bugün

(bkz: hz muhammed (sav))
(bkz: huzur islamda)
Uzakta olan ve bizden gitmiş olan insanlar sanırım. Yani en azından benim için öyle.
annedir.
geçmişle uğraşmayan, geleceğin kaygısını yaşamayan ve an'da bulunan kişilerdir. gülümselerindeki hazine hemen farkedilir, dokunuşlarındaki sevecenlik anında ulaşır. maddi beklentileri sonlandırdıklarından kaygısızdır. kalplerindeki sıcaklık yüzlerine yansıdığından dinginlikleri, güzellikleri ve gözlerindeki ışık hemen farkedilir. sevgi doludur ve çıkarsızdırlar. etraflarında kişiler dünyanın en şanslı ve zengin insanı olduğunu bilir, şükreder.
huzur, neşe ve sevgileriyle çevreleyen tüm dostlarıma selam ederim.
bazen sadece varlıkları yeten insanlardır.
genelde özlenen insanlardır.
belki çok arayıp sormayan ama tam ihtiyaç anında orda olabilen insanlardır.
bilmezler muhtemelen sizin için anlamlarını,
ama tesadüfen , yanlışlıkla , sadece o an orda olabilen insanlardır.
belki annedir, kardeştir, arkadaştır, rasgele, yoldan yürüyen biridir.
iyi ki varlardır...
henuz dogmamıs olandır...
(bkz: ömer baba)
Bazı insanlar var güven kokar.
Göğsüne başını yasladığında ‘kıyamet kopsa bana bir şey olmaz’ dersin.
Öyle huzurludur ki orası.
Sanki o göğüs boşluğunu sen başını koyasın diye yaratmış Allah.
Bazıları o kadar güven verir insana, o kadar huzur.
işte öyle insanları bahtımıza yazsın Yaradan.
yanlarında olduğunuz ve başınızı omuzlarına yasladığınız zaman dünya yıkılsa size birşey olmayacakmış gibi hissetmenizi sağlayan insanlardır.
değerlidirler.kıymet bilmek gerek.
(bkz: insan insana huzur vermez)
Kaybedildiği vakit en iç kanatıcı dramalara da konu olurlar bu insanlar. Huzursuzluk ve pişmanlık, içinde bulunduğunuz durumu ifade etmeye yetmeyebilir.
elinizi uzattığınızda geri çevirmeyip, tutan insanlardır. sizi ittirip düşürdüklerinde, yerden kaldıran insanlar gibidirler. varlıklarını bile düşünmek huzur verir. o, hep oradadır ve sizi geri çevirmeyecektir.
Bana göre yaşlı amcalarla sohbettir. Eski günleri konuşur biz şöyle günler geçirdik evlat derler ya bir an nostalji yaşarsın. Süper olur valla.
genelde sizi hiç yorum yapmadan ve yargılamadan dinleyebilme erdemine ulaşmış insanlardır. bu insanların samimiyetine de güveniyorsanız yanlarında huzur bulursunuz.