bugün

pinhani'nin "inandığın masallar" adlı albümündeki en güzel şarkılardan biridir..dinleyeni türlü duygular içine sokabilme yetisine sahiptir..
pinhaninin neşe saçan parçalarından biri.
içinde hüzün de barındırıyo ama ne zaman dinlesem mutlu eder beni.
"hele bi gel, uzaklar sana gelir" çok güzel bir cümledir örneğin.
(bkz: sen bir adım gelsen ben sana koşarım)
aranın bozuk olduğu kişiye tehdittir. mahalleye girmesi durumunda başının derde gireceğini belirtir.
konser görüntülerinden oluşan klibe sahip olan parça.. güzel parça harbiden.
"böyle mutluluk hissi veren bir şarkı nasıl yarrabim" demek istedeğim şarkının ismi.
Pinhani'nin en çok bilinen şarkısı olmakla beraber,şu sıralar çoğu insanın mp3 playerını süslemektedir.

Diğerleri için;

(bkz: istanbulda)
(bkz: Ben nasıl büyük adam olucam)
akın eldesin gitarıyla eşlik ettiği parça. umarım klibindeki adamı pinhani'nin elemanı zanneden yoktur.
(bkz: sakin gelme)
samimi bir pinhani şarkısıdır, "gelmek" ile ilgili tezat şarkılar mevcuttur, mesela:

ilacım sen olsan da gelme => kurban
putperest dahi olsan gel => mevlana
ruhu okşayan, güzel günler vadeden, gevşeten, iddiasız, dünya güzeli pinhani şarksıdır. tıpkı diğer şarkıları gibi eşsizdir, kendi havasındadır.
(bkz: pinhani tarzı)
karşımızdakinin gözünü korkutmak için de kullandığımız sözdür.
uzaktaki sevgilinin söyleyebileceği en güzel $arkılardan biridir. ağlatmaz, ama gözleri dolduran bir hüzün kaplatır. gelmeliyim diye kıvrandırır. pek çok ki$i için pinhaniyle tanı$ma $arkısıdır. klibi için:
http://www.youtube.com/watch?v=z4pt1DJw9m8 *

edit: uzaktaki sevgili söylüyor $imdi, güne$in yeni battığı bir $ehirde ben ağlarken.
"hele bi gel ağzını yüzünü kırarım" şekline devam edibilitesi olan kelime öbeği.
ben o zaman soracağım sana, şeklinde devam edebilecek cümledir.
melodisi böyle hafif hüzünlü * hafif de mutlu * *olan pek güzel bir pinhani şarkısı.
"Hele bi gel, uzaklar sana gelir
Sen hele bi gel, bütün dertler bitiverir
Hep seni bulur, uzun zor sıkıcı günler
Yazık olur, hadi gel kurtar bizi"

cok tatli cok hos bir sarkidir. 8 satirin icinde de cok anlam barindirir. dinlenesidir.
kıpır kıpır bir pinhani şarkısı diğer şarkılarından ayıramayacak kadar çok sevdiğim. dinleyip gülümsememek elde değil. keyif yapıcıdır tavsiye edilir. günün yorgunluğu mu? o da ne diyebilirsiniz dinledikten sonra.
"basindan geceni anlat, masaldir benim icin"

"dinlemeyen top olsun" sarkilarindan biridir. dinleyin lan. *
sevenin sevgiliye isyanını çok iyi anlatan çağrı şeklinde bir şarkı.

(bkz: hele bi gel aq)
böyle göbek havası gibi başlayıp sonradan nanik yapan bi şarkıdır bu. şarkının başında 'tutmayın beni oynıycam' derken şarkı bittiğinde ağlarken bulabilirsiniz kendinizi. kanımca bi insana daha güzel bi paradoks yaşatılamaz. ellerinize sağlık diyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
kolpa bir diziye dizi müziği olmayı haketmeyecek kadar güzel bir şarkı.
(bkz: kavak yelleri)
her dinleyişimde solistin yayarak okuyuşuna hayran olduğum pinhani şarkısı.
televizyonu her açtığımda saçma sapan bir dizinin müziği olmasından ötürü kulağıma çalının ve bu sebeptendir ki önceleri pek sevdiğim halde,içime fenalık getirmiş olan şarkıdır.
karşı tarafın başına gelecekleri bildiğini bilerek, yine de gelmesini sağlamak için karşılık vermesine fırsat vermeden sıkça kurulan cümle.

- gel sana pul kolleksiyonumu göstereceğim.
+ ya aslında ben...
- sen hele bi gel bak.
+ ya bak..
- yaa hele bi gel, bi gel sen, allah allaaahh...
yakın gelecek zamanla cümle kurmaya başlamaktır. *