bugün

artık gözü kör olmuştur. deprem olsa bile hükümeti sorumlu tutacak insandır.
biraz önce gördüğüm yorumda arkadaşın biri saydırmış başbakana. yok gündemi değiştirmek için yapmıştır, her şey beklenir ondan falan filan.
sanalda ezbere konuşan bu insanları çıkaracaksın başbakanın karşısına bırakın hakaret etmeyi konuşamaz bile. * *

not: aramızda o beyinsizlerden de varmış ne yazıkki.
"Başbakanın memleketi rize'de sel oldu"

Flash tv haberinden bir alıntı.
memleketi hükümetin yönetmediğini bilmeyen insandır.
obama ya mail atsa daha iyi olur.
Yönetim hükümete ait olduğu için hesabını soran kişidir. koyun değildir.
hükümetin büyük çabaları ile hafiften kayışı koparmış insandır, hükümetten daha deli değildir.
her olaydan sonra allahı sorumlu tutan hükümetten daha rasyonel düşünen insandır. iyi birşey olunca biz yaptık diyen hükümet yetkilileri, her kötü olaydan sonra takdir-i ilahi demekle yetiniyor.
çok yanlıştır zira; hükümetimizin başarılı ve dünya birincisi olduğu tek alan: şiddetle kınamaktır.
başbakanın karşısına çıktığında konuşamayacağı iddia edilen insandır. konuşursa gideceği yer belli: (bkz: silivri)
ortaya çıkan problemlerin %95inin hükümet kaynaklı olduğu göz önüne alındığında hak verilebilecek kişidir.
bu amına koyduğumun ülkesinde herşey kendiliğinden mi oluyor acaba?

hükümet seçilip oraya oturduysan olaylara mantıklı açıklama getireceksin.

- olabilir. (başbakan)
- belki öyledir. (başbakan yardımcısı)
- kesinlikle öyledir. (meclis başkanı)
- ola da bilir olmaya da bilir. (genel kurmay başkanı)
- olamaz. (bülent arınç !?)

nerden baksan tutarsızlık..

kimi sorumlu tutalım amk. sabah 5 de koyunları otlatan dağın başındaki çobanı mı?

dangalağa bak.
her olayı Allah'a havale eden kaderci Hükümetten daha akıllıca hareket eden insandır.
bir otomobil kaza yapıyorsa, sorumlu olarak yolcuyu gösterecek değiliz ya.tabi ki, sorumlu şofördür.

hükümet direksiyon hakimiyetini kaybetti, freni patlamış kamyon gibi bayır aşağı iniyor. umarım kimseleri ezmeden boş bir duvara toslayıp dururlar.
arabayı kim sürüyorsa sorumluluk ondadır.
ülkeyi de kim yönetiyorsa sorumluluk başbakandadır. hepsi bu kadar.
bir ortamda kaos ortamı varsa sorumlu kişi o ortamın en yetkili kişisidir.
seçmen olarak sorumluluklarının bilincinde olan biri olabilir de olmayabilir de.
yaşanan ekonomik kriz sebebiyle dağılan bir koalisyon hükümetinin ardından tek başına iktidara sahip olanın anlayamadığı olay. madem ülkede yaşanan olaylardan hükümet sorumlu değil, ecevitin ne suçu vardı amk. ha ama tabi o zaman mesele paraydı ve paramız gidince delirdik. paramıza kastedeni iktidardan indirdik. ancak canımıza kastedeni hala tepemizde taşıyoruz.

şimdi kimse kalkıp bana "!türk milletinin onuru şerefi" filan demesin. size versinler parayı yeter. şehit ailelerine verilecek tazminatın ederini gazete köşelerinde iştahla veren sikikler için tek dert paradır. parayı ver, her şeyini satar.

ayrıca, ülkenin başına gelen her türlü olayı "enkaz devraldık" savunmasıyla karşılayanlar, şimdiki zamanda ortaya çıkan enkazın sorumluluğunu da yine başkalarına mal etme gayretindeler.

bize, şu soru kalıyor sonuç olarak: kimi sorumlu tutacaz? bir yerde yaşanan sorundan ilk mesul, o yerin en yetkili elemanıdır. çocuğunun yaşadığı sorundan direkt öğretmeni sorumlu tutan sik kafalılar, ülkede yaşanan sorundaysa dış kapının mandalını arıyorlar sorumluluğu satmak için.
bu gün olan her olaydan 50 yıl öncesini sorumlu tutan başbakana ne diyecez ya.
hükümetin sorumlu olduğu şey var birde önüne geçemeyeceği şey. Sorumlu olduklarında tamam da polis sokakta vuruluyor hayda hökümete bah sen. Hep hükümet yapıyor bunları, derseniz size kıçıyla güler insanlar.
Afyondaki patlamadan sonra çevre bakanı açıklama yapmış. Ama twitter ahalisinin derdi yapılan açıklama değil, Açıklamayı yapan! Neymiş efendim başbakan yada a.gül yapmalıymış. Ulan efendim onlar açıklayınca 25 şehitin acısını unutup tatmin mi olacaksın. Olay ne yani neden başbakan yada gül? Çevre bakanı adam değilmi? Cahil mi? Sen seçmedin mi? Bi siktiniz efendim.
evet hep koşan adam gibi ben de hep hükümeti suçluyorum. adamlar trafiğe çıkmış arabanın default sekizde iki suçlu olması tadındalar artık. hükümetin suçlu olduğunu, hükümetin fanatik papağanları da eşşşşşşşşşekler gibi biliyorlar. o kadar iyi biliyorlarki, kanıksama durumundalar. dize vurulan çekicin bacağı ileri attırması gibi tepki veriyorlar. hükümet haklı, hükümet suçsuz refleksi oluşmuş bedenlerinde. onların gerçek, asil ve asıl suçu değil bunlar zaten. bunlar alt suçlar. gerçek suçları hükümet olmaları, elleri kuruyasıcalar tarafından seçilmiş olmaları.

allah'ım, müslümanlığıma ve imanıma zarar gelmesinden sana sığınırım. allah ile aldatanlardan sana sığınırım.
insanların hükümeti hükümetin de allahı sorumlu tuttuğunu da unutmayalım. hayır efendim insanlar her olaydan sonra hükümeti sorumlu tutmuyor, keşke tutsa! ama hükümet her olaydan sonra sorumluyu allah olarak görüyor, yani kader olarak!
akp jargonuna göre iyi olan herşeyde akp'nin çabası var, kötü olan herşeyde de önce allah sonra diğer örgüt ve partilerin parmağı var.
not: allah derken onlar bu duruma 'kader' diyorlar. kötü yazgının ifadesi.
afyonkarahisar'daki patlamayı bile hükümetin yaptığını söyleyen insanlar kadar aciz kişiler yoktur. burada da aynı beyin yapısında olan insanların olması dehşet verici gerçekten.
sözlerimin yanlış anlaşıldığı aşikar. ben hiç bir şey bilmeyip ezberden konuşan, yorum yapan insanlardan şikayetçiyim sadece.
yanlış yolda olan insandır.
ben şahsen sayıştayı sorumlu tutuyorum afyon'daki olaydan...

(bkz: sayıştay istifa)
(#16803029) evet ben öyle diyorum mesela. bence rte gitti gece elindeki bombayı içeri atıp kaçtı. ya da bülo yaptı, farketmez. hüso da 30 askeri o vakitte oraya topladı. evet bence kesin bu şekilde olmuştur. yalnız sen de az salak değilsin bence.
ölenleri mi sorumlu tutucaz amk spor gazetesi. bu ülkenin tek bir karar mekanizması var, o da hükümet. yetkilerin artması demek sorumlulukların da artması demektir. sen hem yetkileri eline al sonra da sorumluluklardan kaçın. yok öyle yağma. insanlarla taşşak geçmeyin artık.
mahalle muhtarını mı sorumlu tutacaktık diye düşündüren kınama.
Kanimca toptur. Alllah topnuzu top etsin .amin.
ulan utanmdan bu kadar şerefsizliğe göz yumup hak veriyorsanız kansız, vicdansız, şerefsizsiniz. Allah tez zamanda sizi bildiği gibi yapsın diyeceğim de o da bir şey yapmayacak gibi görünüyor. Siz de bir köşede geberip gidin. O kadar ananın babanın canı ciğeri yanmış hükümeti aklayıp paklamakla uğraşıyorsan sen bir yaratıksın, kanı bozuk şerefsizin tekisin. Karşıma böyle biri çıksa komaya sokarım, gök girsin kızıl çıksın ki yaparım. Yapmazsam ben de aynı bokum. Parasını alan siktir ediyor olanı biteni, sizin çocuğunuzda abiniz kardeşiniz de şehit olduğunda ökümet, reis bey, öümetim diyebilecek misiniz merak ediyorum haysiyetsizler.

Tanım: haklı insandır.