bu aralar sıkça karşıma çıkan kelime. anlamını tam bilmiyorum. hani ikonu anlarım da ikoncanı bilmiyorum. magazin ağzı. magazin olan her yerde geçmeye başlamış. iğreti kelime. ha buna şaşırmıyorum zira şöyle bi insan var bu ülkede. (bkz: dilara endican).

edit: gerçekten var böyle bir kişi.
eda taşpınar'ı tarif etmenin kısa yolu.
(bkz: ayşe özyılmazel) *
köpeğinin kafasına bir ailenin yıllık geliri değerinde toka takmakla övünen zihniyetlerin medyadaki ismi.
okan bayülgenin geri zekalı olarak nitelendirdiği tiplerdir. *
para kazanmadan trilyonlar harcayabilen igrenç insanları tanımlayan iğrenç kelime.
magazin basının adeta "sıçarak" ortaya çıkardığı kelime. pervasızca para saçan medyatik insan demekmiş. insanımsı olmalı bence o.
kısaca tikky insan grubu.
erkeği için;

(bkz: ikoncaner)
ntv'de "haber merkezi haftasonu" programına ciddi ciddi konu olmuş hede. öyle geyik falan yapmıyorlar. iki kadın oturmuşlar gayet ciddi suratlarla "ikoncan"ı konuşuyorlar. şu anda ivana sert'le canlı yayın bağlantısı kuruldu. ekranın sağında "ikoncan olmak ne işe yarar?" yazıyor.
çok ilginç.
(bkz: şaka mısınız)
Magazin haberlerine konu olmak için şekilden şekile giren embesil tayfası.Bu türe yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte özellikle Bodrum sahillerinde sıkça rastlanmaktadır.
Bu türe kısaca modern maganda da diyebiliriz.
muhtemelen duyduğum en iğreti ve zorlama kelime. uyduranın dilini eşşek arısı soksun.
uydurma kelimedir. aynı saçmalıkta kıyafetleri bizim kızlarımız giydiğinde ne annelerinin dilinden kurtulabilirler ne de sokakta milletin gözünü kendilerinden alabilirler. nedense ama bunu bazıları yapınca bu isme layık görülüyorlar. ülkemizde gayet normaldir bu tür şeyler, kınamamak lazım. *
(bkz: rahatlıktan oluyor hep bunlar)
kişisel istatistiklerde alınan oylar eskiden smiley şeklinde iken artık yukarı aşağı oklar şeklindedir. zall'ın bu ikonlara koyduğu isimdir ikoncan. * *
sadece pahalı mekanlarda yemek, pahalı tuvaletler de sıçmak, pahalı markalardan giyinmek, kendi modanı yaratmak, ben para basıyorum der gibi ota boka para saçmakla ve küçük dağları ben yarattım havasında gezmekle kazanılan gereksiz sıfat...
en başta eda taşpınar, süreyya yalçın, deniz berdan gelmektedir.genelde kendi tasarladıkları kıyafetleri giyen( akıllı bir insanın giyeceği modeller değillerdir tabi) bütün yaz boyunca bodrumda dolanan etrafta gazeteci kollayan magazinlerden eksik olmamaları gerektiklerini düşünen tiplerdir.
duyduğumda tüylerimi diken diken eden iğrenç laf.
(bkz: derin mermerci)**
Canı sıkılanların -Çanlarını- çalıştırarak ürettikleri kavram.
okan bayülgen'in deyimiyle "boş kafalılar".
eda taşpınarmış... ikoncanımız.
işi gücü olmayan yaratıkların ortaya attığı kolpa terimlerden bitanesi olup ne boka yaradığı bılınmyen ve zaten yaramayan ahmahlık terimi.
tüyleri diken diken eden sıfatımsı.
tanınmış ve zengin insanların akrabası olan ve özel hayatı aktif herkese magazin basını tarafından yapıştırılan etiket. magazin bu insanların yaptığı diğer işlerle ilgilenmez, sadece zengin olması ve gece hayatı ile ilgilenir. biz de magazin basınının anlattığı kadarını bildiğimizden sanki ciğerini biliyormuşcasına ve gizli bir hazla eleştiririz bu insanları. bazılarının da ekmeğine yağ süreriz farkında olmadan.