bugün

Bunu yapamayan askerlere tezkereleri verilmiyor efendim, kesin bilgidir.
(bkz: Helikopterden helikoptere atlamak)
Böylelerine hep imrendim. Ben ne zaman binsem içerisi full adam dolu olur iki dizimin üstünde sıkışarak ayaklarım felç bir şekilde giderdim.
O ne be onu nenemde yapar. Asıl uçaktan atlayıp havada amuda kalkık bir şekilde mpt 76 yı söküp tekrar takarak bitince, paraşütü açmak suretiyle denize ayaklar bağlı bir vaziyette atlayıp o kelepçeleri de denizin içinde çözmektir.

Hey yavrum nerede o eski bordo bereliler.
ilk etapta zordur.

değiştirince alışıyorsun.
eksik acilmis basliktir. dogrusu bir helikopterden digerine atlarken sarjor degistirmektir. bu durum, g3'u atlayis sirasinda sokup yeniden birlestirmek seklinde ilerletilebilir. posetler bilmez.
(bkz: helikopterden helikopetere atlarken şarjör takmak)

doğrusu budur. takla atarak atladığını iddaa edenler bile var.
askerdeyken yaptığım eylem. Fotoğrafları var.
bir diğeri de kapıya tekme vurup bölük komutanının odasına girmektir.
Sırf bu eylemi pratiğe dönüştürmek için bu yaz tecili bozdurup askere gidiyorum. Fakiriz olum helikopteri olan arkadaşımız yok napalım.
"yapmadım" diyen yalan söyler.

hani askerde bu rutin bir şeydir.

sadece eğitimlerde değil boş vakitlerinizi değerlendirmek için bile yaparsınız.

hatta bazı köylerde askerliğini yapmış olsa bile bunu yapmamış erkeğe kız vermezler.

o derece.
341. kısa dönem askerlerin ve asteğmen adaylarının bugün teslim oldugu düşünülürse, şu an muayene sürecinden geçiyorlar, birkaç saat sonra yapmaya baslayacakları geyiktir.
Lara croft'da yapar kanımca.
Arnold Swatzeneger'in yapabileceği atraksiyondur en fazla.
boş zamanlarında subay kızlarını tavlayan piyadelerce gerçekleştirilen sıradan eylem.
helikopterden ters bir vaziyette on metrelerce aşağıya inerken hedeflerini istisnasız imha eden bordo bereli savaşçılarımız için, çocuk oyuncağı olsa gerek.
bu ülkede kitapsız, allahsız kalleş bir çapulcu ordusu var ama...
(bkz: yüzbaşının kapısına bastım tekmeyi girdim içeri) gibi yalanlardan bir tanesidir.
güneydoğu'dan öyküler kitabında okuduğuma göre, bu palavra ilk defa, hiç çatışmaya katılmamış bölük aşçısının ailesine yazdığı bir mektupta ortaya çıkmış. aşçı'nın dediğine göre her şey iyiymiş hoşmuş da helikopterden helikoptere şarjor değiştirirken biraz zorlanıyormuş bizim anadolu rambosu.
ya tabi , zaten komandolarda pitbulları ısırarak öldürüyormuş.
yok yok şeyiyle öldürüyomüş.
(bkz: dikkatli bakın sadece bir kez yapacağım)
türk askerlerinin üpersonik fantezisi.
askerlik sohbeti açıldığında üste çıkmak için askeri okulda eğitimlerde yapıldığı sıkılan aktivite.
not:iyide prim yapar.
(bkz: biz askerde eksi 273 dereceyi gördük)
(bkz: yalan)