bugün

hayvan severlerini savunduğu fikir. tartışmaya açık bir konudur ve üzerine çeşitli yorumlar yapılmaktadır.

- ahmet hadi bak kurbanı kestik, kavurma yaptık.. otur masaya
+ yok anne ben kurban eti sevmiyorum
- aa olur mu öyle şey? hayvan sevmeyen insan da sevmez
+ üf anne..
gırınpiis entelleri ve şov hayvan severlerinin düşüncesi. kendi itine milyon dolarlar akıtıp insana bakmazken hayvan sevmeyeni insan yerine bile koymaz.
s.ktirin gidin lan, millet açlıktan ölürken, midesi sırtına yapılırken senin köpeginin altına sıçmasıyla ugraşamam ben.
sevmiyorum lan hayvan filan. sizin gibi sevmiyorum en azından. gerektigi kadar seviyorum, önem sırasını biliyorum sevecegim elementlerin.
ateş hava su toprak tahta.
güzel.
çok tartışılası bir önermedir. hümanizmden bahsedenlerin insana bi gram değer vermezken, beş kişilik bir ailenin bir ay geçinebileceği parayı itinin götüne başına harcaması çok düşündürücüdür.
(ara: hayvan)
(ara: insan)
(bkz: beni kategorize etme)
tartışmaya gerek yoktur çünkü doğrudur.
zittir olup gitmesi gerekenler de "ya hayvanları, ya da insanları sevelim .ikisini birden sevemeyiz" şeklinde düşünen, yolda gördüğü kediye tekmeyi basan, yunusu gözünden kurşunla vuran tipte insanımsı hayvanlardır. Köpekleri zehirleyen maganda belediye çalışanından farkı yoktur bu heriflerin.
Gösteriş olsun diye hayvan besleyen Kokoşlar yüzünden tüm hayvanseverlere laf atılmaz. Çoban bile koyunlarını sever be.
bir insanin insanlari sevebilmek icin illa hayvanlari da sevmesi gerektigini du$unen birinin kurabilecegi bir cumledir. dogrulugu yanli$ligi tarti$ilir. descartes'a gore insan belli bir degeri olan tek varliktir, hayvanlarsa vurdugunuzda tepki veren mekanik bir duzenekten ba$ka bir $ey degildir. bana gore ise insan sevebilmek icin hayvan sevmek kesinlikle bir on ko$ul degildir. hic bir hayvanla aram iyi degildir mesela, tabi descartes gibi onlari canli canli kesmem, o ayri. (bkz: rene descartes) ben benimle konu$up benimle anla$abilen varligi severim. en sagliklisi da budur zaten.
-bak ne kadar güzel dimi? çok şeker bişi. bi baksan annıcan ne demek istediğimi?
-ay ne hoş şeymiş. *
-adı çakal.
-tam ona göre bir isim. yani çok tatlı ya o bakımdan

-çakalll yakala olm. aferin sanaa. bak çakal bu abi.
-yenir mi?!
(bkz: beni sev)
(bkz: AĞUSTOS BÖCEĞiNE EMPATi YAPMAK)
ne alakası var canım kediden ürperti duyup, hoşlaşmayan bir insanın kedi sevmeme duygusundan yola çıkarak, her canlıya karşı duygularında genelleme yapmak oldukça yanlış olur...ama hayvan severler bunu idda ederler, varsın olsun savunsunlar.
hayvan sevene kadar insan severim denerek karşı çıkılası önerme...
hayvanata tonlarca para harcayana kadar bir evsize yardım etmek çok daha insancıl bir davranıştır...
(bkz: düz mantık)

(bkz: sizin evde akvaryum varmı)

(bkz: (#5881640)
Hayvanseverlerin uydurduğu saçma ama işe yarar bir yöntem, bence.
Hayvan sevilir,
ancak bu önerme, hayvanlara insanlardan daha önem veren ve hatta insanları hayvan kadar sevmeyenlerin uydurduğu bir kaçış yöntemidir.

Gecenin 23' sularında cebindeki son parasını köpeğine kızarmış tavuk almak için harcayan bir bayanın, kendisinden bir parça tavuk isteyen adamı aşağıladığını gördüm ben!

(bkz: insanı sevemeyen hayvansever)

Ha hayvanları sevmek güzeldir.
hayvanı insandan önceki sıraya koymazssak!
''hayvan sevmeyen insan sevemez'' önermesi doğrudur asıl problem , ''hayvanlarda insanlar kadar sevilmeli'' mantığını benimsemektir , işte toplumun kalanıyla sorun orda başlar.
doğru bir önermedir. yakın çevremdeki hayvanları değil sevmek tahammül bile edemeyenlerle hayvan sevenleri düşününce doğrulunu onaylıyorum.
hayvan sevmeyen insan sevmez doğrudur ancak hayvan sevenin insan sevdiği de tartışılır..
Biricik (!) almancacımızın arkadaşıma söylediği unutamadığım söylem 'hayvan sevmeyen insanda sevmez insan sevmeyen allahıda sevmez sen allahı sevmiyorsun' bunu diyebilecek adamları öğretmen yapan zihniyette olay.
Ayrıca şöyle bir şey var 'insandan çok hayvan sevmek'.
Doğru bir tespittir.
Derdini anlatamayan,size bağırıp çağırmayan,sadece öylece duran,zarar vermezseniz saldırmayan,yemek verirseniz karnını doyuran,sizin insafınıza,vicdanınıza muhtaç bir halde yaşayan,yaşamaya çabalayan hayvanları sevemeyen hırsı,kavgası,kıskançlığı,bencilliği ile yaşayan insanları asla sevemez.
Hayvanı karşılıksız seversiniz.Karşılık beklemeden sabahın köründe yürüyüşe çıkarırsınız,mama alır suyunu eksik etmez,kontrollerini yaptırırsınız.Pencere kenarnıa gelen kuşa karşılık beklemeden yem verirsiniz,kediye karşılıksız bağlanırsınız.
Hiçbir karşılık beklemeden yaşanacak bir sevgiy tahammül edemeyen tamamen karşılık üzerine kurulmuş sevgilere daha zor katlanır.
Hayvanlarda en az insanlar kadar sevilmelidir,sevemesek bile sahip çıkma bilncini taşımalıyız.Vicdan bunu gerektirir.
'Sokak insanları ile sokak hayvanları aynı mı canım' diye sesler duyar gibiyim.Birini önemsemek için diğerini görmezden gelmemiz gerekmiyor.Çağdaş toplum her ikisini de gerekli duyarlılığı gösterebilen toplumdur.
Hayvan sevmek ille de evde hayvan beslemek anlamına da gelmez.Onlara karşı duyarlı olmak,kapı önünde ekmek ve su koymak da hayvan sevmektir.
Hayvan sevgisi sizi geniş vicdanlı yapar bu kocaman vicdan daha çok insanı sevip,önyargısız anlayablmenize sebep olur..
özelliklede müslüman ülkelede hayvanlar horlanır dövülür sevilmez.çünkü şafilerin köpek sevmemesi,kedi giren eve melek girmez sözü,domuzu beslemenin bile haram sayılması,evde köpek besleyenleri başbakanın bile yadırgaması ve 3-4 günde kurban niyetine kesilen yüzbinlerce büyük baş hayvanlar örneklerdir.
ben çoğu hayvanı, çoğu insanı sevdiğimden fazla severim.
ama hayvanı sevmeyen insanı nasıl sevsin?