bugün

helikopterden atlarken sarıp sarmalamak o arada kişilere ismini sormak aynı zamanda bunları değiştirmeli olarak yapmak. zor bişey.

edit: anlam bozukluğunu acıklamam lazım. baslıgı bir arkadasımız actı bende formata uysun diye baslıkta ne yazıyorsa aynen tanımı yaptım. sarjör ile sarsor arasındaki farkı biliyorum. ama baya güldüm. sar sor sarıp sormak anlamında kullanılmıstır. lan kendimi trt genel müdürü gibi hissttim. basın toplantısı bitmiştir. *
(bkz: askerlik palavraları)
birliğine teslim olalı tam tamına 12 saat olmuş kişiyle yapılan telefon görüşmesi;

+:sivil insan
-:bir günlük asker insanı

+ nasılsın, nasıl gidiyor askerlik, rahat mısın.
- ne rahatı olum, rahatlık siz sivillere özel,
biz burda helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştiriyoruz, vatanı kolluyoruz, ne rahalı lan!!!
+ !!??
show tv'de bir dönem akşamları yayınlanan 3. sınıf aksiyon, savaş, çatışma filmlerinde görülebilen aktivite. şaşırtmaz, çünkü o adamlar 2 tabanca ile koca askeri üssü yerle bir ediyorlardı. matrak, güzel günlerdi...

o filmlerin başlığı da açılmış vallahi;
(bkz: show tv nin aksam verdigi askerli filmler)
bu hareketi yaparken birde parande atarsa "işte budur" denilen olay.
(bkz: atma recep din kardeşiyiz) (bkz: ziya)
yapsa yapsa jack bauer in yapacağı iştir.
askerlik görevi süresince her türk gencinin sıkça gerçekleştirdiği eylem. ne var, siz yapmadınız mı hiç? oohoo boşuna askere gitmişsiniz oğlum.

o değil de, geçen yine helikopterdeyim...
karakolda telsizcilik yapan bir askerin annesinde yazdığı mektupta birebir geçmiş söz öbeğidir.
kaynak: güneydoğudan öyküler - hakan evrensel
damdan atlayan kedinin havada donmasiyla es deger bir cümle.
askerlik zor ama ben herşeyin üstesinden geliyorum. ancak şu helikopterden atlarken şarjör değiştirmek belimi kırıyor. cinsinden abartı barındıran övünmenin itici olmayan şeklidir. bu söz de göstermiştir ki her işten eğlence çıkarmada pek maharetliyiz.
herşey kolay da helikopterden atlarken entry girmek insanın belini kırıyor diyerek olayı sözlük moduna uyarlayabiliriz.
ayakta sıçmak gibidir.

(bkz: yavaş değiştir saçın başın dağılmasın)
komandolarınki ise;
helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirmektir. bu daha zor haliyle.:)
(bkz: yalan)
(bkz: biz askerde eksi 273 dereceyi gördük)
askerlik sohbeti açıldığında üste çıkmak için askeri okulda eğitimlerde yapıldığı sıkılan aktivite.
not:iyide prim yapar.
türk askerlerinin üpersonik fantezisi.
(bkz: dikkatli bakın sadece bir kez yapacağım)
ya tabi , zaten komandolarda pitbulları ısırarak öldürüyormuş.
yok yok şeyiyle öldürüyomüş.
güneydoğu'dan öyküler kitabında okuduğuma göre, bu palavra ilk defa, hiç çatışmaya katılmamış bölük aşçısının ailesine yazdığı bir mektupta ortaya çıkmış. aşçı'nın dediğine göre her şey iyiymiş hoşmuş da helikopterden helikoptere şarjor değiştirirken biraz zorlanıyormuş bizim anadolu rambosu.
(bkz: yüzbaşının kapısına bastım tekmeyi girdim içeri) gibi yalanlardan bir tanesidir.
bu ülkede kitapsız, allahsız kalleş bir çapulcu ordusu var ama...
helikopterden ters bir vaziyette on metrelerce aşağıya inerken hedeflerini istisnasız imha eden bordo bereli savaşçılarımız için, çocuk oyuncağı olsa gerek.
boş zamanlarında subay kızlarını tavlayan piyadelerce gerçekleştirilen sıradan eylem.
Arnold Swatzeneger'in yapabileceği atraksiyondur en fazla.