bugün

son zamanlarda moda haline gelmiş kıyaslamadır. halbuki kıyaslanacak hiçbir tarafları yoktur. hayrunnisa hanım türban takmaktadır. atatürk'ün eşi latife hanım ise kılık kıyafet devrimi yapılmadan önce başörtüsü takmaktaydı. bu farkı anlamayan yada anlamak istemeyen zihniyetlere bunu bir an önce anlatmak gerekir. bu her vatansever türk gencinin görevidir.
her insan farklıdır ve kıyaslama yapmak yanlıştır. ama bir ortak özellikleri vardır ki dikkat çekmemesi mümkün değildir; ikisi de başörtüsü/türbanı allah rızası için takmıştır. ve sadece ikisi başörtülü/türbanlı cumhurbaşkanı eşi olmuştur.
hayrunnisa hanım ile latife hanımın kıyaslanamayacağını akp ve çevresi de çok iyi bilmekte ama eleştirenleri susturmak için sığınabilecekleri başka bahaneleri yok.o yüzden vatansever türk gençlerinin,bu ve bunun gibi eften püften konularla uğraşmamasını tavsiye ediyorum.
benzerliklerin az; farklarınsa çok olacağı bir kıyaslama olacaktır. olmaması makbuldür.
(bkz: #1895287)
latife hanımı tanımamaktır.
(bkz: ataturk u karıştırmayın işinize)
recep tayyip erdoğan'ın içinde bulunduğu gaflettir.

göz var nizam var. doğrudur, latife hanım, başörtüsü takmıştır ancak, kılık kıyafet kanunundan sonra başını açmıştır. ayrıca, latife hanım'ın onlarca başı açık fotoğrafı varken başörtülü fotoğrafları tek kabul edip kıyaslamak da ayrı bir angutluktur. hayrünnisa gül de başı açık bir poz versin de görelim, ayrıca, zübeyde hanım'ın da saçının bir kısmının göründüğü pekçok fotoğraf vardır. hayrünnisa gül'ün geçtik hepsini, zübeyde hanım'ınki gibi, saçının bir kısmının göründüğü pozlar verebilir mi acaba?

ondan sonra, kyaslama yapma gafletinde bulunurlar... neyi neye göre kuyaslıyorsan artık?

bu kıyaslama, rte'nin retorik ustası olduğunu bir kez daha göstermiştir
saçmalamaktır.
atatürk'ün ve çevresindekilerin nasıl da ilahlaştırıldıklarına dalalettir. Yıllarca atam atam diye anıtkabir'e gidilip ağlanıldı, be hey cahil ondan sonra ilkokul mezunu bingöl'lü hasibe ana'yı ana haber bülteni malzemesi yaptın "türbeye gidip çaput bağladı" diye.

Atatürk'ten nasıl bir beklentin vardır? Atatürk için dua edersin, atatürk'e dua etmezsin. Atatürk'ten yardım dilemezsin, Atatürk'ün öteki tarafta yaptırımı mı varda devletin milletin gidişine müdahalede bulunsun? Bu devletin resmi dini Atatürk'tür bu birrrr.

izmirli latife uşakki, Atatürk'e gayri resmi meydan okuyacak kadar, atatürk muhalifleriyle tek ses olmuştur. Atatürk'ün bu millet için ne kadar önem arzettiğini fark edemediği için bir şekilde kızağa çekilmiştir bu da 2. He Atatürk saygısından tek kelime etmemiştir ayrılışına dair. Ama Hayrunnisa gül reis-i cumhur mevkisine halel getirmemek için gerekirse 25 yıllık eşinden uzak duracağını, memleketinin vatanının menfaatleri için her türlü zorluğa katlanacağını da belirtmiştir. Halbuki latife hanım devlet erkanına dahil koskoca mustafa kemal paşa'nın muhterem eşi olmayı kaldıramamıştır bu kadar basit.
latifedir.
ben buna bok yemektir derdim ama moderasyon yüzünden böyle bir şey demiyorum
latife hanım atatürk'ün işlerine karışırdı. hayrunnisa gül abdullah gül'ün işine karışmaz.
latife hanım kapalıydı, sonradan çıkardı başörtüsünü. hayrunnisa gül kapalı, asla çıkarmaz, kendi inancı gereği olarak taktığı için. her hangi bi amaçla takdığı için değil..
aklıma gelenler bunlar.
başörtüsü ve türban arasındaki farkı hala anlayamamış olan insanların * yaptığı kıyaslamadır.
yaptıklarını ve yapacaklarını gizlemeye çalışmaktır. atatürk'ü kullanmaktır.
asırlık bir zaman farkını ortadan kaldırmadan kıyaslama yapmak anlamsızdır.

kılık kıyafet devrimi kadınların giyim kuşamları adına hiçbir öneri getirmemektedir.
buna rağmen güya şapka devriminin latife hanım'ın başörtüsü ile alakası olduğunu iddia edenler için geliyor:

(bkz: fes başıma fes başıma püskülü ben olayım)