bugün

entry'ler (349)

into the wild

izlediğinizde sisteme olan öfkenizi milyonlara katlayacak film.

şu ana kadar izlemiş olduğum tüm filmler arasında soundtrack bakımından en başarılı bulduğumdur.

ilk kez bursa ya gideceklere tavsiyeler

gelin. fakat hava çok soğuk bu aralar. iskender yiyin, heykeldeki kestane kokusunu takip edip tadın.

çirkin kız tripleri

hakkı olmayan triptir.

bağlama çalan kız

kezbandır, saçları daima bakımsız ve sesi de sandığından kötüdür.

yazarlara göre en güzel sesli müzik enstrümanı

(bkz: çello)
(bkz: gitar).

me and you and a dog named boo

kendisiyle aynı düşünmeyen herkesi aşağılık gören yazardır. daha fazla şımarmasındır.

gabriel macht

(bkz: harvey specter).

çay edebiyatı

son zamanlarda revaçta olan akımdır. türk ailesinin bir parçasıdır, samimidir. bu yüzden edebiyatı yapılır. fakat sosyal paylaşım sitelerinde sürekli çayla ilgili görseller, mısralar, yazılar paylaşılmasıyla beraber prim noktasına dönüşmeye başladı.

çay demli içilir,
çay şekersiz içilir,
çaysız muhabbet olmaz gibi yorumlar çıkmaya başladı.

neticede çay bu, abartılacak bir yanı yok. herkesin zevki kendine, tadında bırakalım.

house of the rising sun

(bkz: the white buffalo) dan dinlemesi daha hoş olan şarkıdır.

mabel matiz

ergenlerin yeni grubu.

gece gece acıkmak

baklava yemeye sebeptir.

yazar nickinden en sevdiği futbolcuyu tahmin etmek

masuka: tsubasa. *

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

montaigne'in denemeleri.

yazarların yüz yüze konuştuğu ünlüler

(bkz: cenk akyol)
(bkz: feridun düzağaç)
(bkz: haluk levent)
(bkz: kaan tangöze)
(bkz: batuhan mutlugil)
(bkz: cengiz baysal)

bir de baktım yoksun

"uçuş boyunca amcamın sesi çınlıyor kulağımda:
"babanı kaybettik!"

o günden beri ölen biri için kaybettik denmesinden nefret ediyorum. kaybetmeseydiniz o zaman, diye bağırmak, küfür etmek istiyorum, siktirin gidin, siktirin kendinizi de kaybedin!"

michel eyquem de montaigne

"özgürlüğe öyle düşkünüm ki, koca hindistan'ın bir köşesini bana yasak etseler dünyanın tadı kaçar neredeyese."

dokuzuncu nesil yok mu

buralardayız.

yüzyüzeyken konuşuruz

hafif demli çayınızın yanına bir tane kesme şeker alınıp dinlenilmesi gereken, şimdilik pek bilinmeyen gruptur. samimi şarkı sözleri ve hoş tınısıyla akustikseverlerin gönlünde taht kurar.

umarız hayran kitlesi hiç değişmez..

aşık olunan kişinin burcu

aşık olduğunuz kişinin burcudur. burçlara inanan bir yapınız varsa ilk olarak burcunu araştırır sizinle olan uyumunu kontrol edersiniz. sürekli haftalık, günlük yorumlarını takip edip acaba böyle midir diye düşünür durursunuz. kendi burcunuzun yorumuna bakarken onunkine de bir göz atıverirsiniz.

yazarların tişörtünün üzerinde yazanlar

nirvana.