işin komiği ise genel olarak günde 2.5-3 saat falan çalışyorlar.
ulan bu nasıl iş. benim dedem yıllarca imamla beraber girdi camiye,
onla beraber çıktı. imam hem para aldı, hem köylüden yardım gördü,
kaldığı eve para vermedi, bindiği minübüse para vermedi,
yemeye içmeye para vermedi. bu nasıl adalet amk.
şahsen ben bir müslüman olarak böyle bir olaydan utanırım.
ibadet edip insanları hakkın yoluna çağırıyorum diye para almak ne demek arkadaş?

edit: aha biri eksilemiş buldum la buldum eksileyeni.
http://galeri.uludagsozlu...r/sap%C4%B1k-imam-348322/
doğru tespit.

(bkz: imam haklı beyler)

vesselam...
akşam 5 den sonra mesai'ye kalması da cabası.
Ataması da kolay. Arapça kuran'ı iyi okudun mu tamamdir. Sınavmış yeterlilikmiş formalite! iş mülakatta bitiyor!! Eh olay diyanet'te olunca da haliyle;
(bkz: torpil)

düdüt: yolu açın diyanetten bir yazar varmış aramızda!!!
doğrudur. şimdi şöyledir; bizim imam, kıldığı / kıldırdığı namazı çalışmaktan sayarsak iki saat bile çalışmaz. alt üst pamuklu içlikle yatan bizim imamı, karısı zorla kaldırır sabah namazına. sabahın köründe camiye gelen zaten 3-5 moruk gidip somurta somurta namazı kıldır ve "şunlarda geberip gitmedi amk. bitmez bunlar arkası gelir. gelmeselerde bende cemaat yetersizliğinden evde osura osura yatsam" düşüncesinin yüzüne duhul etmiş haliyle gidip yatar. öğlen namazına az kala müezzini çağırır " ben merkeze gidiyorum diyanette toplantı var azizim biriniz kıldırıverin namazı ikindiye ya yetişirim ya yetişemem" hoop ikindi namazıda kaynadı. aksam namazı zaten 5 rekat toplasan 10 dk sürmez. yatsı namazı aynen sabah gibi kılınır dedeler gelirse tabi. sonra bizim imam ay sonu indirir maaşı cebe kuru para ha. lojman elektrik su bal kaymak yakıt giderleri hep beleş. sonra da çalışmaktan haketmekten bahseder millete. böyle olmaması gerekir. namaz harici zamanlarında odasında hazır bulunmalı ve dini konularda kafasında soru işareti olan kişileri aydınlatmalı. ne bileyim ara sıra dini toplantılar düzenlemeli hakka hakkıyla hizmet etmeli. papazlar nasıl kilisede her daim hazırsa en az onlar kadar yararlı olmalı dinlerine. malesef böyle değil.
öğretmen-memur maaşıyla aynı seviyede olduğunu düşününce katılmamanın elde olmadığı söylem. prof. dr. yaşar nuri öztürk diyanet'ten para alan imamların namaz kıldırması olayını şu şekilde yorumlamış:

"Show TV`de konuşan Yaşar Nuri Öztürk, yaptığı açıklama ile imamları ayaklandıracak.
Yaşar Nuri Öztürkün canlı yayında söylediğine göre Kuranı Kerimi parayla satmak kesinlikle haram.
Canlı yayında Kuranı Kerimi para karşılığı satmak haram mıdır? sorusuna yanıt verirken sözü Diyanetin maaşlı imamlarına getiren Öztürk şunları söyledi;
Kuranı Kerimi parayla satmak gayet tabiii haram! Hiç bir dini değeri parayla satamazsın. Eğitim hizmeti yapıyorsan o eğitim hizmeti için aldığın para meşrudur. Namaz kıldırarak alınan paraların tümü haramdır. O namazlar da geçersizdir. Kimse bunun aksini iddia ve ispat edemez.
Yaşar Nuri Öztürk, kendi durumunu eğitim hizmeti istisnası içine soktu ve Eğitim hizmeti veriyorsanız, tabii karnınızı bir yerde doyuracaksınız. Ben ilahiyat profesörüyüm eğitim hizmeti vermişim 28 yıl üniversitede ve maaş almışım. Ben insanlara namaz kıldırarak o maaşları alsaydım külli haramdı o bana..."

kaynak: http://www.yurtgazetesi.c...igi-para-haram-h4648.html
(bkz: imamların maaş alması/@koministimam)
güncel Önemli Başlıklar