bugün

hayalinde beslediğin aşık olunası karateri fiziği, tanımadığın için karşındaki insandaymış gibi düşünmek tanışınca yanılmak.
beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup aşk sanmaktır. nedense böyle tanımadan aşık olunan kişiler hep yakışıklı veya güzel olurlar.
olabilitesi yüksektir hemen hemen herkesin başına gelmiştir. sözlük aşkları da buna dahildir efenim. heyecan verir, gizemli, tutkuludur. bi sherlock havası katar. ama kesinlikle fazla sorgulanmaması gerekendir. sorgulndığı anda büyüsü bozulur. hayalinizdeki profille paralel gitmediği anda çatırtt diye hayallerinizi kırılır ve anında soğur ve hatta tiksinebilirsiniz. boşverin. tadında kalsın. yavaş yavaş sadece zevk almaya bakmalı. elbet bir gün bitecektir. peki ya bimucize olursa? olursa onu da bildireceğim.
gün olur o da gider!
gizemli kişilik.
gökyüzüne aşık olmak gibi bir şeydir. bazen ulaşılmaz, bazen yanı başında.
gariptir. imkanlı mıdır bilemem baktım sadece ve kaç gündür onu düşünüyorum. ilk defa böyle oldu.
insan sesine hatta konuşmalarına bile aşık olur hiç görmese bile.
Genellikle metro metrobüs gibi toplu taşıma araçlarinda gerçekleşen durumdur.
Tanıdıktan sonra soğunan ben bu mala mı aşık olmuşum dediğimiz kişi.
genelde zaten insan tanımadığı birine aşık olur, çünkü tanıdıktan sonra bayar sıkılırsınız, tanıma aşamasıdır sizi aşık eden, keşfettikten sonra başka kucaklara gider insanoğlu.
--spoiler--
sadece susarak özlüyorum seni,
hiç tanımamadan,
ne garip...
--spoiler--
kokusunu bilmediğin birine aşık olmak çok acıdır.
Belediye otobüsleri bu iş için yaratılmıştır.
zamanla daha iyi tanıyacağın için aşkının kat be kat artacağına dalalettir.
tanıyınca geçecek olan aşktır.
o değilde ben zihnimde yarattığım kadına aşık oldum siz ne diyorsunuz! *
insan, hiç görmediği ama sesini duyduğu birine de aşık olabilir ve hatta yıllarca peşinden koşabilir.

Konunun detaylı anlatımı için :
nazlı kökyay / hayatınıza girdiğim için beni affedin kitabını okumanızı tavsiye ederim.
dopamin reseptörlerine elektrot batırsak ve karşınıza bir fil koyup bu reseptörleri harekete geçirsek file aşık olduğunuzu sanırsınız.

buradan yola çıkarak size bu hormonu salgılamanızı sağlayacak herhangi bir şeye* aşık olduğunuzu sanırsınız.

detaylı bir anlatım için: http://tr.wikipedia.org/wiki/A%C5%9Fk#Biyolojide
evet, çok masum ve platonik olur böyle aşklar. yaşayanlara sorun, onlar bilir. bakin size bu aşkın etkilerini anlatayım. öncelikle, gittiğiniz geçtiğiniz her yerde kendisini arar gözleriniz. kapıdan geçen kendisi mi acaba diye içinizde küçücük umutlar yeşerir. bir daha görebilecek miyim ümidiyle devam eder hayatınız. sokakta yürürken etraftaki insanları kendisine benzetirsiniz. sanki her an yanınızdaymış gibi bi his sarar etrafınızı. siz tüm bunları yaşarken kendisi bu yaşadıklarınızın hiçbirinden habersizdir ya. en çok koyan da budur zaten. belki bir daha göremeyeceksin o kızı, ya da tekrardan karşılaşacaksın. orası biraz da şans katsayına bağlı bir durum. karşılaşırsan sakın gitmesine izin verme. korkmadan yanına git ve karşısına geç, gerisi zaten doğaçlama. NOT: anlatılan olaylar yazarın gerçek hayat hikayesinden alınmıştır. benzerini yaşayanlar varsa, burdan kendilerine selamlar olsun.
adının aşk mı olduğu sorgulanacak durumdur, bir kere görmüş iseniz o, dış görünüşüne tutulmaktır; konuşup, düşüncelerine, hayata bakış açısına vurulduysanız bu sizin mantığınıza yatmıştır, eğer hepsi bir anda gerçekleşiyorsa bu aşktır.

olamaz diye bir şey yok, belki de en saf hali görmediğin, düşüncelerine hayran olduğun, ön yargıların olmadığı bir sevgidir.
Öyle tip insanlar çok var. Hatta doğru dürüst görmediği kişilere bile aşık olan ve iki üç güzel lafın vermiş olduğu zevk içinde yaşayan tiplerdir...
(bkz: gecikmeli ankara treniyle gelen kadın)

(bkz: anayurt oteli)

(bkz: zebercet)
tanıdığımda sevgilisi olduğunu öğrenmek ve kalbime saplanan sancı...
saçmalıktır, tanımadığın bir insana aşık olmazsın sadece hoşlanırsın , aşk zamanla oluşan bişeydir.