bugün

halk arasında dayı, amca vb. olarak ifade edilen, bir işinizin halledilmesi ya da bir işinizin olması için, tanımanızın çok yararlı olacağı kişilerin yaptığı eylem.
bayram harcliklariyla alina, gerilla cocuklarin savas aleti. inaniyorum ki bu cocuklar ugrassa darbe yapar lan. o ne her bayram her bayram.
(bkz: kizkaciran)
(bkz: roket)
(bkz: catapat)
ülkenin her kurum ve kuruluşunda geçer akçedir. ister resmi daire ister özel şirket olsun...
parola: torpil.
işaret: dayı.
sözlükte olduğu iddia edilince çaylak olunan hede. ben denedim kötü oluyor gerçekten. evde denemeyin. cıs.
milföy hamurunun içine krema konarak meydana getirilmiş, üzerine pudra şekeri serpiştirilerek tatlandırılmış, bir çeşit tatlı.
tbmm bakanlarının olmazsa olmazlarından.
türbanın kamusal alana girmesi durumunda devlet dairelerindeki bütün kadınları türbanlı görmemize neden olacak durum.
kayırmanın genel anlamda kullanılan şeklidir.
hakettiğiniz bir sınavda canınızın tyanmasına neden olan durumdur.
yurdum insanı tuvalet sırasında bile torpil arar.
yapanların canı yanasıdır.
devlet erkanında hakim olan gizli kapaklı şey.
kariyer basamaklarini cikmaniza gerek kalmadan yuruyen merdiven etkisiyle sizi müdür koltuguna kadar cikartabilecek anti-yer cekimi etkisi.
sayesinde işe girenin sayesinde işten çıkarılacağı kayırma durumudur. unutulmamalı ki;
(bkz: torpille gelen torpille gider)
Özellikle bira şişesinin içine koyup çamura gömdüğümüzde,patladığı an bizlere küçük bir big-bang deneyimi yaşatan amaçsız patlayıcı.
(bkz: kızkaçıran)
Torpil kendi güç kaynağıyla su içinde hareket edebilen ve su yüzeyindeki veya su altındaki hedefleri batırmak için kullanılan bir silahtır ve denizaltılardan, gemilerden, helikopterlerden, uçaklardan veya mayınlardan atılabilir.
izmire özgü olduğunu öğrendiğim tatlı.
(bkz: torpilin makatta patlaması)
Yüksek pil,bitmez pil,ama maalesef herkeste olmayan pil,bu yüzden adı torpil.
aslında almanlara özgü olan ancak izmirde neredeyse her pastanede bulunurken türkiye'nin diğer şehirlerinden kesinlikle bulunmayan tatlıdır. ayrıca her izmire gittiğimde en azından 20 tane sipariş alıyorum. *
onsuz nefes alınmaz. ne diyelim allah yardım etsin?
her kapıyı açan maymuncuktur. kimse kullanmadığını iddia etse de, herkes her yerde kullanmaktadır.
adını vermek istemediğim güzide bir belediyemizde çalışırken gördüğüm, personel işleri müdürü, belediye başkanına tebliğ-tebellüğ belgesi gönderir ve dosya kapağının üzerine ufak bir not düşer:

"sayın başkanım, a.ç. imam hatip mezunu, oldukça iyi bir arkadaşımız. işe alınması faydalıdır."
tüm kurum ve kuruluşların temelindeki en tehlikeli kurt.
bu kurt çalışmaya başladığında çöküş başlamıştır.

yapmadım desem emin değilim doğru olur mu ama hatırladığım bir torpil vakam yoktur.

düpedüz kul hakkı yemektir.
sporda, siyasette, devlette ve birçok resmi kuruluşta** olması kuvvetle muhtemel olaydır. günahtır. kul hakkı yenmektedir. allahtan sözlükte yaşanmamaktadır.
artık okullar arası yarışmalardada yaygınlaşan ar damarı çatlamış utanması arlanması olmayan jüri başkanının aldığı para.
staj için olmazsa olmazdır.
Eğlencelik patlayıcıdır. Üç beş tanesi birleştirilise etkisi büyütülebilir. Gecenin bir yarısı patlaması özellike apartman içi falansa patlatılan yer eğlencelik olma özelliğini yitirebilir.
güncel Önemli Başlıklar