bugün

herkezin sık sık düştüğü hatadır.
yazım yanlışıdır.
herkeş diye telefuz edenler de vardır ki tam allahlıktır.
klavye sürçmesidir.
(bkz: her kelimesini keriz diye yazmak)

(bkz: yaran yalnış okumalar)
morali morel diye yazmakla aynı derecede mallıktır.
''mal'' kelimesine ''ben, kendim'' olarak yazan kişiden beklenicek hareket.
Türk Dil Kurumu: Yoğun Kamuoyu Baskısından Dolayı Artık Herkez "Z" ile Yazılacak.*
herkesin yanlış yazdığı kelimedir.
yazım yanlışıdır.uyardığınız zamanda hala üstüne gider ve '' hayır canım bak okuyorum herkez bak doğrusu bu senin yanlışın var '' derler.
içimde, işbu yanlışa düşenlerin muhtelif yerlerine yumruk atma hissi oluşmasına sebebiyet veren hede.
bana aşırı derecede itici gelen durumdur. bir de dinliyom, yapıyom yazanlara çok uyuz oluyorum. sonrası iyilik, sağlık.
yemin ederim gördüğümde ya da duyduğumda herkez değil lan o herkes pankartı açasım geliyor.
facebook da herkez yazan arkadaslarımın yorumlarının altına parantez içinde (s) yazdıgım halde bir türlü anlayamayıp;örneğin ertesi sabah "yeniden herkeze günaydın"yazmaları..
yanlıs yazan insandır. bu konuya kafayı takan insan sayısı yanlısı yapanın 35.22 katıdır.
(bkz: interesting)
x: herkez değil herkes olcak baba
y: yapma ya yalnış mı yazmışız hemen düzelteyim
x: abi sen en iyisi yazmayı bırak bu gece, jübileni yap yani sana göre değil bu iş
imlâ takıntısı olan insanları (başta ben) çileden çıkaran yanlışlardan biridir. herkez, yanlız, nalet, çünki gibi bu örnekler çoğaltılabilir.
(#8274096)
çok sinir bozucudur. eğlenmek yerine bir de eylenmek yazar bunlar.

herkez eyleniyor muuuu?
bunu yapanı öldürmek istersiniz.
cinayet sebebidir.
"w" , "q" , "é" gibi harfleri sıkça kullananlardan çok daha iyi olduğunu düşündüğüm yanlışlık.
bir çok kişinin yaptğı imla hatası. Yanlış söylenince düzeltme ihtiyacı hissetiğim imla hatasıdır.
şarj yerine şarz yazan insan kadar olmasa da iticidir.
sözlükte birçok kere duyarlı yazarlardan bu konuda uyarı almama sebeb olmuş olan kelime.