bugün

armuttur. hükümetle ne alakası var (!).

dışarı çıkmasaydı da patlamaya maruz kalmasaydı
eğlence kulübüne gitmeseydi de silahlı saldırıda masum yere ölmeseydi
cinsel yönelimlerini milletin keyfine göre belirleseydi de canlı canlı yakılmasaydı
sokakta yürümeseydi de kolundan sürüklenerek duvardan aşağı atılıp beli kırıldıktan sonra tecavüze uğramasaydı
günlük hayatına devam etmeseydi yani. korku dolu şekilde evine sığınsaydı da başına bunlar gelmeseydi.

değil mi? suç bizde(!). hükümetle ne alakası var yahu (!)

--spoiler--
ironiden anlamayan nesile aşina değiliz
--spoiler--
Böyle ağzına fırıncı küreği ile vurulması gereken insandır efendim.
Ulan yeter be. Valla bıktık sizden ya.
Vicdansızdır...

iyilik de Allah'tan gelir, kötülük de...
doğru yapıyordur. hükümet dediğin kavram ona buna ''eyyy ab ya sen kimsin yaa'' diye atar gider yapmakla, oraya buraya bilmem yol köprü yapmakla olmuyor. vatandaşının güvenliğinden sorumlusun. lamı cimi yok. yüzde 45 seni seçmişse ve 14 yıldır iktidardaysan buna zorunlusun arkadaşım. sen daha ülkenin en kalabalık şehrinde bunu önleyemiyorsan bu apaçık hükümetin beceriksizliğidir.

işte aktroll ve faşist güruhun kafa buna basmaz ne yazik ki.
Patlamadan anan mı sorumlu orospu çocuğu. Halkın milis kuvvetleri mi yönetiyor ülkeyi gavatın sıçtığı?
Doğru yapan insandır. Öyle muhtarları karşına alıp boş atar yapmak değildir ülke yönetmek.

Canımı, malımı korumak devletin görevi yahu, çemişgezek kara ambar kamyoncular derneğinin değil.

iyi olan her şeyi ben yaptım, kötü olan her şey dış mihraklar. Tabi canım.
sorumlu olmayacaksa hükümet de olmasın kardeşim. sanki gökten dolu yağdı da akpden dedik. herhalde sorumlu olacak lan hükümet lan hükümet. gece gece bi de bunlar var.
O bombaların patlamasının dolaylı ya da dolaylı olmayan yollardan sorumlusu her türlü hükümettir.
Din düşmanıdır, evet. Çünkü ülke, son 14 yıldır ekonomik gücünü 3 e katlamıştır, buna rağmen ülke batıyor diye havlamaktadırlar. Saçmaladıklarını kendileri hariç herkes te farketmektedir.
(bkz: orospu olsak pezevenk bizi korurdu)
dış mihraklarla, faiz lobisini sorumlu tutmayarak vatan hainliği yapan insandır.

ya adamlar ne güzel yol, köprü yapıyor işte.
- anne hamileyim
- allah belalarını versin, hükümet istifa.
Her olay diye bahsedilen şey istanbulun göbeğinde patlatılan bomba! Her olay diye bahsettiğin şey senin onlarca şehidindir. Ben sana birşey demek isterdim ama bak zaten can abim söylemiş benim yerime.

''Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz. Lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz?''

(Can yücel)
akp'nin hala neden bu kadar oy alabildiğini bizlere göstermiş sorudur.

aramızda bu kadar geri zekalı varken hiçbir şeye şaşırmıyor insan.
eh troll diye şirinlediklerinize de gün gelir söversiniz..

her neyse..

ben önümdeki sallama çayı sorumlu tutuyorum..
Mahallenin muhtarinin sorumlu tutulmasi gerekirken hukumeti sorumlu tutan caresiz insandir.
Gidip hasan amcayı sorumlu mu tutsun insanlar tabi hükümeti sorumlu tutacaklar.
iyi aile çocuklarının anasını mı babasını mı sorumlu tutmak lazım gelir bilemediğindendir.
iyi aile çocuğu diyerekten kibar davrandım farkındaysan.
He dengesiz işte . Suç hep bizim bakkalda zaten!
Bakın şimdi. Hükümet denilen yapı, varlığının özü gereği görmediğinden dahi sorumludur.

Hükmetme hakkı değil, ödevidir. Bir ödev olarak hükmetme, hükmedenin kendi menfaatini gütmesi ereğinde temellenmez; bilakis her hükmetme, istenci kendisine çıkar sağlamada yetersiz kalmış ya da yanlış yönlenmiş her bir bireyin bu menfaate erişimi için ona hükmetmedir.

Bir bomba da patlasa bir büyük inkişaf da tezahür etse yine hükmeden, bundan koşulsuz pay sahibidir. Dolayısıyla ifade edilmesine gerek dahi olmadan hükümet, her türlü olayda sorumludur.
niye sen bir yere bekçi dikip hırsız gelip orayı soyduğunda bekçiyi bırakıp hırsızı mı suçluyorsun?

gerçi siz suçlarsınız amk, ak çomarlar be.
Yanlış yapan insandır bizim bakkal Rüstemi sorumlu tutması lazım.
embesildir, tüm olayların sorumlusu yarrağımdır, ondan hesap sorun.
kimi tutacaktım ya ananası mı.
işin kolayına kaçar. evet.