bugün

bazı kesimlerce yanlış anlaşılıp "hayatı belli kalıplara sokmak" şeklinde benimsenir. gerçek olan ise hayatı belli erdemlere ve düzene göre yaşamaktır. bu felsefeyi hayata geçirmiş olmak; tutarlılıktan da öte bir eylemdir ki; tutarlılık sadece gözlem yapılabilecek bir zaman diliminde oluşan davranışlar bütünüdür. buna göre hayat felsefesi beyinde olgunlaşıp tekrar beyin durana kadar geçerliliğini koruyan bir düşünce yapısıdır. sadık olunmalıdır; gereken sadakat de felsefeniz tarafından size gösterilecektir.
her günü son günmüş gibi dolu dolu yaşayarak hayatın hakkını vermek olmalıdır.
doğumla ölüm arasındaki o büyük boşluğa bi anlam yüklemek.
"neye göre ve nasıl yaşıyorum bi anlıyım diyen insanın hayatına başlık atması" Genelde laf.. Ama 12den vuranı da vardır.
herkeste olan felsefedir. evet herkesin vardır. benim hayat felsefem yok veya hiç hayat felsefemin ne olduğunu düşünmedim diyenler varsa onlarında hayat felsefesi düşünmeden veya akışına bırakarak yaşamaktır. ve herkeste olmalıdır zaten çünkü;
hayat denilen şey başka başka yerlere çıkan yollar ise, hangi yoldan gideceğine karar vermek gerekir. muallakta veya karambolde bir hayatı yaşamak pek mantıklı olmasa gerek. kısacası nereye gideceğinize karar vermediyseniz, bir yere varamazsınız. hayat felsefesi nereye gidileceğine karar vermektir.
anketlerin vazgeçilmezi olan sorulara kaynaklık eder.
(#2192012)
hayat felsefesi gayet alegorik olduğu gibi bir o kadar da numizmatiktir.
düdüklü tencerede pişirmek daha sağlıklıdır ama teflon da olur.
pembeleşinceye kadar kısık ateşte 15 dakika civarı ısıtılıp yenir.
yiyenlere afiyet girsin. son olarak bir manzume ile veda edelim:
felsefesi olmalı mı hayatın?
hayatın var mı ki felsefesi?
felsefesi olmalıdır hayatın.
hayatın var işte felsefesi.
eticin için: aşkta ve savaşta her şey mübahtır . *
yaşam tarzı; adı konulmuş ilk tabiri için:

(bkz: modus vivendi)
duydugum en sacma kelimedir. hayatın felsefesi diye bir tabirin henüz birinin yasantısını düzgün bir sekle cevirdigini görmedim. felsefe hayatı olmasın sakın o. *
mother bir
sister iki
for the others
shake your pipi.*
hayat boş pompala çoş...
alayına isyan çekmiş olan benim jadehi yakalarsam ona ilk olarak öğreteceğim şey.
hayatı yönlendiren düşüncedir. her yaş aralığında değişebildiği gibi tek felsefeye sahip insanları da tanıdım. karakteri oluşturur, yaşama amacınızı belirler. hayatın akışına göre ya kaybolur yada direnip güçlenir.
yaşadıkça öğreniyor insan, "fuck buddy be happy" gerisinin bir numarası yoktur.
hayat işte gelirsin yaşarsın ölürsün. bi bokta yoktur ha.
düşündüm taşındım (öyle boyle degil yıllarca) bu dünyaya en uygun felsefe şudur ki koy götüne rahvan gitsin, şimdilik bunu antidepresanlarla saglıyorum ama kendiliğinden yapmayı da ögrenicem. gözlem yapıp sonuçları senle paylaşıcam sözlük.
mutluyken söz verme ,Üzgünken cevap verme,öFKELiYKEN KARAR VERME
her bireyde olması gereken olgudur. neye nasıl bakıyor, hayatla ilgili ne düşünüyor gibi soruları iki cümle ile açıklamaktır. "hayat tercihlerden ibarettir ve herkes, kimseye maddi manevi zarar vermediği sürece her şeyde özgürdür." gibi.
Her zaman pozitif olmak gerektiği.
her neyse boşver..
şimdi apartmanından dışarı çık. karşı cinsten biriyle tanış. lüzumsuz alışverişi
ve mastürbasyonu bırak. işinden ayrıl. bir kavga başlat. yaşadığını kanıtla.
hayatı fazla ciddiye alma. kimseye bağlanma. yeri geldiğinde çantanı alıp uzaklara gidebilecek kadar çılgın ol. sevgilinden mi ayrıldın boşver o boşvermiş nasılsa. kim ne kadar seviyorsa o kadar sev.
facebook ta bir sayfa.
Emre Tuncer tarafından kaleme alınan '' kişisel gelişim komedisi''dir.