bugün

entry'ler (80)

binali yıldırım ın konuşma tarzı

Keşke yıldırım gibi konuşsa.

çetin tekindorun çok duygusal şiir okuması

O duygusal sesi "güzel günler göreceğiz" çocuklar" der. Sonrasında söz düşündürür, şiir düşündürür. Güzel günlerin güneşli günlerin hayalini kurarsınız.

gündüz vatan kurtarıp akşam düğün yapmak

Osmaniye'de gündüz saatlerinde yapılan onca vatan kurtarma muhabbetlerinden sonra yaşanılan durumdur.

Milletimizin ve ülkemizin durumu bu haldeyken üstelik onlarca şehidimiz varken durup düşünülmesi, ya biz ne yapıyoruz denmesi gerekmektedir.

Bunları yazmamdaki sebep evimin dört bir yanından gelen davul zurna, orkestra sesleridir. Ülke bu durumdayken bu kadar düğün de nereden çıktı? Ya da boşverin bu akşam her şeyi unutun. Yarın akşam kaldığımız yerden vatan kurtarmaya devam ederiz.

abdulhamid hanın duası

Ülkemdeki olaylardan sonra pek çok yerde rastladığım, 2. Abdulhamid'e ait olduğu söylenen duadır. Şu şekildedir;

Allahım helal etmiyorum!

Şahsımı değil, milletimi bu hale getirenlere, hakkımı helal etmiyorum!

Beni, benim için lif lif yolsalar, cımbız cımbız zerrelerimi koparsalar, sarayımı yaksalar, hanümanımı, hanedanımı söndürseler, çoluğumu gözümün önünde parçalasalar helal ederdim de Sevgili'nin (SalAllahu Aleyhi ve Sellem) yolunda yürüdüğüm için beni bu hale getiren ve milletimi ateşe atan insanlara hakkımı helal etmem!

Allahım! Mukaddes isimlerine kurban olduğum Allahım!

Ya Âdil!

Bana "Kızıl Sultan" adını takan ve devrilmem için ellerinden geleni yapan Ermenileri, şimdi beni devirenlere parçalatıyorsun!

Bu cellatları da, kim bilir, kimlere parçalatacaksın?..

Fakat yâ Rahman!..

Adaletinle tecelli edersen hepimiz kül oluruz!

Bize acı!

Resûlünün, Sevgilinin, Kainatın Efendisinin nurunu kaydeder gibi olduğu için bu hale gelen millete, rahmetinle, fazlınla, lütfunla tecelli et!

Yâ Kâdir!

Kundaktaki yavruyu gagasına almış, kaçıran leş kuşunu düşürüp çocuğu kurtarmak ancak senin kudretine sığabilir. Leş kuşlarının gagasında kundak çocuğuna dönen milletimi kurtar Allahım!

Ya Ma'bud !..

Ömrümde tek vakit farz namazı kaçırdığımı hatırlamıyorum!

Ama tek vakit namazım olduğunu iddiaya da nefsimde kuvvet bulamıyorum!..

Huzurunda eğileceğime kaskatı kalıyorum ve duada ruh teslim edeceğime yatağımda kıvranıyorum! Sana kulluk gösteremeyen bu kulunu affet Allahım!Eğer, yılları tesbih dizisince süren hükümdarlığımda Seni bir kere anabildim, Resûlüne bir an bağlanabildimse, duamı, o bir kere ve bir an yüzü suyu hürmetine kabul et!

Yâ Sübhan!

Şu titrek elleri, Kıyamet gününde sana "Ümmetim, ümmetim!" diye yalvaracak olan Habibinin eteğinde, şimdi "Milletim, milletim!"diye dilenen bu ihtiyarın duasını geri çevirme! Milletimi evvelâ "Ba'sü ba'de'l-mevtsiz" bir ölümle yok etmeye götüren sahte kurtarıcılar ve sahte kurtuluşlardan kurtar; ve ona bir gün gelecek kurtarıcıları, gerçek kurtuluşu nasib eyle!..

Benim artık bu dünya gözüyle görebileceğim hiçbir saadet ümidim kalmadı.

Bari felâketi olsun bana daha fazla gösterme Allahım!

Ayakta duramaz, haldeyim!

Vadem ne gün dolacak Allahım?..

devletin mesaj atması

görsel
Gece 02.20'de Konya Büyük Şehir Belediyesinden aldığım mesajdır.

ödünç kitap vermek

Bu şekilde çok kitap verdim. Bilindiği üzere de hiç biri gelmedi. Bunun böyle olacağını hatta çoğunun verdiğim kitabı okumayacağını dahi biliyordum. Ama şu kahrolası umut yok mu? O yaptırıyor işte böyle davranışları.

penise alet demek

Bir takım oyunlara alet olmuş insanlardır.

2010 yılında uyuyup 2020 yılında uyumak

Olacaksa 2023 olsun da artık bir görelim ne olacakmış.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Her (2013).

gecenin şiiri

Tüm şiirler onu yazan şairle bilinmek ister.

çayı şekersiz içen yazarlar

Evet benim. Şekersiz içiyorum ama bu kararı alırken hiç öyle bahsedenler gibi hava atmak için yapmadım. Günlük 35 bardak çay içip bir de üstüne şeker atmak akıl karı gelmedi ve kullanmayı bıraktım.

en etkileyici dizi sahnesi

Kuzey güneyde alinin ölüm sahnesi.şerefsiz ferhat unutmadık seni.

hemoroid

Toplumun büyük bir çoğunluğunda görülen hastalık olmasına rağmen utangaçlık gibi sebeplerden dolayı yıllarca tedavisi aksatılan hastalık.

yalnız yaşayacaklara tavsiyeler

Müzik ve kitaptan hiç ayrılmayın.

platonik aşk ve başedebilmenin yolları

Hiç bir yolu önemsememeyip kendinizi platonik aşkların onurlu mücadelesine adayın.

fare sevmemek

Nedendir bilmem ben fareyi değil onun o iğrenç, pis, uzun kuyruğunu sevmiyorum. Yoksa her hangi bir problemim yok.

10 numara insandır diye tanıtılmak

Hapı yuttun demektir. 10 numara insan diye tanıtılırsın, 5 kuruş değerin dahi olmaz.

hazreti ali

Ben bu hayatta bir tek kişiyi kıskandım.

Kimi?

Ali'yi.

Neden?

Peygambere çok yakın olduğu için.

babalar ve kalp kırıkları

Allah insanın kalbini çok narin yaratmış. Onu çoğu zaman bir cam parçası ile ilişkilendirsek de daha hassas ve narin bir yapıya sahip.

Her şeye karşı hassas olsada bir etken var ki onun karşında adeta aciz kalıyor;Baba.

Neden baba? Neden kırdın benim kalbimi?

Senin sevgini dağıtacak evlatların var ama benim baba sevgimi vereceğim başka bir babam yok. Daha fazla kırma.

mutluluk ölçü birimi

Mutluluk ölçü birimi " u " dur. Kullanışı ise şöyledir:

+ ne kadar mutlusun?
- çok az u- mutluyum.