bugün

--spoiler--
gerçekleşmesi muhtemel olan maçtır.
--spoiler--
ihtimal her halükarda vardır. ama asıl problem bu ihtimalin niteliğidir. bu ihtimalin gerçekleşmesi ise düşük bir ihtimaldir. ispanya kupayı alır.
(bkz: ispanya milli takımı).
2010 dünya kupasında gerçekleşemeyecek olan olaydır. (bkz: banko ispanya)
ahtapot paul'a göre gerçekleşmeyecek olaydır.
çok ütopik bir hayaldir, zira ispanya orta sahası nirvana durumda.
ispanyanın kazanırsa büyük ihtimalle şampiyon olacağı maçtır.

ömer üründül
1- bu bir maç değil, bir olasılıktır. sahi tanım diye bir şey vardı.
2- özel isimler dolayısıyla ülke adları ek alırken kesme işareti kullanılır.
3- galip taraf neyin şampiyonu olacaktır? süt kupası bence.

saygılar.
ahtapot paul'a göre olamiyacak olaydır.
mümkündür. top yuvarlak maç 90 dakika ne olacağı belli olmaz. ya ispanya kazanacak ya hollanda o kesin.
kahin ahtapot paul un götüm götüm kaçması demek...
kahin ahtapotun değil götüm götüm 100 metreyi 9.69 dam aşağı dereceyle yüzse elimden kimsenin alamayacağı olay.

(bkz: tüm öğrenim kredisini iddaa ya yatırmak)

(bkz: ahtapota akıl danışanın ahtapot kadar aklı yoktur)
ispanya bu kadro yapıysıyla bu kupayı bırakmaz ve benim gelecekteki 2012 avrupa sampiyonasındaki favorim ispanyadır şampiyonluğu söküp alacaktır holladanyı bozguna ugratıcaktır.
hollanda ispanya yı yenerse şampiyon olur.
(bkz: ömer üründül)
turnuva öncesi herkes geleneksel olarak brezilya, arjantin ve ispanya'yı favori olarak gösterirken "benim takımım hollanda'dır." demiş birisi olarak gerçekleşmesini istediğim olaydır. bence finalin büyük favorisi ispanya ama insanın kendi takımı olmasa bile desteklediği takım buralara gelince bir gönül bağı oluyo lan resmen. bugün hollanda milli takımı total futboldan çok uzak ve ilginç bir şekilde rakibi ispanya'nın kadrosunun en önemli isimleri ise günümüz total futbolunu icra eden barcelona takımından. yani bir nevi hollanda 2010 vs. hollanda 1974 maçı izleyeceğiz akşama.

ispanya'yı da severiz ama kupa başlamadan önce takımımızı seçtik bir kere. gönlümüz hollanda'dan yana, ispanya alırsa da o kadar üzülmeyeceğim*.

ha bir de ahtapot paul son maçta göt olsun istiyorum. hup holland hup!
olmasını yürekten dilediğim durum ne kadar ispanya sempatizanı olsamda hollanda hakettiğini düşünüyorum.. dört bir yanın portakala bürünmesi dileğimiz..
(bkz: #8640576)

koala golden sunar.
aldığım aylık ücretin dörtte birini hollanda'ya basmış birisi olarak, düşük ya da yüksek olmasından ziyade önemli olan ihtimalin olmasıdır..
ayrıca sıradan bir maç değildir, final maçı hiçbir şey belli olmaz, her şey olabilir,
bütün ihtimaller gerçekleşebilir..
esrarıda çekeriz boğayıda dikeriz * diye bir başlık atarmı atarlar.
muhtemel son.ispanya bu maçı alıp peş peşe hem avrupa hemde dünya şampiyonluğu makamını bırakmaz.böle olursa dünya da ilk mi olacak beni da aydınlatmanızı temenni ediyorum.
(bkz: bir ihtimal daha var)
yazı tura mı dendiğinde dik diyen adam için anlam ifade etmez.....
an meselesiydi. robben beceriksizi ilkini atıp ikincisinde kendini atıp puyol a kırmızı göstertebilseydi.
gerçekleşmeyen dünya kupası final sonucu tahminidir.

(bkz: hollanda nın üçüncü kez dünya ikincisi olması)
ispanya hollandayı yenmiştir ve cool adam g*te gelmiştir. bu ihtimal olsaydı legendkiller kaybederdi.
Gerçekleşmemiştir.Zira ispanya, Hollanda'yı iniesta'nın golüyle mağlup etmiştir.
hollanda oha gibi oynamaya devam ederse çoooookkk taraftar kaybeder çok. ilk yarıda herifler 20 faul yapmış, 6 sarı kart görmüş. hele o de jong pedro`nun göğsüne attığı tekme, kesinlikle sarı değil, kırmızı karttı... hakem in orada kırmızı kart göstermesi gerekiyordu. ilk yarıdaki bi pozisyon da van bomme e de kırmızı kart gösterilmesi gerekiyordu.

uzatma dakikalari başladığında kaleci hariç hemen hemen bütün hollanda takımı sarı kartlıydı. ve alman tv yorumcuları, biz maçı almanya´da seyrettik, bu oranda faulün yapıldığı bir dünya kupası finalinin hiç olmadığını söylediler.

tanım ; hollanda iyi ki ispanya´yı yenemedi, ve biz, bu kadar sert, artık futbol diil de savaş gibi olayı algılayan bir takımın yenilmesini çok güzel bulduk. zaten ispanyolların bir de penaltısını vermedi o .bne hakem. ve hollandalı oyuncuları sahadan atmayarak resmen taraf tuttu. en az iki tanesinin atılması gerekiyordu. maçın ortalarında bir yerlerde büyük isim sneijder bile ispanyol futbolcuları "biçmeye" başladı. hollandalı defans oyuncusu oyuna sonradan giren fernando torres in göğsüne bariz dirsek attı. biz bunu sporla, futbolla bağdaştıramadık. tamam kazanmak isteyebilirsin de öyle rakibe ayı gibi dalmanın da alemi yoktu yani. maçtan sonra casillias (ispanyol kaleci) ile ispanyolca bilen alman spiker röportaj yaptı da adama resmen kimse görmezken diz atmış hollandalılar. böyle korner atışı yapılmadan az evvel. bu nedir kardeşim?...

bu dünya kupası finali faullerle gecti tarihe. bu hollandalılar 2006´da da portekiz i biçmişlerdi, ve oyun futbol maçı yerine savaş tatbikatına benzemişti. aradan geçen zaman hollandalılara hiçbir şey öğretmemiş.

tanım 2 ; sportmenlikten nasibini alamamış "öküz" hollandalılar, ispanya´yı yenemedi ve şampiyon olamadılar (iyi ki...)

çok önemli edit :spor otoriteleri 13 sarı ve bir kırmızı kartlı bu dünya kupası finalini "simdiye kadar ki en brutal final maçı" ilan ettiler. ayrıeten "hollanda milli takımının final maçlarında oynadığı en kötü futbol"u bu maçta oynamış hollanda. 1974 yılında da final oynamış hollanda ama düne göre çok daha iyi oynamışlar o zaman.