bugün

ccc reyiz, panpa gibi türkçe olmayan sözcükleri konuşmasından eksik etmeyenlerin aklınca eleştirmeye , karalamaya çalıştığı

"gün senden ışık alsa da bir renge bürünse
ay secde edip çehrene yerlerde sürünse"

dizelerinin sahibi , her düşüncesine katılmasam da türk milletine ve milliyetçiliğine katkısı büyük olan büyük türkçü.

saçma sapan insanların ağızlarına bu ismi alması rahatsız edici.
"tehlikeler nereden gelirse gelsin ve ne kadar büyük olursa olsun tek çare ve ilacı türk ülküsü'dür."diyen
türk milliyetçilerinin görüşlerinin tamamına katılmasa bile saygı ve sevgi duyduğu büyük edebiyatçı ve fikir adamıdır.
allahın tanrıyı yendiği görüşünü benimsemiş kişi.
önderim, izinde yürüdüğüm, daha yazacak bir şey bulamadığım müthiş insan. son olarak yaşadığımız dönemde ihtiyacımız olan ender kişilerden.
--spoiler--
bir kürt kendisinin safkan turk olduguna inansa, hatta turklugun iyiligi icin calissa cabalasa bile ona kürt muamelesi yapmak gerekir
--spoiler--

böyle bir söz söyledigi iddia edilen şahıs. google'den araştırdım fakat forumlardan başka bir yerde rastlayamadım. şimdi soruyorum eger bilen varsa bu adam gerçekten böyle bir söz söyledi mi?
eger bu söz gerçekse ben bu ülkeyi terk ederim.
delikanlı bir adam ve korkusuz bir kalemdir. ne düşündüyse ne dediyse erkek gibi yazmıştır. hile hurda, saman altı nedir bilmez. çakallar ona sürüyle saldırır ama onun bozkurt yüreği ve "atlıyı atından indirecek kadar kuvvetli olan kalemi" hepsine ağzının payını verir. hakkında olur olmaz sözler edilmiştir ancak türk edebiyatı, türk tarihi ve türk dünyası için çok önemli bir yazardır.

onun yazdıklarını kulaktan dolma ile popodan sallama ile değil de bizzat kendisinden okumak isteyenler şu adrese göz atabilirler:
http://www.nihal-atsiz.com/

söyleyecek sözü olanlar eserlerinde yazdıklarını çürütmek zorundadırlar. kuru sıkı atmakla olmuyor.

not: sözlük yönetiminden işbu atsız sayfasında yanda beliren "hitler" resminin kaldırılmasını arz ederim. bozkurtun sayfasında itin ne işi var? ha bu arada benim saçlarım da çe guera gibi, alla alla neden sosyalist değilim acaba? anladınız siz onu.

ruhu şad, mekanı arzuladığı yer olsun. elli yıl önce yazdıklarına kulak verilseydi şu menfur günlere gelmezdik.
herhangi bi yerde; saçma sapan, anlamsız, rastgele harf kombinasyonlarından oluşan bir şiir görürseniz yazarına bakın muhtemelen karşınıza bu isim çıkacaktır. küçük bir ihtimal ise o şiirin bir maymun tarafından klavyedeki harflere rastgele basılarak yazılmış olmasıdır.
nazımın ezeli rakibidir. üstaddır, candır.
fuhuşun felsefesini yapmak, namusunu savunmasını yapmaktan klaydır gibi mükemmel bir sözün sahibi, türkçü tarihçi, edebiyatçı.
kafası bir milyon şamanist kurt adam.

(bkz: kötülüğün sıradanlığı)
Türkçülük mefküresinin son bayraktarı ve bu mefküreyi en ileriye taşıyan bir bozkurt.
Dini tamamen yoksayan, tek düşüncesi Türk'lük olan, yazdığı kitaplarda, aklını kımızla bozmuş olduğunu düşündüğüm yazar. Zzten oğluna yazdığı mektubu okuyupta, " yuh ulan ! " demeyen insan daha tanımıyorum.
Türkçülüğün kutup yıldığı. Tanrısal Türk direnişcisi.
Senin yolun, Türk'ün koca Başbuğu Alparslan Türkeş'le ayrılsa bile, Türklük Davasına yaptığın hizmeti kim inkar edebilir? Bizler, daha ortaokul yıllarında senin eserlerini bir gecede yutmuş, romanlarında bayraklaştırdığın bir 'Kürşad', bir 'ışbara Alp'le, bir 'Urungu' ile bütünleşerek, onlar gibi olacağımıza and içmişizdir. Bugün hala Türk dünyasının içinde bulunduğu karanlık manzara ile, bu millet, nice Urungulara, işbaralara, Kürşadlara muhtaç.
zaman zaman kendisini haberturk, cnn, skyturk, ntv ekranlarında hayal ettiğim türkçü büyük fikir adamı, büyük edebiyatçı. ne diyordum? evet hayal ediyorum kendisini bazen canlı yayınlarda.

tarih bilgisi ile, edebi yeteneği ile, karizması ile...
en büyük şanssızlığımız belki de atsız'ın, kitlelere ulaşmanın görsel medya ile çok daha kolay olduğu bir dönemde aramızda olmayışıdır.

mekanı cennet, ruhu şad olsun.
en sevdiğim şiiri sarı zeybek olan atatürk sonrası dönemde alparslan türkeş ve diğer vatanseverlerle türk milliyetçiliğini ayakta tutmaya çalışan bir avuç yürekli türk ülkücüsünden biridir.

sarı zeybek
şu dağların meşeleri karanlık,
etekleri olur çayır çimenlik
kızanlarla burda eder yarenlik,
“sarı zeybek şu dağlara yaslanır,
yağmur yağar, pusatları ıslanır”.

sarı zeybek şu dağların eridir,
dağlar onun bütün yoğu varıdır.
kendi sarı, bindiği at dorudur;
attan inip şu dağlara yaslanır,
gözü dalar, bakışları puslanır.

sarı zeybek dağdan dağa taşınır,
taşınır da yüce dağlar aşınır.
mola verip gökçen kızı düşünür;
efe dağdan köye doğru seslenir,
yosma gökçen sesi duyar, süslenir.

sevmesin mi sarı zeybek gökçeni?
yüzü melek, saçı ipek gökçeni?
bütün aydın elinde tek gökçeni?
kız sevmeyen erin gönlü paslanır,
paslanırda imil imil yaslanır.

padişahın kulağına varırsa,
tutun diye devlet emir verirse,
üç yüz atlı, beş yüz yaya yürürse
dağlar, taşlar barut ile sislenir,
ölen ölür, anaları yaslanır.

ii

candarmalar genç efeyi sardılar,
kırk ölümden beğendiğin sordular;
kızanları bir bir yere serdiler.
sarı zeybek kara sürmez şanına,
erlik için kıyar kendi canına.

nasıl olsa uçar da can, kalır ten;
bir ah tuttu şu dağları derinden.
sarı zeybek vuruldu üç yerinden.
“yazık olsun telli doru şanına,
eğil de bak mor cepkenin kanına”.

sarı zeybek gün batarken vuruldu.
nabızları yavaş yavaş duruldu,
gözlerine kara perde gerildi
yiğit başı düşüp kaldı yanına,
bakmaz oldu mor cepkenin kanına.

sarı zeybek öldü sanma, diridir;
o, dağların yine eşsiz eridir,
bütün kızlar artık onun yaridir.
vurulmuştur hepsi onun ününe.
can atarlar şimdi gerdek gününe.

sarı zeybek şimdi artık masaldır,
sanma yıllar şerefini azaltır.
yiğitlerin dillerinde meseldir.
er kişiler kıyar da öz canına
bir damlacık leke sürmez şanına...
1940

hüseyin nihal atsız
bu gün olacakları yıllar öncesinden tahmin etmiş, alınacak önlemleri söylemiş büyük türk düşünürü.
şuan aramızda olsa ve aktif siyaset yapsa çok şey değişirdi şüphesiz.
fikirleri uygulansa, kürt sorunu ve solculuk sorunu hemen çözülür dediğimiz turancı ideolog.
tek kişilik bir orduydu...
mevlana'ya homo, yunus emre'ye serseri diyen acıdığım insan. '' kur'an tanrı'nın emri değil, muhammed'in talimatıdır. '' şeklindeki acınası söz de onundur. - mimar sinan türk bence laa - diyip kafa tasının ölçülerini almıştır, rum olduğunu öğrenince ne yaptıysa allah bilir, alparslan türkeş bu mevlana vs. işlerinden dolayı 40 yıllık hocası olan bu adama yol vermiştir, cenazesine bile gitmemiştir, iyi etmiştir allah rahmet eylesin. bu adamın güruhu türkeş'e '' allahçı, arapçı '' vs. şekillerde tabirler kullanmaktadırlar müslüman olduğu için. özellikle türkeş hacca gidince bunlar uluya uluya ses tellerini yırtmışlardır hala da ulurlar. bu şahıs vasiyetnamesinde sadece bağırsakta yaşıyan bakterileri unutmuş ve yazmamıştır, geriye kalan tüm mahlukatı düşman olarak ilan etmiştir, çok ilginç ve gülünçtür kendileri...
ateist apoya tapan kürtçülerin doğal olarak sevmeyeceği tip.
kediler köpekler ve bilumum hayvanatın anlayamayacağı kadar önemli bir kişiliktir. adam gibi adamdır.
kanıbozukluk yüzyıllar geçse dahi iyileşmediğinden takipçileri olmaya devam edecek ve fikirleri bu soysuzlara batacaktır.
bu adamı sevmeyen insan, teröristtir. vatan hainidir. açık ve net.
atsız atanın oğluna vasiyeti türk milletinin cumhuriyet dönemindeki nadir fikir adamlarından hüseyin nihal atsız’ın 4 mayıs 1941 yılında oğlu yağmur atsız’a hitaben yazdığı vasiyetnamede belirttiği türk milletinin kadim, yakın ve yarınki düşmanları bugüne kadar zaman zaman tartışılmıştır. kimileri dar görüşlülük demişler kimileri ırkçılık demişlerdir. ancak dünyadaki milletler mücadelesinde bir gerçek olan bu düşmanları göz ardı etmek ise iyi niyetlilikten öte saflık olur.

atsız’ın vasiyeti:

“ yağmur oğlum!
bugün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.

komünizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

bulgarlar, almanlar, i̇talyanlar, i̇ngilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, i̇spanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır. japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler içerideki düşmanlarımızdır. bu kadar düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı. tanrı yardımcın olsun"