bugün

mazoşistce bir harekettir. insana acı verir.. ama yinede yapar. insan garip yaratıktır vesselam anlaşılamaz yaptığı hareketler.
hele de herkesle yalnızca bazı bilgilerini paylaşıyor ise sadece profil resmine bakar bakar durursunuz. ilişki durumu hakkında bilgi almak zordur.*
bir gün tanıdığınız, arkadaşınız olarak gördüğünüz biriyle ilişkisi olduğunu gördüğünüzde daha büyük bir üzüntü yaratabilecek olandır.
eski sevgilinin facebook yorumlarını incelemek
ayrılığın ilk zamanlarında sıkça yapılır.eğer profil herkese açık değilse bir ortak arkadaş bulunup e mail adresi ve şifre istenerek yine kontrol edilebilir.
sırf bu yüzden eski sevgilinin bir arkadaşının facebook şifresi alınır.
ve daha kötüsü; ........ kişisi için sonuç bulunamadı. sizi engellemiş olabilir.
şu düştüğümüz halle bak dün neye giriyorduk şimdi nereye... *
(bkz: neydim düdük oldum) *
yapmamak için elinden geleni yapsan da kendini tutamayıp yapacağın eylemdir. genellikle acı verir, artık onun profilinde sizden bi iz yoksa hele ki. ayrıca düşündürür acaba o da benim profilime bakıyor mu ulen?
sizi engellediğini bile bile yaptığınız, kendi içinde gurursuz, ama ona yansıtmadan yapabildiğiniz için nispeten rahatça yapabileceğiniz bir eylemdir. "karımı çok seviyorum" iletisini gördükten sonra daha fazla bakamazsınız zaten. ablaları beğenmiş, karısının götü tavan yapmış filan. tanrıdan beyninize sil butonu koyması için istekte bulunursunuz.
ayrılığın ilk aylarında olur. günde 30 kere bile bakılır. sonradan aklına bile gelmez. gelse de üşenilir. onunla mı uğraşıcam arkadaş? ne bok yerse yesin amınakoyim.
sürekli baktığınız için facebook önerilerinde onunla ilgili sayfalar, arkadaşlar görürsünüz. misal herhangi bir futbol takımına hayran ol önerisi çıkar yanda. hemen altında x ve 67 kişi bunu beğendi yazar. siz de sinirden küplere girersiniz neden x. o kadar kişinin arasından neden x in ismi yazıyor? facebook kaderin oyunu musun sen bana? yoksa yoksa o da benim sayfamı çok ziyaret ediyor o yüzden mi onu gösteriyor diye paranoyak düşüncelere yelken açarsınız. halbuki siz onun sayfasını ziyaret ettiğiniz içinmiş bu durum.
ardından mutlaka eski sevgilinin formspring profiline bakılmalıdır.
büyüdükçe vazgeçeceginiz harekettir. adı üzerinde eski bırakın ne yaparsa yapsın, illa biri bakacaksa o baksın sizin profilinize. hayatınıza devam edin siz.
tanıdığınızdan şüphe duymadığınız birine uzaktan ya da dışarıdan bakmaktır. o zamana dek görmediğiniz bir yanını keşfettiğinizde garip bir his uyandırır. keşke vakitlice çıkılabilse ilişkilerin dışına da olası hatalar hiç yapılması dedirtir çoğunlukla. pek ii bişi diildir sonuçta.
diğer yandan bi süre hiç hareket olmaması durumunda kendiliğinden bırakılacak eylemdir.
en acı olan eski sevgilinizin hayatına sizsiz de devam edebildiğinizi anladığınız an olur...
boşa zaman harcamak olsada karşı konulamayan bir eylemdir.
genelde ilişki durumunu öğrenmek için yapılan eylemdir.
kendine acı çektirmek isteyen kişilerin yapacağı iştir.
platonikte devam eden bir aşk ya da bir takıntıdır..
obsesif olma durumudur. bir şekilde artık bakmayıp unutmanız gerek. ama gariptir bu başlığı gördüğümde eski sevgililerimin hepsini facebook tan bir check ettim. e tabi 300 civarında bir rakam olunca baya uzun sürdü sıkılıp bıraktım bende.
kişi yalnızca eski sevgili ise bu durum 1 hafta sürer sorun yoktur. eğer eski sevgili aynı zamanda aşık olunan kişi ise 2 yıl bile sürebilir. *
vee genelde bu kişinin yeni sevgilisi tarafından tehlikeli görülerek silindiğiniz ya da gurur yaparak kendiniz sildiğiniz için bir arkadaşın hesabından yapılır bu olay.
nasıl bir mazoşizmdir bu. daha da ilerlemiş hali, ... ile ilişkisi var yazısınıdaki ... 'a tıklamak, profil halka azıcıkta olsa açıksa her fotosundan yazısından duvarının her karesinden bir anlam çıkarmaya çalışmak ve kapalıysa o ismi gugulda aratmak ne yahu bu bende olmayan bu kişide diye saçmalamak.
eğer ayrılık çok yeniyse ve ayrılmak isteyen taraf siz değilseniz acı veren, insanı hüzünlendiren, sürekli eski günleri hatırlamasına yardımcı olan bir şeydir. üzerinden zaman geçmişse ve eski sevgiliniz artık yeni bir sevgiliye sahipse, sizi engellediği için ya da sildiği için profiline bakmanız pek mümkün olmaz ki bu daha da acıtır insanın canını. en iyisi uzak durmaktır profilinden de kendisinden de...
her gün başarıyla gerçekleştirdiğim eylemdir, profiline kimler baktı uygulaması kullandığı için listenin başında her defasında beni görüyordur mühtemelen.