bugün

haberlerden hemen sonra yayınlanan kısa programın ismi.
kısa süreli atmosfer olaylarıdır (günlüktür).
karla karışık yağmuru bazı kimselerin karmakarışık yağmur olarak algılamasına sebep olan program.
(bkz: ali esin)
(bkz: Hepinize donsuz geceler dilerim)
sunan kişi: afrika sıcakları en sonunda yurdumuzu terk etti.
-oh beeeee
sunan kişi: ama yeni ve daha sıcak bir hafta bizi bekliyor
-hasttr
(bkz: bunyamin surmeli)
heran olan değişimleri vermesi bahanesiyle, doğan medya tarafından kendisine dair kanal yapılabilir gibi gelen.*
(bkz: d hava)
havayı koklayan adamın, ki kendisi bünyamin sürmelidir, verdiği hava durumu haberleri dikkate alınmamalıdır. çünkü kendisi yarın hava günlük güneşlik olacak bay j der ama ertesi gün dolu yağar. böyle koklar havayı bu adam.
(bkz: Gökhan Abur)
yolculuğa çıkacak olanları yakından ilgilendiren durumdur. *
okul müdürlügünden aldığımız meteorolojik bilgilere göre, sene sonu karneleri mevsim normallerinin altında olup şiddetli fırtınalar görülecek,buna bağlı olarak tüm karneler sıfırlı, birli olacak.
Bu durumda sınıftaki nem oranı artacak, gözler çok bulutlu yer yer sağanakl yağışlı olacaktır. imtihan salonlarındaki yoğun sis tesirini arttırmış olup kopya görüş mesafesi daralmıştır. matematik sinavı alçak basınç içerisinde cadı kadın kontrolunde yer aldığı için, daha şimdiden eylül rüzgarları içinde kalmıştır. bu arada laboratuarlardan gelen şiddetli kimya fırtınası ardından bunaltıcı bir felsefe kasırgasının okulu çepecevre sarması bekleniyor.
Son aldıgımız meteorolojik bilgilere göre Edebiyat ve Tarih çevresinde karla karışık yağmur beklenirken Rehberlik ve Din Kültürü civarınında bol güneşli ve sıcak geçeceği düşünülmektedir. öte yandan Fizik dersinde sıcaklık sıfırın üzerine çıkmayacak ve bu bölgede son yılların en şiddetli soğukları yaşanacaktır.
öss ye giden yollar kapalı olup bu yöne gideceklerin yanlarında torpil, kopya ve kopya çekme halatı bulundurmaları, işaret ve işaretçilere uymaları gerekmektedir.
ilgililere duyurulur..
havanın keyfini gösteren durumdur. genellikle insanoğlunun keyfiyle pek örtüşmez. haftasonu istanbula gitmişsinizdir mesela, fakat pat yağmur yağar. bu gibi durumlar için, haftalık hava keyfi durumlarını önceden takip etmek en akıllıcasıdır.
(bkz: weather report)
sürekli değişen bir şeyle ilgili olarak türetilen stabil terim.
google earth e benzettiğim icat. üç boyutlu haritalarda geziniyorlar. azıcık daha zoom yapsalar bizim evin çatısı gözükecek.güzel olurdu 'sizin evde yağış oldugu halde kamil abi gilin evinde güneş var' diye.
siz siz olun sakın buna güvenmeyin.

yani ben bu hava durumunu anlamış değilim gerçekten.
arkadaş televizyonlar, gazeteler bas bas bağırıyor kar geliyor diye, ben bir kalkıyorum hava günlük gülistanlık.

ya da dünki hava adamın kıçını dondururken bugünki şöyle bir sıcak gibi, bahar havası gibi falan yani.

noluyor yahu.
şu aralar vahimdir. yine tam açılıp saçılıyoruz hafta sonu kapalı uyarısı geliyor. ya bu güneş niye böyle gösteripte vermiyor.
görsel
benim için hava durumu tshirt giyilebilir askılı giyilebilir deri ceket giyilebilir mont giymek gerekir kot giymek gerekir siyah çorap giyilmeli ten rengi çorap giyilebilir şeklinde ifade edilir.

haberlerden sonra verilen şey.
bazi yerlerde surekli yagmurdan ibarettir.

anlamiyorum gercekten...bak o kadar bahar geldi, yakinda yaz gelecek yani haziran ayı..ama yok..gunese dair en ufak bir belirti yok.

her taraf gri. soguk ve yagmurlu.
olmaz boyle sey ya...bu gidisle bahar zamani gibi yaz zamanida arada kaynayip gidecek ve tekrar sonbahar olacak anlasilan.
an itibari ile 10 dakikadır oran sitesi ankarada kar yağışı başlamış bulunmaktadır.
google earth üzerinden az çok tahmin edilebilecek olandır.

bakınız; bunlar benim iki günlük gözlemlerim.

birinci görüntü; http://galeri.uludagsozluk.com/r/hava-durumu-540686/

burada hava kütlesi ingiltere, izlanda üzerinde. yani avrupa'ya yeni yeni giriyor.

ikinci görüntü; http://galeri.uludagsozluk.com/r/hava-durumu-540690/

burada artık almanya'da etkili olmaya başlamış. yarın balkanlarda, pazartesiyi salıya bağlayan gece trakya'da, salı günü ise türkiye'nin iç kesimlerinde etkili olabilir. tabi kar şiddeti almanya'da olduğu gibi etkili olur mu bilmem. ama o hava üzerimize doğru geliyor. demedi demeyin.
hava tahminleriyle enteresan şekilde dikkat çekmiş gönüllü meteorologlar. (bkz: havaforum)
marmara'da yaşayanlar için, yarın bulutlu çarşambadan sonra yağmur geliyor.