bugün

hepsinin kafa kağıdında dini islam yazar ama çoğunun semboliktir.
din ve siyaseti birbirine karıştırmamayı öğrenememiş kişi söylemi. yahu bu devlet hapşurmadan 20 yıl geriye gidebilen bi ülke. allah aşkına yapmayın artık şu kıyası ya.
özünde bir çelişki değildir. bizi hangi din mensubunun hangi partide yer aldığı fazlaca ilgilendirmez. ancak dinsel olanlar dahil olmak üzere temel hak ve hürriyetlere nasıl yaklaştığı bizi ilgilendirir. mesele gerçekten de özgürlükler noktasında rahat olup bunu açıkça dillendirdiği halde chp içinde barınıp barınamayacağıdır.
çelişki değildir. Her chp'li ateist olacak diye bir kural yok her chp'li müslüman olacak diye bir kural da yok. birileri gibi * göstere göstere dini yaşamak mı daha caizdir yoksa gizli yaşamak mı? şunu bilesin; chp'liler kendini dindar göstermek için namaz kılanlardan değildirler.
en az, hem akp li hem de salak olan kişiler kadarlardır efenim kendileri.
hem akp'li olup hem de zeki ve dürüst olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama.
hem akp, li hem para tapar olmaktan çok farklı değildir.
ne sanıyorsunuzki chp, liler asla namaz kılmaz yada allahı anmazmı.
hadi saldırın bana chp, li diye lakin ben chp, li değil sağ görüşlüyüm yavru kuşlar.
vebali iki dünyada da verilemeyecek bi önermedir.. Şöyle uzanın efem, evet evet yüzüstü..
(bkz: ya müslüman olacaksın ya laik)
din iman diye atıp tutup bu dünyayı geçici olarak görenlerin bu dünyadaki para şöhret için her türlü pisliği yapması daha ilgi çekici bir çelişkidir bence.ne güzel kul hakkı da yiyorlar. halbuki en büyük günahlardan biri. enteresan.
başını sıkı sıkı kapatıp her türlü boku yiyen,elalemin kocasıyla aşna fişne edenleri söylemeye bile gerek yok.kendinizi çelişki manyağı yaptırmayın, ilerleyin boşluklara doğru.
sapla samanı karıştırıp sonuca varılmayacağına dair örnek bir cümledir.
ben namaz kılan cehepe' liler de gördüm. ama kur-an da ne güzel yazıyor. " vay o namaz kılanların haline"
dinin bir partinin ya da bazı insanların tekelinde olduğu zannıyla yumurtlanan vecize. inanç, seninle rabbin arasındadır. kimin müslim kimin gayrımüslim olduğuna karar verecek nihai merci allahtır.
kul hakkı yiyen akpliler müslüman ise ben müslüman değilim zaten.
üzerine kahkahalarla sıçtığım tespitin çelişkisidir.

al sana babam. yılların sosyal demokratı. 7 yaşında arapça öğrenmiş, türkçe okuma-yazmadan önce. 30 sene bu cumhuriyete hizmet eden bir memur. hiç bir zaman namazını da diğer ibadetini de aksatmamıştır, yatsı namazlarından sonra saatlerce kaza namazı kılar, ki 31 yaşındayım ben kendimi ibldim bileli böyledir, bu zamana kadar ağzına ne alkol ne de sigara koymuştur,şükürler olsun önceki sene hacı oldu, tam da 65 yaşında. bana namaz kılmayı da, duaları da islamiyeti de öğreten o dur.

not: kendisi koyu bir chp'lidir.
not 2: bu kadar koyu chp'li olmasının nedeni de hükümet politikasıdır. o da ayrı.
not 3: başlık sıçarken genellemelerden kaçının. sizin beş para etmez düşüncelerinizle biz inancımızdan bir şey kaybetmiyor aksine sizin gibi yobazlara bırakmak istemiyoruz bu milleti.
şimdi siktir git.
(bkz: akıllı müslüman)*
ak parti başa geldiğinden beridirki din ve devlet işleri birbirine karıştı. laiklik diye birşey kalmadı. asıl çelişki bu başlığı açabailende. allah akıl fikir versin.
durmadan allahtan, peygamberden, kitaptan bahsedip duranlar ne garip di mi?

(bkz: müslüman müslüman konuşmak)
(bkz: yobaz olduğunu bu derece belli etmek)
hem müslüman hem alevi olmakla aynı şeydir.
hem türban takıp hemde en dar kotu giyen kızdaki çelişki gibidir.
başka bir versiyonuda "müslüman adam atatürkü sevmez." dir. kadir mısıroğlu demiştir bunu aynı zamanda.
allah'ın emrettiği gibi, dini mantık çerçevesinde yaşayan; yine allah'ın emrettiği gibi aklını kullanan; siyasi tercihi türkiye'nin 1 numaralı partisi olup ne yazık ki hala iyi yönetilemeyen chp olan kişidir. gün gelecek chp asıl liderine kavuşacak, çok yakında...
hem akp'li hem de laik olmaktan, kat be kat yeğdir efendim kendileri.
(bkz: laiklik)