Ahmet hakan ı ayar manyağı yapan çok olmuştu ve en son ayar hülya avşar dan geldi. Guardianturk internet sitesinde yazdığı bir yazıda ahmet hakan a vermiştir bu ayarı. ayrıntılar şurada;
http://www.guardianturk.c...ICLE/5740/2009-04-09.html
kızı zehra'ya köşe yazarlığı yaptırıp saçmasapan bir yazı yazdıran ve ne iş yaptığı belli olmayan bir kadının verdiği(?) ayardır.
"sakal bırakarak dini kesime, akşamları şarap yudumlayarak entel kesime yaranmaya çalışan"
sözlerine ister istemez hak verdiğim. hakikaten iyi bir tespit.
ahmet hakan'ın ne yaparsa yapsın iki tarafa da yaranamayacağını bir cümle içinde gözümüze sokmuş bir yazı sadece. zaten ahmet hakan eleştirilirken kimine göre döneklik olan tavrı konuşulmuyor mu hep?
hülya avşar, gülben ergen'e ayar veriyordu en son. ne oldu da ergenekon hakkında yorum yapıp gazetecilere ayar verme noktasına geldi. zamanında ayağa kalkmadı diye gazeteciyi azarlayan bağyan şimdi bilirkişi modunda. anladık sezen'e filan özeniyorsun ama bunlar seni aşıyor sanki.
baştan sona anlatım bozuklukları ve cümle düşüklükleri ile dolu olması ile ayar verdiği insanı haklı çıkarmış sözde ayardır.

"sen niyet değil yanlışlıklar peşindesin"

ne demek bu şimdi??

bir şey demek istiyor ama yazamıyor, anlatamıyor.

"....akşamları da şarabını yudumlayan entel kesime yaranmaya çalışan...."

ne yaparak yaranmaya çalışıyor??

şarap yudumlayarak mı?

öyle bir anlam yok bu cümlede..

ez cümle;

ahmet hakan'i bitim kadar sevmem.

fakat tespitinde haklıdır.
karşılığında da şöyle bir cevap almıştır:

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11486440.asp?gid=229
sanatçı diye bir örgüt olmadığı için kadük kalmıştır.
(bkz: tencerenin yuvarlanması ve kapağını bulması)
tencere dibin kara olayını görmekteyiz kanımca.

tanım: sidik yarışına girmiş ünlülerin birbirlerine verip veriştirdiği ayarlar bütününün bir parçasıdır.
iyi de olsa yazma benim hakkımda demiştir hülya ablamız. *
hayatım boyunca ilk kez hulya avsar'ı takdir ettigim saglam ayardır.hulya ablaya bu takdiri saglayan hic de haz etmedigim kendini entel sanan boş insan ahmet hakan'a da tesekkur etmek gerekir tabi.
hülya avşar'ı ciddiye alınacaklardan sayıp bir köşeye oturtan, ona yazı yazdıran, cümle kurmaya zorlayan medyanın okurları için anlamlıdır.
kaldı ki ayar nedir, ne oluyor da ayar vermiş oluyor, bunun ölçüsü nedir bilen beri gelsin.
hülya avşar'ın o dandik yazısını okuyup "ahmet hakan'a ayar vermiş" demek için ilkokul terk falan olmak gerek.
erdener abi ne güzel anlatmış: " 'sen niyet değil yanlışlıklar peşindesin', ne demek bu şimdi?"
ahmet hakan'ı eleştirmenin en banal yolu sakalına laf atıp, yanar döner olduğunu söylemektir. e zaten daha önce de milyon kez yapıldı bu eleştiri. nerde şimdi orjinallik? gerçi hülya avşar'dan ufkumu açacak farklı bi bakış açısı da beklemiyorum ama 2 skindirik cümlesinden kalkıp da "sağlam ayar vermiş" demek ahmet hakan'a haksızlık.

ahmet hakan'ın bugünkü cevap yazısı ile hülya ablamızınkini karşılaştırın. sikletlerin ne kadar farklı olduğunu çok rahat farkedersiniz.

ha unutmadan, ahmet hakan'a yanar döner denmiş ama hülya ablamızın da emine erdoğan'ın resepsiyonlarına başörtülü gidip 2 gün sonra da fazıl say'a destek olduğunu da hatırlıyoruz. yani bi nevi dinime küfreden müslüman olsa durumu.
hülya avşar'ın ahmet hakan'a diss atmasıdır esasen.
''höt desem kaçarsın, saklanacak delik ararsın'' sözüde bana ilkokul yıllarımı hatırlattı.

entel kelimesinede ne kadar aşinadır acaba hülya avşar?
bir programında, can dündar ve orhan pamuk için ''valla iyi yazıyolarmış galiba ama çok çirkin adamlar, insan bir gözlüğünü çıkarır'' demiştir.

ahmet hakan'ın entel kesime yakın olmaya çalışması doğrudur.

ama söz konusu verdikleri izlenimse;

kim entel?
kim medya maymunu?
bugün itibarıyla Ahmet Hakan'ın karşı ayar vermesine neden olduğunu düşündüğüm yazıdır.
ayar vermek deyimini ucuzlatan ağız dalaşıdır. ikiside günahım kadar sevmediğim insanlardır. hülya avşar'ın aslında salağım ama hafiften ortaya bir laf atayımda ülke gündemiyle ilgileniyorum görüntüsü vereyim babında yazdığı yazılar elbette ki birileri tarafından ti ye alınacaktı. ergenekon nedir açıkçası bilmiyorum dedikten sonra ahkam kesmek , bilmediği şeyler hakkında atıp tutmak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır.
ama dikkat ediyorum hülya avşar bunu hep yapıyor. en siyasi en can alıcı konular hakkında saçma sapan ve kendini ifade edemeyen yorumlar yapıyor. birilerinin hülya işte bir elinde cımbız bir elinde ayna ahahaha sevimli kadın gibi yorumlarda bulunmasını bekliyor. ama olmuyor illa kıl biri çıkıp altından kalkamayacağı bir ayar veriyor. hülya avşarın ve ahmet hakanın yazılarını okudum. hülyanın kesinlikle kendini ifade edemeyen bir yazı stili var. ayar olarak algılayamadım, yere düşmüş debelenmekte olan çocuklar gibi kendisi. ahmet hakan malumunuz herkesi ve herşeyi dalaşmak için uygun malzeme görür.
ayar vermekse ahmet hakan ayarın kralını vermiştir. ama uzun vadede ikisinede bu okunma oranı şan ve şöhret olarak geri dönecektir.

ha bir de hülya avşar zeki kadın diye yorumlarda bulunanlar bu kadar az meziyetle bu kadar kazanıyor olması konusunda haklıdırlar. ahmet hakan okunma reytingi en yüksek yazardır. hülya bu kapıdan ekmek çıkacağını anlamış olacak ki uzatıyor. hülya avşar güzel değil, selülitli gibi laflar eden filinta gibi kızlara cevap bile vermezken ahmet hakanı cevap verilecek kadar üst insan görmesi hülyanın burnunun gündem yaratma konusundaki koku alma ustalığını gayet iyi göstermektedir.
kimin kime ayar verdiğini anlayamadığım durum. dünkü yazısını okudum ahmet hakan'ın doğru yazmış dedim. ama yinede yazıcak eleştirilecek başka kimse kalmadımı diyede düşündürdü ve haklı olarak hülya avşar'a yine prim yaptırıyorlar diye düşündüm.
hülya avşar'ın yazısını şimdi okudum sözlükte, onada hak verdim. hülya avşar doğru ve yerinde bir tespit yapmış.
sonuçta durum tencere kapak olayından ibaret.
Valla benim ilkokuldayken Güzel Konuşma ve Yazma derslerinde yazdığım kompozisyonlar Hülya Avşar'ın Ahmet Hakan'a yazdığı o şey'den daha iyiydi. Bir kere konu bütünlüğü sıfır, dili kullanma becerisi eksi, giriş-gelişme-sonuç Allah hak getire. Shakespeare'in kendisine şiirlerini gösteren şemsiye tabircisine dediği gibi "siz şemsiye yapınız, hep şemsiye yapınız, mümkünse sadece şemsiye yapınız".
cihanistan'ın uludağsözlük'e verdiklerinin yanında bir hiç!
ayar olup olmadığı tartışılası ayar.

ahmet hakanı seversin sevmezsin, ayar veresin gelir ya da gelmez. bilemem. ama afedersiniz de hülya avşar kimdir ki ahmet hakana ayar verecektir. köşedeki laz bakkalın bile ahmet hakan a ayar verme konusundaki yetkinliği ve hakkı hülya avşardan çoktur. kendi nedir ki ahmet hakana ayar versindir.

saygılar
Gördük ki Sadece ayar vermiyormuş

görsel
Simidini ahmet gevsegine vermiş demek ki.