bugün

büyük bir olasılıkla gelecekte karşılaşacağı zorluklarla baş edemeyecek, zorlanacak olan çocuktur. bu tipler genelde şımarık olur. küçüklükten başlarlar sürekli bir şeyleri satın aldırma konusunda ısrarcı davranmaya. 'ama' kelimesi hiç düşmez ağızlarından.
her istedigini yerine getirenler kaybolunca göt olması muhtemel çocuk.
(bkz: bizim zamanımızda yoktu bunlar)
istediğini yaptırmak için türlü yollara başvuran çocuktur.
(bkz: şımarık)
ailesi her istediğini yaptığı için onlar acısından hiçbir sorun teşkil etmeyecek olan ancak ileride çevresini sinirden hop oturtup hop kaldıracak olan gıcık insandır.hele bide kızsa,acırım ben bu çocuğun ilerdeki kocasına.
alması gereken önemli derslerden bazılarını alamadan büyüyeceği için şansızdır, da bilmez...
Türkiye'de yaşadığı sürece işleri hep rast gidecektir. Yolunacak kazların en yoğun bulunduğu ülkedir.*
(bkz: kaz üretim çiftliği) * (bkz: bir dur diyen)
(bkz: tikky)
(bkz: concon)*
ileride diğerleri, ona kızarken o belkide alışkanlığı gereği yine her istediğine sahip olacaktır. yok mu etrafımızda bu gibi tipler. ben daha pişman olanını görmedim...
buyudugunde ailesini iplemeyecek cocuktur.
istedikleri olmayan çocuklar tarafından çekilemeyen çocuklardır.her istediğini yaptırıyorsa,ailesine gerek kalmadan isteklerini yerine getirilmesini yine sağlar.en azından,lan benim hiç bir isteğim olmadı ki diyip te kenara çekilmez, mücadele eder.
saçı amerikan tarzı (yanları kazıtılıp tepedeki saç hiç ellenmemiş) kesilmiş, sarışın ve çilli çocuktur.
ileride özgüven konusunda patlama yapacak çocuktur.
cacık olmayacak hıyardır.
tecavüz edilmeyen fatmagül'dür. vb..
ilerde hayatta başarılı olması ihtimali düşük çocuktur.'anaaaaa bana şunu babaaaaa şunu al' ı 15 yıl sonra söyleyemeyecektir.ebeveyn olacak çiftte onun her istediğini almayı iyi bir bok zannetceği için çocuğun 10 sene sonra kendilerine çemkirmesine üzüleceklerdir.sonra o ünlü konuşma (garanti) geçer aralarında:

annesi:oğlum neden bağırıyorsun bana
çocuk:çık odamdan anne
anne:oğlum ne istedinse aldık yediğin önünde yemediğin arkanda seni mutlu etmek için herşeyi yaptık.
çocuk:çık odamdan get outtttttt(tahmini o sıra yeni öğreniyordur ingilizceyi)

aynen de böyle uzayıp gider.Çocuğa başarısızlığı, mutsuzluğu da öğretmen gerekir yoksa ilerde herşeyi elde edeceğini sanır kızdan ilk reddi yediğinde mal gibi kalır.
biraz büyüdüğünde arkadaşları içinde (bkz: fırlama) olarak anılacak çocuk
ileride arkadaşları olamayacak çocuktur.
ilerde seni de istemeyecek olan çocuğu yetiştirmektir.
öylesine doymuştur ki hiçbir şey ona değerli ve önemli gelmez zamanla. büyüdüğünde de tıpkı küçüklüğündeki gibi her istediğini almaya çalışır ve istediklerini de genelde alır. gün gelip isteyecek bir şeyi kalmadığında hayatı ona manasız görünür. işte o zaman hayatın, isteyecek bir şey olmadığı zaman sıkıcı bir yer olduğunu düşünür çünkü o istemeyi ve istediğini almayı yaşamanın yegane sebebi sanır. isteklerin son buluşu hayatı itici kılar..

hiçbir şey istemeyecekse ve istediklerine ulaşmak için çaba sarfetmeyecekse, istediği şeye kavuştuğu anı yaşayamayacaksa niye yaşasındır ki?????

her istediği yerine getirilen çocuk, büyüdüğünde her istediğini yerine getiren büyük olur... ve her istediğinizin olması bir insanın başına gelebilecek en büyük mutsuzluktur da kişi bunu farketmez kazandıklarıyla sevinir. herşeyi alan hiçbir şeyle doymaz...
on sene sonra piç olacaktır.
evet piç.
(bkz: potansiyel şımarık)
hayata 1-0 yenik başlatılan çocuktur...

ilerde kaybetme olasılığı kazanma olasılığından yüksektir...
çok şanssız bir çocuktur. gelecekte psikolojik sorunlar yaşaması muhtemel çocuktur.
şımarık olacak çocuktur.