bugün

her toplulukta olabilen insanlardan biri. her ne kadar insan dediysem de değildir aslında. oradaki kişilerin toplanma amaçlarına tamamen ters bir reaksiyon göstererek güzelce başlatılan ve devam eden bir oluşumu karalamaya sebebiyet veren keyfiyeti gösteren beyinsiz şahsiyet.

şimdi demezler bizim mitinglerde konuşmayı dahi bilmeyen göt kılı olan var. bu olayda yandaş medyada çokça yer bularak yine ters tepecektir. benim ailemde din kisvesi altında siyaset yapan bir partiye oy verecek kimse olmamasına rağmen yaşlı bireylerimizin aile büyüklerimizin çok fazla tepkisini çekmiş bir olay. eyleme nasıl destek versin benim 70-80 yaşındaki büyüklerim bundan sonra a beyinsiz bira sever kardeşim.
meyve suyudur o meyve suyu. iftira atmayalım ulusalcılara.
(bkz: işte bunlar hep otpor)

teşekkürler fatih.
kimi zaman edip yüksel adlı enteresan varlıkla ortak sohbetler düzenleyen, birkaç sene öncesine kadar en radikal tezi; islam bir sosyalist halk hareketidir ve sosyalizmle islam en fazla ortak özellikler taşıyan iki farklı sistemdir, cümleleri olan ihsan eliaçık ın başını çektiği organizasyonda gerçekleşen bir eylem olsa da bunun suçlusunun ihsan eliaçık olduğunu söylemek ayıp olur. genele yakını oruç tutmayan tipler olacak kadar solcu bir koalisyonun var olduğu gezi eylemi organizasyonunda yer alan insanların ramazanda bira içmeleri sıradan bir durum, lakin iftar kavramının anlamını bilmelerinden mütevellit bu rahat tavırları gezicilerin genel aksiyonlarıyla ilintilendirielecek bir vakıa da değildir, ''bakın oruçlarını birayla açıyorlar'' şeklinde eleştiri alacak kadarr duyarlılık sarfetmeyi gerektirecek bir pozisyonda da değiller. sermayenin sahiplendiği bir eylemler bütününe antikapitalist ya da halk hareketi etiketi yapıştıracak kadar beyin yoksunu bir güruha, iftarda zemzem ikram edilmesi mezkur iftarın anlam ve önemini izah etmeye muktedir bir vasıta olmayacaktı ziraa.. bir tür hafta sonu eğlencesine dönüşen gezi parkı şeyisi bir de iftar kuşağı düzenlese ne olacak ki..
Yapılan hatalı bir davranışı orada bulunan tüm kişilere mal etmek aptalca bir tutumdur. Akpnin mitinginde yaşlı teyzemin recep tayyip iÇin, götünün kılıyız demesi de buna bir örnektir.
islam su i zandan kaçınmayı emreder...

su i zan dan kaçınmak nedir... bir kedi ile bir tas sütü aynı odada bırakıp gitseniz. gözlerinizle görmediğiniz müddetçe kedinin sütü içtiğini iddia edemezsiniz.

ulan içerken gördün mü? bi fotoğraf var evet belki adam içiyor. belki adam turist belki adam o belki adam bu... ağzından ben müslümanım dediğini duydun mu? velev ki duydun...

11 ay da içmek haram değil mi? ramazan da içince daha haram olmasını geçtim?

tek derdin ramazan da içilmesi miydi?

bir müslüman olarak diyorum ki ben demiyorum lan allah ın ayetini aktarıyorum.

ey iman edenler iman edin ....

sen imanın için napıyorsun başkasının imanını sorgula mı diyor sana ?

aynı kitab ı okumuyor muyuz?
bu insanların en çok yakındığı durum hükumetin kendi yaşam tarzlarını görmezden gelmesi, yani arkadaşlar diyor ki; "hükumwt benim istediğim gibi yaşama müsade etmiyor, içkime karşıyor, kürtaja karışıyor vs"

-ne istiyor bu dierenenler?
-yaşam tarzlarıma saygı istiyor.

peki bu zatı ahmakların bir tek kendilerinin mi yaşam tarzı var? bu ülkede bir tek onlar mı yaşıyor? sen benim kutsalıma saygı duyma camiye ayakkabı ile gir, iftar sofrasında içki iç sonra gel benden saygı bekle!

osmanlı zamanında saygıdan ramazan ayında gizliden yiyip içen gayri müslim vatandaşların gösterdiği hassasiyeti gösteren kadar kimse benden saygı bekleyemez. sen benim yaşam tarzıma ne kadar saygı gösterirsen ben de seninkine o kadar saygı gösteririm.
tuttuğu orucun sevabı kendisine ise
içtiği biranın günahını kendisi çekecekse eğer
bu zırıldayan elemanlara giren çıkan ne diye sorduran eylem.
tanım:iftar sofrasında ayran içmeyen müslüman.
telekinezi yöntemiyle içirmişler.
yersen.
la sen aç geziyorsun diye adam içki de mi içmesin allasen? belki adam tutmuyor bunla uzaktan yakında alakası yok ama tutanın yanında olmak istiyor. nabıyo zora etraftakilerin ağzına mı döküyor birayı? seni rahatsız eden ne koçum bir de bakalım hele? sen acından ölme diye sokakta dambıdı dumbıdı gecenin bi yarısı adamlar davullarla geziyor da insanlar bundan rahatsız olmuyor aman ne yapalım inanan da böyle inanıyor diye saygı duyup geçiştiriyorsa sana yetmeyen ne?

orospu çocukluğunun lüzumu yok. orucunu tutuyorsan kendine dışarıda kimin ne bok yediği seni ne ilgilendirir lan? ha nefsine bu kadar hakim olamıyorsan zaten yalan dolansın be adamım.
bir kişi bira içiyor diye orada bulunanların hepsi içiyor oldu. üstelik dendiği gibi bu görüntünün ramazanda olduğundan nasıl bu kadar emin olunabiliyor. hem bir kişi içiyor diye herkes içiyor sayılıyorsa o zaman buradan hareketle akplilerin tamamı da tayyip'in götünün kılı olduğu sonucu çıkıyor.

çok defa bakmama rağmen ve başlığın sonunda - lar eki olmasına rağmen bir kişi olan çapulcudur.
kimilerine şiir yazdırmış insandır. helal olsun lan. adamlar kafiye bile bile yapmış.
Benim bira içen kardeşlerime laf attılar!

Biz bira içmeyi sizden öğrenecek değiliz!

işte bunlar hep efes pilsen zihniyeti!

Bunlar bira lobisinin işleri!

Faşo tayyip moduna sokmayın arkadaşım bizi! Kabuklarına çekilmiş insanlar olmaktan vazgeçin. Sosyalleşin. Ateistin yanında namaz kılın. Karşınızda bira içene "afiyet olsun kardeşim" deyin, hurma ikram edin. Emin olun onlar da biralarını paylaşmasalar bile sizinle paylaşacak bir şeyler bulacaklardır. Zira onlar dar kafalı değiller. Kardeşliğin her türlüsüne açıklar, rahatlar.
yanlış tespittir. zira bira dediğiniz alkollü içeceğin fiyatı 4 tl'den başlar. bir insanının ben bira içtim demesi için en az 12 tl yi gözden çıkarması gerektiğini düşünmemiz gerekir. hle birde sigara içiyorsa neredeyse 20 tl ye yakın bir hesap ortaya çıkar. parasızlık ya da başka şeyleri bahane ederek parkları doldumaya başlayan zorla tutulmuş %50 yi çimlere sere serpe uzanırken gördüm bugün. çapulcu kavra mı çok tartışıldı peki bunlara ne diyeceğiz şimdi? kavram kalmadı. ulan adam çocuğuna 2 tl lik dondurma alırken 10 saat düşünüyor.
(bkz: oruç tutarken fotoğraf çektirmek)
kendilerine yakışanı yapmışlar.
Herkez tabikide musluman degildir Turkiyede ama iftar sofrasinda bira icersen bu resmen Muslumanlara kufur etmendir. Kaldi ki eger musluman degilsen o zaman ne isin var senin iftar cadirinda. Gayri-Musluman ulkesi olan Amerikada bile hristiyanlar iftara gelirler ve hicbiri icki ile gelmez.
sözlüğün hoşgörülü müslümanlarla dolu olduğunu bizlere gösteren çapulculardır. sana ne arkadaşım. içti de anana mı küfür etti? sana bir zararı mı oldu? eğer bunlar olmadıysa seni zerrece ilgilendirmez. o adam kalkıp da kardeşim ben inanmıyorum sen niye iftar yapıyorsun burada benim yanımda diyor mu? inanmayan bir insanın yarısı kadar tahammül, hoşgörü yok sizde.
yandaşlara sakız olmuş ahlaksızlık.

saygısız bir denyonun yaptığı terbiyesizliği tüm eylemcilere mal etmek sizi mağdur ettiyse evlatlarını kaybeden 5 ana ne ulan imansızlar.

(bkz: camide içki içtiler)

(bkz: camiye ayakkabılarıynan girdiler)

(bkz: iftarı bira ile açtılar)

(bkz: başörtülü bacımı yurmukladılar)

hep din sömürüsü. uyanın derdim ama top atsam heyhat.
olayı sadece kişinin içki içmesi olarak algılayan zihniyet, nerden bilebilir ki ramazanın manevi ruhunu.
içen kişiyi tabiki kınıyorum ancak; hadi varsayalım şahsiyet turist, yabancı, ramazan onun için kutsal bir değer ifade etmiyor, yada ne bileyim cahil, bilgisiz. Bir allahın kuluda çıkıp arkadaşım buraya ramazan münasebeti ile geldik. ramazanda böyle görüntüler islam ülkelerinde uygun kaçmaz. oruç tutuyorsan orucunu aç git başka bir yerde iç tutmuyorsanda şimdi değil ilerleyen saatlerde içebilirsin demez.
hadi adam cahil sizdemi cahilsiniz?
söz konusu resim dün de cami de bira içtiler konulu tweetlerle gösteriliyordu.
günah işleyen ateist yakalama çabasının mantıkla olan ebedi mücadelesi.
Saygı duyulacak durumdur.
On iki ay boyunca içip bir ay müslüman olanları tanıyoruz.
Hem kime ne zararı var, keşke insan olmanın sadece müslüman olmak olmadığını anlayabilseydiniz.
Orucunu ülkeyi satarak, kan içerek açanları biliyoruz...
Meselenin iftar olmadığını gösteren hareketlerden biri daha.
görüldüğü kadarıyla yalnızca bir kişidir. -ler -lar ekleri çoğul ekleridir.