bugün

zor ama bir o kadarda heyecan verici, adrenalin denilen olgunun tavan yaptığı olaydır.

doğuda 12 aylık askerliğim süresince yaşadığım en fantastik olaylardan birisiydi diyebilirim. benim gibi bir asker için güzel bir deneyim olmuştu.
Nasıl bir eylem olduğunu çözemediğim durum.

Komşunun çocuğu selim askerden geldi, annem gitmek lazım dedi. iyi ben de kapıdan uğrarım dedim ve kapıya geldiğimde içeriden allah allah nidalarıyla o helikopter senin bu helikopter benim anlatıyor selim. Dedim belediye çalışıyor helikopter dağattılar. Bir girdim içeri ailecek göz altlarına ayakkabı boyası çekmişler. Lann, yerden boyayı kaptığım gibi önce anneme sürdüm sonra kendime sü.. Şaka şaka siktir olduk gittik amk!
her askerin kolaylıkla yaptığı hareket. pek bi numarası yok, kamikazenin yanında esamesi okunmaz.
Atlayan askerlerden atlarken aynı zamanda şarjör değiştirebilmesi de beklenir, istenir.
dayımın askerde yaptigi hareket, hatta mustafa kemal Paşa tabi o zamanlar Atatürk olmamış kendisine madalya verip alnindan bile öpmüş.

yani çocukken bize böyle anlatırdı.

aslan dayim benim
"afrin'de havada çarpışan mermi kovanı herkesi hayrete düşürdü. silah ateşlediğinde ayrılması gereken mermi çekirdeği ve kovanı, hikmet sayesinde ayrılmaksızın havada çarpıştılar"
düşündüğünüz kadar zor olmayan eylem.

yalnız o sırada şarjör değiştirmek zor. onu yapmayın ilk etapta.
(bkz: polat alemdar) ın gözü kapalı yapabileceği aktivite.
Helikopterden helikoptere atlamak kolay iş peki siz gökdelenden gökdelene bir spor arabayla atladınız mı. Bunu Dominik toretto yaptı ve burnu bile kanamadı yaa.
askerde yapmıştım.
eğer helikopterler uçmuyor yapması çok kolaydır, evet.
Fbi adına çalışırken yaptığım eylem.
Arizona kanyonları üzerinde bir helikopter kovalıyorduk. Açtım kapıyı attım kendimi diğer helikopterin alt iskeletine.
Ama son anda yakaladım.
Gerisi gizli bilgi.
Rüyada olabilir, mümkün.
sanırım yapmayan erkek yok, herkes komando maşallah. sırtımız yere gelmez.
yeni versiyonu bu. 28 gün bedelli askerlik yapıp gelenler bu anıları anlatsınlar millete işte:

https://twitter.com/i/status/1563904235065974785
güncel Önemli Başlıklar