bugün

klişedir.
(bkz: olur öyle)
ilköğretim evresini takdirle geçmiş öğrencinin korkarak olmaması için dua ettiği şey. *

edit: illa yalan mı söylemek lazım eksilenmemek için ?
(bkz: her çıkışın bir inişi vardır)
her türk gencisnin başına gelen olaydır.
okuyan her gencim başına gelmektedir. Ülke farketmez.
çocuğunu dahi sanan genç çifti yıkandır.
kaynak: zaytung
üniversteyi başarıyla bitirip hayatta sıçmak vardır ki çok daha kötüdür.
4.48 ile teşekkür almak sıçmaksa,
(bkz: ben bunu yaptım)

edit: eksileyen vatandaş, öğrenci sürünsün zaten dimi! Başarıyı taktir etmeyi bilmyiorsunuz, başarısızlığı hep eziyorsunuz. *
ilkokulda sadece bir dönemi takdirsiz geçiren ama lisede hiç belge alamayan benim yaptığım şey. sıçtım bitti efendim sorun yok öyle böyle bitiyor lise.
hepsi beşlerden sonra her karneye tek nazarlık takmış bir şahsiyet olarak hiç bütünlemeye girmeden zayıflı olarak diplomamı alabilmiş üniversiteye başlayabilmiş bulunarak yaptığım eylemdir. *
(bkz: liseli detected)
tanım: kötü bir durum.
pek hijyenik olduğu söylenemez.
temiz hava almak kadar bilinen genelde yaşanılan olup şaşırılacak bi durum değildir.
bu ben olabilirim.
öğrenci sbs lgs oks sınavlarından çıkmış lisenin kolay olduğunu sanmıştır. itlik yapmaya başlar. ilk sınavdan 1 alır siklemez düzeltirim der. derken bu 1 ler alir başını gider öğrenci acaba der sonra siktir eder.
(bkz: ben)
genelde olan durumdur. lisenin özellikle ilk yılında notlar berbattır. öğrenci paniğe kapılır. sakin olun. ilk seneyi teşekkürle atlatırsanız seneye takdir alabilirsiniz.

Üstelik uslu bir çocuk olursanız belki şirinleri bile görebilirsiniz.
ilkokul türkiye ligi ise lise şampiyonlar ligidir. elbette sıçılır, önemli olan toparlanabilmektir.
ilkokul ve ortaokulda hep takdir alıp, üstüne bütün derslerim de 5 idi. ama lise birinci sınıfın birinci döneminde karnemde 2 adet 1, 2 adet de 0 vardı. haliyle karneyi kimseye göstermedim. ama söyledim herkese 4 zayıfım var diye. annem-babam da dahil kimse inanmadı zayıfımın olduğuna. ve hala o gün bugündür kimse inanmıyor.
ben ilkokuldayken hep takdir alıyordum burdaki derlerden mi çakacam zihniyeti ile yazılı yoklamaya girip, sonuçlar açıklandıkça battığını anlayıp ne bok yiyecez lan deyip lise 1 sendromu olarak çoğu öğrencinin yaşadığı durumdur. öğrenci bunalımdan kurtulursa 2 ve 3 de hatta artık 4de başarılı olabilir.
Bir balonu şişirip lisede patlatmak gibi birşey böylede düşüş olmazki arkadaş.bide hoca seni severse dayar güzelleri geçersin lisede nedense simitleri dayamak moda.Hayırlısı çocuklara anlatabileceğimiz anılar işte...
her türk gencinin yaşadığı büyük dram.
Bizim zamanımızda ilkokulda takdir almak çok zordu.