bugün

hayallerin kırılmasına hayal kırıklığı deriz. kalp kırıklıklarıyla doğru orantılıdır. biri kırılınca diğeri de kırılır. bu yüzden gerçekleşmesi mümkün olmayan hayaller kurmamak gerekir. düşünürken bize zevk veren, avutucu olan ancak gerçekleşmesi mucizelere bağlı hayallerden uzak durmak hayal kırıklıklarını önler.elinizde bilgisayarımızdaki gibi paint sayfası olduğunu, hayallerinizi resim halinde sayfaya yapıştırdığınızı düşünün. sonra "kırp" diyip gerçekleşmesi mümkün olan kısmını kestiğinizi, diğer kısımları ise attığınızı düşünün. unutmayın, beyininiz bir bilgisayarın yapabileceğinden daha mükemmel, daha hatasız ve gerçeklere en uygun şekilde hayal resimleri kırpacaktır.
insanlarla ilgili hayallerde karşıdaki insana çok güvenilmezse hayallerde o derece kırılmaz.
insanoğlu hayal kurmadan yapamaz. dolayısıyla ulaşılabilir hayaller kurmak en mantıklısıdır.
Hayalini anlatan kişiye "lan oğlum öyle şey olur mu" diyerek her şeyi bok etmemek...
Beklentileri düşük tutmakta fayda var.
Ne kadar az beklenti o kadar az hayal kırıklığı. Doğru orantı.
hayal kurmamak.

(bkz: düz mantik)
kimseyle paylaşmamaktır.
zengin olmak olabilir.
bak aliciğime * kendisini kasıyo mu? yoook.
zaten hayallerin ötesinde yaşıyor kendileri. 5 çayına davet etti beni kendisi, isteyen varsa beraber takılalım.
Yazarla hayal ettikleri araclari hediye etmek.
Bantlamak, kesin çözüm.
benim gibi olmak lazım tekel bayi yada kasap açmayı düşünüyorum.
imkanların kadar hayal kurmak.
Ince iplerle işlememek.
Daha fazla hayal kurarım. Böylece gerçekleşen hayal sayım artar.
kurma amk.
cuzi hayaller kurmak, yada bir hayalin gerçekleşmesini çok istemek yerine uğraşmak bildiğin götü başı dağıtmadan uğraşmak didinmek.
kurdugunuz hayalin icinde yalniz kendinizin olmasi..
elde edilen düşlerin yok olması daha bir hayal kırıcı olabiliyor bazen.
Hayallerine ulaşmak için çabalamak.