bugün

Üniversite Sınavından daha stresli olur zaman zaman.
Çok açılmamak lazım tabi.
bunu ilk kez yapıyorsanız çok heyecan vericidir. Sonra alışıyor insan.
açılmak yerine duygularını ifade etmek yazmak daha güzel olur beyni kıt arkadaşlar ondan sonra burayı kazara okuyup gidipte üstü başı sıyırmasın, zaten yeterince sapık var ülkede otobüste bile otuzbir çekip kıza boşalan ülke olduk.
25 yaşında biri olarak ilk kez bir kıza açılıp red yedikten sonra bir daha hiçbir kıza açılmadım.
Genelde soylenenler.
Seviyorsan git konus abi.
Genelde gelen cevap,
Ama bn sni arkds olrk gryrm :s s
olumsuz sonuçlanırsa darmadağın eder adamı.
(bkz: Açılamadı)
Cesur bir adımdır.
Ne kadar sıkıntı,yapma rahat ol, olursa olur olmazsa olmaz desem de iş bana gelince süt dökmüş kedi gibiyim. insanın kendine güveni olmaması çok zor be.
Kız değil kadındır o, kız olsa duramazdın!

Karşılık gelmediği sürece erkeğin özgüven kaybına sebep olacak durum.
Açılın. Bekletip durmayın insanı. Hayır daha neyi bekler insan anlamadım ki!
Sanki denize açılıyorsunuz. Fazla acilmayin. boğulma riski olan eylem.
Bunu yapamamak işkencenin ta kendisidir. Beklersin, vazgeçmeye çalışırsın, hep uygun zamanı kollarsın, o kim ben kim dersin ve bu listeyi uzattıkça uzatırsın. Onunla ilgili sonsuz hayaller kurarsın. Ve kendini bu sonsuz, ince ve karşılıksız hayallerine kaptırıp bir süre sonra gerçekliği kaybetmeye başlarsın. Nihayet Hoşgeldiniz bayım. Artık başka bir dünyadasın..

Bundan sonrasında karşında o ilk gördüğün kişi yoktur. Onunla sohbetlerinizde bambaşka biri vardır-Ki eğer sohbet edebiliyorsanız. Gözünüzde ulaşılamaz ve ideal kadın hezeyanları gittikçe büyür. Sabah akşam, gece gündüz demeden oluşturduğun ütopyayanın içinde kendini avutursun.

Bitmiştir her şey. Aile, arkadaş, okul hiç bir şey umurunda değildir. Varsa yoksa o kız. Varsa yoksa senin o güzel ütopyan..

Durum önce en yakınlarının dikkatini çeker. Eğer hala konuyu bilmiyorlarsa anlatmanız yönünde ısrarlara maruz kalırsınız. Anlatırsız. Bu anlatış yapılan onca ısrarırın sonucu değil, kendi kendinize düştüğünüz çaresizlik girdabından gönüllü bir yardım çığlığıdır.

Anlatılır. Uzun uzun konuşulur. Arkadaş ortamında planlar yapılmaktadır. Karar verilmiştir ve kızla konuşup bu platonik arzulara bir son verilecektir. Hem bak o çok sevdiğin arkadaşın da diyor ya mutkaka kabul edecek. Mutlaka!

Karşına oturup başlarsın anlatmaya. Çok etkilenir ve anlatmanız için sizi daha da tahrik eder. Hemen yelkenleri suya indirirsiniz. Haklıydı o arkadaşınız galiba. O da size karşı bir şeyler hissediyordu. Evet diyecekti. Unuttuğun ise hiç bir kadının kendisine karşı gösterilen ilgiye lakayt kalamayacağıdır.

Sonuç mu?
-Hayır

Hesabı öderken uzun zaman sonra kaybettiğin gerçekliğin farkına varırsın. O masada az önce konuştuğun kız gerçekten o muydu? Değildi. Çünkü o aptal beynin hoşlandığın kıza açılıp konuşmak yerine kendisine çok güzel bir senorya oluşturdu. En güzel rolleri ise az önce karşında oturan figüran kılıklı kıza verdi.
Boyle olabilir.

görsel
zannedersem pazartesi günü gerçekleştireceğim eylem. artık sabrım kalmadı sözlük. editleyerek gidicem.

edit: bu aralar sıcak davranıyoruz birbirimize. bakalım hayırlısı
edit 2: kızla başbaşa muhabbet ettik. hiçte sıkılmadı güldük eğlendik. vay amk.
edit 3: cumaya az kaldı amk 1hafta az. acayip heyecanlıyım.
edit 4: arkadaşlar adamsınız destek mesajları geliyor, sağolun. burdan yazar güncellerim. daha numarasını almadım ama samimiyim. pazartesı görücem onu. editlerim. heyecanlandım ayol.
Edit 5 : beyler cuma çok geç oluyor vazgeçtim. Pazartesi söylemeyi düşünüyorum. Zaten samimiydik. Bakalım ne olacak sıkı durun *
Edit6 : altıma siciyorum amk, yarın açılcam kıza dayanamıyorum. Vay amk. Çok heyecanliyim amk.
Edit 7: beyler son 4 5 saat. Amk. Çok heyecanliyim. Bakalım ne olacak. Yasadiklarimdan sonra gelirde arkadaş görüyorum derse heralde bida biriyle çıkmam.
Edit 8: reddedildim amk.
Abicim bir açılamadınız. Açılamayan gelip burada bikbik ötmesin rica ediyorum.
hoşlanılan kızında az önce hoşlandığıma açıldım demesinle son bulur.
Eğer Deniz kızı ise gerçekleştirilebilecek eylem :(
(bkz: geçmiş olsun).sözlükteki bozuntularına açılmayın amk .
Gidin ve ona deyin ki sana seviyorum bana çık.
Bir iki giriş cümlesi verin. Konuyu değiştirmekte ısrar ederse üstelemeyin. Olmaz o iş.

Arkadaş da kalmayın. Uzaklaşın yoksa unutmakta zorlanırsınız. Acı çekersiniz.
cevap çoğunlukla arkadaş olarak görüyorum olur ama ne arkadaşlık kalır ne bir muhabbet sizi sevmesi imkânsızsa açılmayın yazık olur yüreğinize her gördüğünüzde kalbinizden bir parça kopar gider. (bkz: kendimden biliyorum)
Birden fazla kez umduğunuzu bulamayınca artık yapmaktan vazgeçeceğiniz eylemdir. "kadınlar ne nankörmüş be abi" der, üzülerek geçersiniz. bu da birçok erkeği genelde etkiler. hatta çapkın erkeklerin çok büyük kısmı böyle oluşur.
Evet sayın şözlük, dün doğum günümdü yani 7 ekim cuma * . Çok hoşladınığım aynı sınıfta olduğumuz bir kız vardı uzun boylu güzel birisi. 2 senelik hoşlanmamnın sonuda platonik aşık olduğum kıza açılma kararı aldım (fakat telefon üzerinden mesaj'laşıyorduk, sonra bir şeylerden konu açıldı ve telefonda şöylemek zorunda kaldım) ama kız bana başka bir erkeği sordu açılmadan önce ona. Sonra uzadıda uzadı ve dayanamayıp şöyledim yoksa içimde kalırdı uyuyamazdım. Ve Hayır dedi, hatayı kendimde aradım zaten tip yok kekemeyim şişman 1.84 boylarında. Ve kıza hak verdim red cevabı verince. Ama pazartesi karşıma alıp konuşçam telefondan olmuyor kekelersem kekelim bir şey olmaz içimde kalmasından daha iyidir. Anca bir tokat yerim veya hayır cevabını tekrar alırım, ama kızla aynı sınıftayız, dün sorduğumda arkadaş kalsak olmazmı dedi. Ama kalamayız çünkü ben onu 2 günde unutamam yani her baktığımda hoşlandığım kızı görürüm. Ama aynı sınıftayız her gün yüzüne bakmak zorunda kalıcam ve bu benim için çok acı bir durum (anlıyormusun şözlük). Bakalım pazartesi tekrar denicem ve kekelicem muhtemelen :D, pazartesi tekrar hayır derse beni dinlediği için teşekkür edip giderim yani kızı zorlayamam, ama bir şansı hak ettiğimi düşünüyorum, pek sohbetimiz yok zaten kızla yani tanımak için bile bir fırsat verse beni çok mutlu eder. Edit pazartesi kesin gelicek (üzgünüm şözlük bu 3. hayır denişim. Zaten 3 kişiye teklif ettim 3 de hayır dedi.)

Pazartesi editi: Hayır dedi.

ilerleyen saatler editi:

bir sepeten öütür bana kızdı ve Dediki ben met****'dan hoşlanıyorum (kendisi en yakın arkadaşım olur.) aslında hoşlanmıyo sırf beni üzmek için dedi, sonra az kaldı ders ortasında ağlıyordum. bende tamam dedim ama içimde bir fırtınalar kopuyo varya böyle bir şey yok cidden. sonra bayağa tartıştık sonra ben ipnel*k yapıp gittim bunu sınıfn ortasında seni seviyorum esma diye bağırdım ona vericeğim en büyük ceza onu sevmem olduğu düşündüm ve üzüldüde cidden sonra bende hoşlandığı erkeği felan işte şöyledim herkese ortak grup vardı bir uygulamamızda sınıf grubu herkesin içinde dedim " -he bu arada esma met****'dan hoşlandığını herkese şöyledim" diye yazdım.

Ya gelip dese "ben başka birinden hoşlanıyorum olmaz ha***" diye. tamam derim fakat geldi en yakın arkadaşaımın adını şöylüyor bana bir de böyle üstüne basa basa heceleyerek. nerden bulaştım ben bu kıza cidden bir günde mahfetti beni vallahi bak.

Yani anlayacağanız açılmayınnnnn. Ama eğer size karşı birşeyler hissetiğinizden "E-M-i-N-S-E-N-i-Z" (ALTINI ÇiZEREK ŞÖYLÜYORUM EMiNSENiZ.) BiR SANiYE BiLE KAYBETMEDEN DAVRANIN.

(BEN ZATEN OLUMSUZ BAKACAĞINI DÜŞÜNÜYORDUM YiNE. ÜZÜLMEDiM KISACASI ŞU ANDA KENDiSiNDEN ÇOK FENA BiR ŞEKiLDE NEFRET EDiYORUM HER GÜN YÜZÜNE BAKMAK ZORURDAN KALICAM. KIZ BENLE EGOSUNU KASTI AMA VARYA SINIFIN HEPSiNE YAYINCA HERKES NE B** OLDUĞUNU ANLADI VE HERKESE BANA HAK VERiYO.)

imza: platonik candır.

235 gün sonra ki edit: Kızla halen aynı sınıftayız ve konuşmuyoruz. Kız fileli çorap felan giyiyor iyiki çıkmamışım diyorum. Her bakımca aklıma brezzers geliyor. (Gülücük)