bugün

entry'ler (719)

futbola siyaset bulaştırmak

Gezi olaylarından yaklaşık 50 gün önce yazılmış bir entry bile geziye, başbakana bağlayabilecek kadar "zeki" bünyelerin olduğunu görmemize yarayan başlık!

Ben ne demişim siz ne demişsiniz!

Al işte bunlar da senle-benle aynı oksijeni yakıyor, bunların oyu da 1 benim oyum da 1, böyle adaleti sikiyim aferdesin!

antalya da kışın denize giren insanlar

her sene memleketin bir köşesi yaz bir köşesi kış haberine konu olan insanlardır.

bi bıkmadılar şu haberleri yapmaktan.

muhalefetin bir anda dershane sevdalısı olması

bu politika ile asıl amaç eğitim ve kalitesinden ziyade akp nini cemaate ayar vermesidir.

cemaat vaktiyle -ve halen- tayyip gitsin akp kalsın propagandası yürütürken tayyip in gerçekten de gideceğini zannediyordu hatta gezi olayları sırasında açık açık olayları desteklediler.

protestoculara aşırı güç kullanan ve hükumeti zor durumda bırakan cemaat mensubu polislere rağmen tayyip erdoğan önce polise sonra sokaklara daha sonra da siyasete hakim oldu. hatta cemaatçi polislere rağmen olayları bastıran "benim polisim" e takdirler taltifler vs. verildi.

şimdi azıcık hafızayı zorlayıp cemaat adına açıklamalar yapan "gazeteciler ve yazarlar vakfı"nın gezi olayları sonrasında hükumeti yalayan, biz ettik sen etme diyen açıklamalarına baksın.

cemaat gezi de kaybetmiştir. bu öyle bir kaybediştir ki öncekilerden çok farklıdır.

bundan önce cemaat hep karşı cenahtan yapılan saldıralarla mağdur edebiyatı yaptı. bu kez durum farklı bu kez mağdur cemaat değil, bu kez mağdur sivil darbe girişimini savuşturan başbakan. şimdiye kadar cemaatin içinde olmasa dahi tarihsel ideolojileri gereği karşı cenahtan gelen saldırlarda cemaatin yanında olan mütedeyyin insanlar artık yanlarında değil ve bu çizgide kaldıkları sürece asla da olmayacaklar dolayısıyla cemaat tarihinde karşılaştığın en büyük tehlike ile ortadan kaldırılma tehlikesi ile karşı karşıya.

bakmayın biz şunu destekleriz biz bunu destekleriz dediklerine bunların etkileyebileceği oy oranı %5'i aşmaz. cemaat içinde olup da cemaat chp ye oy verin dese bile akp ye oy verecek çok insan var.

o dersanelerin kapanması tamamen başbakan a karşı darbe girişiminde bulunan cemaatin suçu.

etme bulma dünyası işte. napacan. mecbur başa geldi çekicen.

özel mesaj atmanın yararları

bi yararını göremediğimiz durumdur.

cemaatçilerin telaş içinde olması

beni de şaşırtan durumdur.

geçenlerde s haber kanalında gazeteciler ve yazarlar vakfi nin peşpeşe hizmet adına açıklamarıyla ilgili haberlerine rastladım. gezi olayları sırasında mısır da bir gazeteye başbakanın diktatör olduğu konusunda demeçler veren zaman gazetesi yazarını, gezi olayları yaşanırken sağduyu kisvesi altında "başbakan gitsin akp kalsın" mesajını inceden inceden işlediklerine hep birlikte şahit olduk.

kaba tabirle bükemedikleri tayyip erdoğan bileğini öpüyorlar ama başbakan bunu yemez!

cem uzan, aydın doğan, ergenekoncular, darbeciler derken sıra türkiyenin ayağına dolaşan sınavda hile-hurda kul hakkı ile devlete adam yerleştiren cemaate geldi. şimdi bızzık bızzık dolanıyorlar. gazamız mübarek olsun diyorum.

inşallah en yakın zamanda devlet kadroları hizmet denen püsküllü beladan da kurtulur.

bu arada fettullah gülen abd de aylık yayın yapan bir dfergiye röportaj vermiş neden türkiye ye dönmüyorsunuz sorusuna da "ben gidersem demokratik adımları atan hükumet zor durumda kalır, demokratikleşme yavaşlar" demiş ve mesajı da göndermiş "türkiye ortadoğu da ab ve abd nin demokratikleşme hareketinin elçisi olabilir, şu anda bu noktada değildir ama potansiyeli var" demiş yani demiş ki erdoğan la bu iş olmuyor ortadoğuda türkiye üzerinden politika geliştirmek için erdoğan ın gitmesi lazım demiş.

işin özeti bu!

evren neden yaratıldı sorunsalı

henüz kavrayamadığımız bir nedeni olduğu aşikardır zira insaoğlu bok böceğinin ne kadar muhteşem bir varlık olduğunu son 20-30 senedir keşfetti. bırak bok böceğini dünyayı evreni biz daha kendi vücudumuzda ne işe yaradığını bilemediğimiz bir sürü organ-doku ile uğraşıyoruz. 40 yıl öncesine kadar menüsküs yurtıklarında yırtık kısım değik menüsküsün tamamı alınıyordu ameliyatlarda sonra anladık ki amortisör vazifesi varmış.

mesela bademciğin, apandistin ne işe yaradığı tam olarak bilinmiyor hala.

kaldı ki evren! oraya daha çok yolumuz var. bir hikmeti vardır ancak anlayabilmemiz için baya bi zaman gerekiyor. senin gece gördüğün yıldızın sana ulaşan ışığıın 3 milyon ışık yılı uzaktan geldiğini aklın alıyorsa evrenin de neden yaratıldığını biraz kavrayabilrsin belki. düşünsene ışık hızında hareket eden bir gemin olsa o yıldıza ulaşman 3 milyon yıl sürecek belki de o yıldız çoktan bir süpernova patlamasıyla ömrünü dolurdu. sana gelen ışık 3 milyon yıl önce oluşan bir ışıktı. dehşey verici değil mi?

tribünlerin artık ikiye bölünmesi

birilerinin olsun diye avuçlarını kaşıdığı ancak olmaması için tüm tedbirlerin alınacağı bölünmedir.

futbol taraftar kitlesi şiddet eğilimi en yüksek gruptur bir derbi de bile sırf rakip takımın formasını giyiyor diye insanlar ölüyor bu memlekette buna bir de siyasi görüşü eklersen kan gövdeyi götürü. işler liglerin kapatılmasına kadar gider. o zaman da taraftarlar ve futbol değil kaostan nemalanan unsurlar sevinir.

12 eylülde solcular

tarık akan ın "anne kafamda bit var" kitabıyla ağladığı solculardır. darbe en çok da solcuları yıpratmıştır çünkü ama gel gör ki daha 30 yıl geçmeden ebelerini belleyenin darbeciler olduğunu unutup yine şakşakçılığa başlamışlardır.

ne diyelim deveye diken bunlara ordu yarıyor herhalde!

dinci ve kemalistlerin öldüresiye düşmanlıkları

olmayan düşmanlıktır. bir adam sırf benim gibi düşünmüyor diye neden ona düşman olayım ben inandıklarımı anlatırım o bana inanmak isterse inanır. istemezse (bana saygı duydupu sürece) ben de ona saygı duyarım. ne düşman olacam.

dışarda düşmanımınz az bi de kendimize içerde mi düşman arayacaz.

beyaz yakalılara özgü davranışlar

sürekli çok yoğunum triplerine girmek, zırt bırt karşıdakinin lafını kesmek, sadece "beyaz yakalılarla" muhatap olmak vs.

not: sıfır yakalıyım

antalya da atatürk portrelerinin çöpe atılması

yazık olmuş farklı şekilde ortadan kaldırılsa ya da arşive filan alınsa daha iyi olurdu. hassas davranmak lazım. ancak sonuçta kanuni bir engel yok. yalnızca yıpranan, eskiyen türk bayrağının imha edilmesi mülki amir denetiminde gerçekleştirilir. türk bayrağını kafanıza göre eskimiş diye çöpe atamaz-yakamazsınız yönetmelik doğrultusunda valilik veya kaymakamlık aracılığıyla yürütülür bu iş ancak atatürk posterleri ve gençliğe hitabenin imha yöntemleri konusunda bir yönetmelik yok bildiğim kadarıyla. kışkırtmak için tezgahlanmadıysa aklı evvel birinin yaptığı boş iştir diyorum.

yazarların sevdiği sigaralar

bu başlık kapanır. sigara reklamı yasak gençler *

iftarda bira içen çapulcular

bu insanların en çok yakındığı durum hükumetin kendi yaşam tarzlarını görmezden gelmesi, yani arkadaşlar diyor ki; "hükumwt benim istediğim gibi yaşama müsade etmiyor, içkime karşıyor, kürtaja karışıyor vs"

-ne istiyor bu dierenenler?
-yaşam tarzlarıma saygı istiyor.

peki bu zatı ahmakların bir tek kendilerinin mi yaşam tarzı var? bu ülkede bir tek onlar mı yaşıyor? sen benim kutsalıma saygı duyma camiye ayakkabı ile gir, iftar sofrasında içki iç sonra gel benden saygı bekle!

osmanlı zamanında saygıdan ramazan ayında gizliden yiyip içen gayri müslim vatandaşların gösterdiği hassasiyeti gösteren kadar kimse benden saygı bekleyemez. sen benim yaşam tarzıma ne kadar saygı gösterirsen ben de seninkine o kadar saygı gösteririm.

osmanlıca ya olan düşmanlık

gereksizdir. tarihinden bu kadar uzak olan bizden başka millet var mıdır bu dünyada? her fırsatta türklüğünle övünmeye çalışacaksın, sonra dünyanın en büyük türk devletini görmezden geleceksin.

sonra da alfabe değişikliğini modernlik diye yutturacaksın. alfabesi latin alfabesinden farklı olan;

-uzaya ilk insan gönderen rusya yı,
-sayısız teknolojik buluşlara imza atan japonya yı
-dünyanın ar-ge merkezi olan israil i
-dünyanın en büyük ihracatçısı çin i

nasıl açıklayacaksın? modernlik alfabeyle, şapkayla olmuyor maalesef. modernlik zihniyetle oluyor.

Allah memleketi dışı "modern" içi yobaz aydınların şerrinden korusun!

5 günde göt olan süper ekonomi

birilerini çok sevindirmiştir. amaç da budur zaten yıllarca insanımızın kanını emen faiz lobisinin istediği gibi hareket etmek guru veriyor marjinal arkadaşlara.

bir de sorsan bunlar emperyalizm-kapitalizm karşıtıdır. emperyalistler bile sizin 10 günde verdiğiniz zararı 10 yılda veremedi bu ülkeye. aferin çocuklar aferin. neye kime hizmet ettiğinizi anlarsınız inşallah.

akp ve karşıtları dövüşse kazanacak olan grup

abd kazanır!

protestoların ne zaman biteceğini merak etmek

ptesiye adamakıllı kimse kalmaz. kalanları da kimse sallamaz. kalmanın da bir anlamı yoktur. amaç mesaj vermekse mesaj hayet iyi iletildi. herkes anlayacağını anladı.

bu vakitten sonra orada kalmak başka amaçlara hizmet eder.

google earth den amerika ya bakmak

düzenli bir görünüm var ancak düzen orada olmasın da burada mı olsun sorusunu da beraberinde geitriyor. abd deki en eski şehir max 250 yıllık yani orada kentleşme müsait alanlarda belirli bir düzen dahilinde yapıldı bunun etkisi büyük. bizim 2-3 bin senelik şehirlerimiz var. bunun bir bahane olmaması gerekiyor ama neticede bir faktör.

dinin emrettiği yasa neden reddediliyor

burada alkolün yasaklanması değil, satışına belirli kısıtlamalar getiriliyor önce sapla samanı ayıralım. şimdi bu yasayı komple bir yasak olarak algılayıp benim hayat tarzıma müdahale ediliyor diye zıplayan, ben senin inandığın şeye inanmak zorunda mıyım diye veryansın eden kemocanlara 28 şubat sürecini hatırlatmak gerekiyor.

o zaman insafısz icraatlarinden en basiti: sırf inandığı için başörtüsü taktı diye insanlar "ikna odaları"nda baskı altına alındı, başını açmayana okuma özgürlüğü verilmedi. o zaman bu insanlar bizim inandığımız şeye inanmak zorunda mı diye neden bağırmadı burada yırtınan arkadaşlar?

ama bizimle sizin aranızda bir fark var. bu yasa ile insanların özgürlük alanları kısıtlanacak hele hele bu da demokrasi adına yapılacaksa en ön safta biz inançlı insanlar bu hükumetin karşısına çıkarız. 28 şubat sürecinde kemalistlerin yap-a-madığını biz bugün yaparız. kimse merak etmesin.

azerbaycan ın türkiyeden modern olduğu gerçeği

var olmayan gerçekliktir. bir de sovyetler terk ederken acı bırakmış ama maalesef eğitim sistemleri iyi ancak bahsedildiği gibi kusursuz da değil zira eski sovyet bloku ülkerlerinin haline bakmak durumu anlamak için yeterli.

azerbaycanla aramızda "petrol" kaynaklarına sahip olmak gibi ufak bir fark var onu da dikkate alırsanız karşılaştırma daha sağlıklı olur. yoksa birleşik arap emirliklerini ülkemle kıyaslamakla farkı kalmaz mevzunun. ver parayı yap binayı ee şimdi bae ülkemden daha mı gelişmiş?