bugün

2002 yılında ülkemizin üzerine bir güneş gibi doğan ak parti'nin, binbir zorluğa karşı gelerek, darbe planlarıyla, komplolarla yıkılmayarak nihayet ülkemize getirdiği ileri demokrasiye rağmen hala domatesin, etin fiyatını konuşan maldır.

bu mal aynı zamanda zamları, bütçe açığını filan da konuşur hiç utanmadan.

ulan ayı, ülke hiç görmediği kadar demokratikken, özgürken sen neleri konuşuyorsun... harbi malsın lan. ciddi bak.
eğer refah düzeyi yeterince gelişmiş, demokrotik, bilimlerde ilerlemiş, ve kimsenin aç olmadığı bir toplumda yaşıyor olsak, insanlar akıllarından sorun uydurup kafalarını yormazlardı. bunları bilmeyip(göz ardı edp) insanların açlığna çözüm bulunmamışken, baştakileri alkışlamayı bekleyen maldan daha normal insandır...
maldır, çünkü bu ülkede et ve domates fiyatlarının yüksek olması ülkemiz vatandaşlarının zenginleştiğinin simgesidir...

ey sen, sen dini ile bütün 'yüce başbakanımız'ın (şüphesiz o bir'dir ve tek'tir. abdullah gül onun kulu ve elçisidir) ülkesinde boğazından kilosu 10 liralık domates ve 47 liralık pirzola geçen!

bir düşün;
ülke bu kadar toz pembe iken, nedir bu sepya görüş?
rte'nin anlamakta güçlük çektiği insandır. adam über-süper bir anlayışla ülke yönetiyor. sen domates diyorsun, et diyorsun. hem ileri demokrasinin olduğu ülkelerde herkes vejeteryanmış lan. eti napıcan?
vatanımızda akıl tutulması gün geçtikte ilerlemiş durumdadır. bunlardan birtaneside demokrasi kavramıdır. demokrasi denildiğinde akla ne gelmelidir ?

artık vatandaşlarımız demokrasiyi '' herkez istediğini yapar aga '' gibi düşünmeye başlamıştır. demokrasi dersi veren ülkelere bakıldığında ;

fransa : ırkçılığın en yoğun olduğu ülke, ayrıca sömürgeci ! cezayirlileri katletmeleri ile ün yapmışlardır. yakın zamanda ise roman vatandaşları sınır etmeleri ile...

almanya : ülkede dazlaklar kol gezmektedir. geçen senelere kadar türk sitelerine saldırılar düzenlemişlerdir. ve binlerce yahudiyi katletmişlerdir...

ingiltere : bir çok ülkeyi sömürerek yok etti ! halk tarafından seçilmeyen bir kraliçe ile yönetilen bir ülke.

hollanda : terör örgütlerine kol kanat geren ülkelerden bir tanesi...

isviçre : orada kimse düşünce örgürlüğü kullanıp ( yani demokrasiyi ) ermeni soykırımı olmamıştır türkler masumdur diyemiyor ! hapis cezası alıyor !

yani demokrasi insanlara tüm hakları vermez ! bir ülkenin anayasası vardır. kuralları vardır, hakkı vardır, hukuku vardır ! hiçbir zaman terör örgütünün başı sayın, şehitlerimiz kelle olamaz ! bu demokrasi değil hainliktir ! demokrasi herkezin kafasına estiğini yaptığı bir düzen değildir !
et ve demokrasi gibi şeylerin ileri demokrasiden çok daha önemli olduğunu düşünen maldır.

ulan a mal! hiç mi et yemedin? hiç mi domates yemedin? yediklerine say ve ileri demokrasimizin keyfini çıkar.

ne yapsak yaranamıyoruz lan size!
siyaseti, demokrasiyi, ülkeyi siklemeyen, ülkemizin burjuva sınıfına mensup insanlardır.
kesinlikle mal değildirler.

mesela ben;
yediğim et kaliteli olacak, fiyatlar pek önemli değil. ama sikilmek istemiyoruz tabii ki. o kadar para verip dandik etler yemek istemem.

mesela şöyler bir bonfile, benim için her şeyden değerlidir;
görsel

demokrasi mi? banane lan.
demokrasinin olmadığı bir ülke benim gibi para babası insanların daha çok işine geliyor.
et ve domates alamayan insanlara da demokrasi yiyin deriz artık. gerçi demokrasi olsa içim yanmayacak ama...
akp'nin ileri demokrasisini anlayamamış maldır. *
arkadaşlar akp demokrasisi öyle başka demokrasilere benzemez. her anı zevk verir. tadını çıkarın derim ben. domates, et filan... ne gerek var yani...
et domates yerine açlıktan ölmek varken et domates de neymiş?
tarım ve hayvancılıkla uğraşan, daha henüz kendi sanayiisini tam anlamıyla geliştirememiş bir ülkenin temel ihtiyaçlarını bile ithal ederek yaşadığını düşünürsek gayet haklı bir maldır bu. kafasında sönen ampülle dolaşan badem bıyıklılardan farkındalığı daha bir gelişmiş maldır. maldır ama her şeyin de farkındadır. her boka inanmaz. sanırım bu yüzden maldır.

keşke sabah sabah ekonomi haberlerini neşeyle sunan spiker kadar inanmış olsaydım ekonomide esen 'sözde' güzel rüzgarlara. gittikçe daha da dışa bağımlı hale gelen bir ülke olduğumuzu, 4 yıllık iktisat bilgime rağmen farketmeseydim. ulan kahvedeki amcam bile ekonominin gidişatından hoşnut değil. aşağılama yok. yanlış anlamayın. işte diyorum ki, herkes bir şeylerin farkına varıyor da, sen badem bıyıklı, sen.. sen neden hala at gözlüklüğünle dolanıyorsun ortalıkta buna gerçekten anlam veremiyorum işte. dış açık artarken nasıl bu denli yalandan haberleri, kağıt üzerindeki formaliteleri gözümüze sokmaya çalışıyorsun? olm bak, bütün sektörler feryad ediyor. en basitinden-deri sektöründe çalıştığım için aöylüyorum.- deri sektörü öldü. sermayesi 16.000.000,00 tl olan bir şirket kepenk kapatma sürecine girmişken sen daha ne diyorsun?

yapmayın etmeyin. tamam piyasada olumsuz hava yaratmamak için böyle neşeli bir ekonomi yaratmak da bir politika tamam ama abartmayın babacım.
(bkz: çocuğuna et yediremeyen anne baba/#9714269)
göt yalayıcı mal söylemlerinden bir demettir. kendisi yalayarak karnını doyurduğundan, milletin eti domatesi onu pek bir alakadar etmez.

(bkz: adamın işi var beyler)
(bkz: demokrasi var dediler geldik)
(bkz: hani nerede görmedim ben)

Ulan.ulan diyorum çünkü kibarlıktan çıkardınız adamı.yani beni.başa dönüyorum.ulan ne demokrasisi be.haberleri bir aç bak keto.bir tane düzgün demokratik haber göster bana.gözünüz boyanmış sizin.arkanızdan veriyolar odunu daha hala yediğinizin farkında değilsiniz.yemeye devam afiyet olsun.demokrasimiş akşam akşam...
(bkz: iki saatir konuşuyoruz bir kere domates demedik)
ileri demokrasi dediğimiz şeyden şunu anlıyorum,Üniversitede ki tek sorunun türban olması(bu sorunun çözülmesine karşı değilim,özgürlük bir nevi) ve türban sorunu çözüldüğünde harç sorunu,labaratuvar sıkıntıları,kantin sorunu vs nin çözülecekmiş sayılması,yani tek özgülüğün bu olarak görülmesi.Harç ücreti hakkında konuşan bir öğrencinin coplanırken,türban konusunda konuşanlara alkış tutulması sanırım ileri demokrasi dedikleri(ki bu insanlar siyasetinn üniversiteye girmesini istemediklerini söylüyorlar).Aman anlasam ne anlamasam ne öğrenci değilim,bok gibi param var,et ve domates bulamıyorsan ileri demokrasi ve özgürlük yiyeceksin,yersen.
tez ıslak odunla dövülmesi gereken maldır.

ulan demokrasi gelmiş, özgürlük gelmiş... ne domatesi, eti? mal mısınız arkadaş? ha malsınız evet. ben yazmıştım zaten bunu başlığa.
dünyanın en iyi demokrasisi var bırak domatesi. yeme bir süre. et mi önceden et mi vardı? bu malları kızılcık sopasıyla kovalamak gerekir. demokrasinin değerini de bilmezler.
hiç görmediği kadar sözde demokratiklik ve özgürlük gören ülkemizde, hiç görmediği kadar açlık gören, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan karnını zor doyuran, bir zamanlar orta doğunun en büyük hayvan rezervini elinde bulunduran lakin şimdi dışarıya muhtaç olan ülkemizde bir boktan haberi olmayan yazar söylemidir...özgürlük diye bir gün altınızdaki donunuza kadar alacaklar o zaman tamamen özgür dolaşırsınız...
bir zamanlar hayalini bile kuramadığımız şeylerin, şimdi fiyatını konuşmasına rağmen, nedense buzdolabından eksik etmeyen maldır.
(bkz: ileri demokrasiye rağmen işsizlik konuşan mal/#9729600)
insanlar bir zamanlar (günümüzde de var bunlardan) demokrasiyi yavşaklık sanmışlar.
sorun değil çünkü domatesi de uzun zaman zehirli, alelade bir bitki sanıp dokunmamışlar.
bir zamanlar büyükbaş hayvan sektöründe küresel kriz olunca patlıcan yemeyi tavsiye etmişler.

ama en büyük kayıpları kendilerini bir kurtarıcıya endekslediklerinde vukuu bulmuş.
kendilerini kurtarıcıdan kurtaramayanlar asla kurtulamazlar.
yüzsüzler efendim bunlar, deyimiyle bağdaşlaşmış kişilerdir.
insanların karnı açken demokrasiden ne beklenildiğini anlayamadığım bir garip önerme.
Bu ülke hiç başbakanını asmadı değilmi. Bu ülkede 3 tane askeri darbe gerçekleşmedi değilmi. Abdi ipekçi gibi gazeteciler ölmedi değilmi. Bu zamana kadar domates ve et yiye yiye gına gelmişti zaten. Şimdi akp gelince yiyemez olduk yaa. Ha bide benzine laf edenler 8 sene önceki toplam araç sayısıyla şimdi ki araç sayısını karşılaştırsın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar