bugün

(bkz: çarşı kendine de karşı)
(bkz: deniz baykal)
baktık ki skolastik bir bağnazlıkla iman ettiğimiz fikirlere, dogmalara, tabulara karşı bir takım utanmaz adamlardan çatlak sesler, vızıltılar yükseliyor. o zaman ne yapıyoruz? hemen yaftayı vuruyoruz "her şeye muhalefet olmak" diye. çünkü bize ters gelen her türlü farklı görüşe laf edebiliriz ama kimse bizim kutsal mı kutsal, dokunulmaz mı dokunulmaz değerlerimize laf edemez. kırırız lan bu siteyi biz!
kelimenin tam anlamıyla,
(bkz: ece ayhan)
gereksiz davranis. genelde onplana cikmak ya da onplanda kalici olmak icin yapilir.
-deniz bey "türbanla üniversiteye girmek" hakkında ne düşünüyorsunuz?
+türkiye cumhuriyeti laik, demokratik bir hukuk devletidir. böyle birşey düşünülemez!

..........

birgün kendi partisine mahsus bir milletvekili diyor ki..
-türkiye cumhuriyeti laik, demokratik bir hukuk devletidir. türbanla üniversiteye mi girilirmiş?
deniz baykal diyor ki;
+böyle konuşması beni üzdü. her insanın inanç özgürlüğü var. isteyen istediği gibi dolaşabilir.

fazla lafa gerek yok.
(bkz: dönek siyaseti)

edit:ekleme
bu adamlar ak dediğine kara der. yapılması gereken siyaset işte budur. bu ülkede yapılmasını istediğin herşeye hayır diyeceksin ki bunlar evet desin ve bu iş olsun.*
sanırım bu eyleme en çok dikkat çekmeye çalışan ezik kişiler* başvuruyor.
muhalefet olmak gibi olmasın ama;

(bkz: her şeye muhalefet olmak)
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
Deniz baykal ile başlayan kemal kılıçtarogluyla devam eden bir furya...
herşeyi biliyorum diye ortalarda debelenmektedir bu kişiler. herkese, herşeye hükmeder, bıdı bıdı edip laf söz dağıtırlar ziyanından. üç lafından biri muhakkak fasa fisodur, kulak ardı edilir.
bugün içinde bulunduğum durumdur. sinir katsayısı artar ve her şeyin altında bir sebep aramaya başlarsın.
arada bir olduğu zaman iyidir de bu işi takıntı olarak sürekli yapanlar için artık meslek hastalığı haline gelmiş eylemdir.

bazı insanlar yaşam biçimleri olarak, ota boka her şeye muhalefet olup kulp takmaya bayılırlar. iş kendilerine gelince hiç kusurları yoktur.

bu durum hayatı sadece siyah beyaz ve gri renklerinden ibaret sanmak gibidir. ya da sadece güneşli havayı sevmek yağmurdan nefret etmek gibi..

eğlenmek yok, gülmek yok, güldürmek yok, sevmek yok, şarkı yok, şiir yok, özlem yok, hasret yok. ne var? sadece eleştirmek, dalga geçmek, kendi egolarını tatmin etmek var.

acaba sadece muhalefet yaparak yaşamını boşa geçirenlerin, aslında biraz yardıma mı ihtiyacı var ne..
muhalif olmak dururken, yapılmaması gerekendir.
dikkat çekmek için kullanılabilecek en iyi yöntemdir.
AĞZIMIN TADI
Ağzımın tadı yoksa, hasta gibiysem,
Boğazımda düğümleniyorsa lokma,
Buluttan nem kapıyorsam, vara yoğa
Alınıyorsam, geçimsiz ve işkilli,
Yüzüm öfkeden karaya çalıyorsa,
Denize bile iştahsız bakıyorsam,
Hep bu boyu devrilesi bozuk düzen,
Bu darağacı suratlı toplum!

oktay rıfat

hiçbir şey değişmemiş amk.
her iyi bir şeyin kötü tarafını aramaktır. her kötü şeydeki de iyiliği.
(bkz: baykallaşmak)
hahkemelerde de gözlemlediğimiz, farklı bakış açılarını savunacak birilerinin olmasının ufkumuzu açacağı inancının bireye yansımasıdır.
(bkz: uludağ sözlük)
her şeye muhalefet olan insan en sinir bozucu insan tipidir. kendi inandığı şeylerin dışına çıkamayan sadece kendisini akıllı gibi zannetse de en saçma insandır.
herkesin köpek gibi bir şeye bağlı olduğu toplumda gerekliliği üst düzey olan duruş.
şöyle birşey var öncelikle onu çözelim.

ülkemizdeki bazı tipler cidden tek düşman hatta en büyük düşman olarak iktidarı görüyor. üstelik bazen kulaktan dolma bilgilerle iktidara çatıyorlar.

mesela mısırdaki olanlara ve insan ölümlerine sevinen bazı 'kemalist' ayağına vatansızlar var. burada o konudan bahsettim biraz (#21911916). akp nin yaptığının tam tersini yapmak için yırtınanlar var. yok neymiş, rabiacılar vs geziciler. ulan rabia simgesi siyasi değil demokratikti mısırla alakalıydı bizim mallar akp ye yoruyor bu işareti. ayıptır beyniniz mi yok ? mesala işte benim en kıl olduğum nokta. her işte akp nin tavrını ölçüp ona göre tavır takınmak bizim ülkemizdeki bazı kesimlerin iki yüzlülüğüdür. akp iktidarının başbakanı ne derse muhalif liderini ötekini savunur bu böyledir. bu mudur muhalif olmak. muhalif olmak v muhalefet sistemi eksikleri ortaya çıkartmak ve bunları iktidara karşı kullanıp denetlemek değil midir ? tam karşıtını her zaman savunmak nedir arkadaşlar biri anlatsın bana. ulan allahın belaları, sırf istanbul belediyesi akp de, sırf iktidar akp diye istanbul 2020 olimpiyatları gerçekleşmedi diye götüne kına yakan vardı. bu nedir lan senin ülken kazanacak senin ülken. sen bir istanbullu olarak olimpiyatlara ev sahipliği yapacaksın 3 yaşındaki çocuğun tam çocukluğunun sonlarında böyle bir şehirde yaşayacak.. ama sen aksine daha da mutlusun. neden ? çünkü eğer istanbul 2020 olsaydı akp nin başarısı olacaktı. ben, marmaray a binmeyen istanbullu biliyorum. adam binmiyor inatla. çünkü akp yaptırmış. keşke allah biraz bunlara da akıl verseydi. en normal ve gündemdeki iki yüzlülüğü de söylemeden edemeyeceğim. yıllarca fethullah gülen'e 'hoca efendi hahah feto lan o' diyen, onun yancılarına da 'fetocu' diyip fem dershaneleri, samanyolu tv, bank asyayı yerden yere vuran onları gerici düşman vatan haini olarak görenler vardı. şimdi aynı o kişiler, akp cemaat savaşında dershane konusunda ve beddua konusunda tam bir 'fetocu' kesildi. adamlar sırf akp ye karşı cephe aldılar diye bazı o sözde vatansever muhalifler tarafından dost oldular.

hakan şükür düne kadar akp li yobaz dı demi. ama istifa edince 'adam gibi adam hakan şükür' 'hakın vekili hakan şükür' diye hashtag ler yaptılar twitter da. neden ? akp ye karşı geldi diye. adam sizin için değil cemaatçi olduğu için ayrıldı partiden. ama sırf akp ye karşı durdu diye bizim herşeye muhalifler ona destek çıktı. bu akp düşmanlığı sizi israil vatandaşı bile yapar. erdoğan 'ekmek yemeyi severim' dese, ekmek yemenin zararlarını ortaya koyup anti ekmek kampanyası başlatacak kesimler ve yandaş medya var.

bakın bu çocuğu bizzat yakından tanırım (http://www.youtube.com/watch?v=EZBqZHZPjyI) şu konuşmalara ve nefrete bakın. akp nin karşısında olan hrşeyi savunacak bir tip bu zaten belli. facebook da günde en az15 durum güncelleme yazar her gün vatan kurtarır facebook dan. dün bir tanesine denk geldim. 'hoca efendim ne güzel laf koymuş ama ak itlere' demiş. aynı bu çocuk yaklaşık 7 ay önce 'feto nun köpeği olacağıma amerikan köpeği olurum' tarzı birşeyler yazmıştı. tamam bunu yazan 19 yaşında hala beyninin bazı kısımları çalışmamasına rağmen çalıştığını sanan bir 'çocuk'. ama bunun 30 yaşında versiyonları da var. arkadaş, akp nin karşısında olana destek vermek nedir. mavi marmara gemisiyle alakalı muhalefet ne kadar destek verdi hükümete, israil'e karşı rasyonel güç olarak 'özür dile ulan' diyebildik mi ? neden ? çünkü israil akp ye kafa tuttu demi, o zaman destek israil'e verilmelidir. bu bazı kesimler bazen terörist vatan bölücü kansız bdp lilerle de destekleşe el ele kol kola dolaşırlar. hani sırf akp nin karşısında yer alalım amaç. çünkü ortak düşman akp dir, düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı var bunlarda. adam istanbul 2020 yi istemiyor marmaray ı istemiyor 3. köprüyü istemiyor kalkınmayı istemiyor ihracattan rahatsız.. neden ? onlar ak yobazlar. utanın arkadaşlar kendinizden..

bakın ben burada beyni olup kullanmayanları az çok anlattım. şimdi bu yazıyı beyni olup kullanmayanlar, akp yi savunmak olarak algılar. ama beyninizi 3 saniye çalıştırın, ben bu yazıda akp yi savunmadım muhalefeti eleştirdim. ben hiç akp yi övmedim sadece belli icraatlerin adını geçirdim ve buna gelen tepkileri söyledim. he bu icraatlerle övünmek ve 'iktidarımıza teşekkürler' demek farklıdır bakın akp yandaşları sevinir çünkü oy verdiği adam icraat yapıyor, ama muhalif olanların bu güzel olaylara kötü bakmasını anlayamıyorum. ulan adam sana marmaray yapmış, 'ben o yobazların aletini kullanmam' diyor. yobazın ne olduğunu bilmiyorsun onu geçtim de, o marmarayı chp yapsa içinde mi uyuyacaktın.

böyle aptallık yapmayın ey vatandaş. tamam eleştirin eleştirmek en güzel olandır hep olumluya yöneltir, eleştiri olmazsa daha iyiyi çabalamaz ilgili taraf. ama yapılan her şeye düşman olup savaş açmak nedir. ayıp arkadaş ayıp ülkene 2 havaalanı yapılır 'off yine mi yaptı bunlar birşey' muhabbei yapanlar var. istanbul 2020 gerçekleşecek diye korkanlar vardı lan bu ne hainliktir. hani hep diyorsunuz ya atatürk yaşasaydı atatürk yaşasaydı vs. alın işte, o atatürk yaşasaydı suratınıza tükürürdü. ulan kötü olanları eleştir tamam ama olumlu hiçbirşeye de destek vermiyorsunuz yahu vatan haini misiniz siz ?!

edit: imla düzenleme.
atatürk'ün mirası olan güzelim partinin şimdiki başkanı olan kılıçdaroğlu'nun uygulayabildiği tek yöntemdir. yazık.
Mağrifet sayılır ama gel gör ki sahibini rezil eder sonunda.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar