bugün

istanbullu dönercilerin yapmaya çalışıp yakınından bile geçemediği lezzet bombasıdır.
iskenderun'da gidin en köhne dönercide yiyin, herhangi bir şehirde yediğinizin döner olmadığını anlarsınız dediğimdir.
Kraldır kral. Özleştik.
(bkz: yemede yanında yat)
Zevksiz bir yemek. Dilinizde problem olabilir..
Tavuk içeren dürüm döner türevi.

Ankara için, Esat caddesindeki Antakya 326 dürümcüsünden, sipariş vermeden yerinde yiyoruz (Gelene kadar dış çıtırlığı yumuşamaması adına), bu kıyağımı unutmuyoruz, kıps.
sostan tavuk tadı gelmediği için beni hiç cezbetmeyen dönerdir. dönerde etin tadını alacaksın arkadaş.
Lezzet deposudur. Bağımlılık yapıyor cidden.
Canım cekmedi ki cekmedi ki.*
150 gram etli dürüm dönere mayonez sıkıp yemek varken antakya ne lan.

midesiz, zevksizler beğenir anca bunu. ağzının tadını bilen adam eline ble almaz.

tavuktan döner mi olur lan. de get.
Sevdiğim yiyecek. Varsın alnıma kadar sos bulaşsın, kopamıyorum.
lezzetsiz şeylere sos baharat vb konarak lezzetlendirilebilir ama bu bir gıda hilesidir. tavuk gibi lezzetsiz bir eti lezzetli hale getirilebilir. antakya usulü döneri sadece bir yerde yemiştim fena değildi. ama geri kalan yediklerim hiç iyi değildi ve sağlıksız buluyorum. şavurma daha iyi ona nazaran.

en iyisi meşe kömürü odun ateşi ile pişen yaprak et döner gobit ekmeğine olur. ha illa tavuk derseniz but etinden yapılan olup ev usulu hafif kalın lavaşa maydonozlu, sumaklı soğan havuç, kıvırcık konarak yapılarak olandır yanına bol köpüklü yapma ayran eşliğinde.
servis olarak tırnak pide üstüne yanına pilavla olanıda iyi olur yanında bol köpüklü yapma ayran ya da cacık, turşu , patates kızarması.
Sosum biraz acı olması dışında lezzetli olan döner.
lavaşın içine sosumsu yemek suyu döküp içine güzelim tavuk döneri ekleyip dürüm halinde satılan sözde dönerdir. Sevene saygım var fakat benim ağız tadıma uymayan bir döner türü.
iyidir hoşdır ama benana, diyemiyorum.

domestik ev hanımı, ananı sat gel kaç porsiyon istiyorsan yiyelim beraber, acıktırdın.
Tavuk olanı, et olanını oklavayla döver. Normalde kırmızı eti severim ama hatay usulü tavuk döner bir başka. Tadından yenmez.
Kocaman fuze gibi oluyor biraz ekonomik oluyor eger oysa bu bahsettiginiz sey lavas ve sostan etin tadini hissedemiyorsunuz be yedikten hemen sonra kusuyorsunuz oyle mideyi bozuyor bu meret. Acisi sonradan cikan sallamasyon doner cesidi.
Döner Hatay Antakya da yenir. Yeşillik konmaz Zira yeşillik dönerin tadını bozuyor. Koyulan şey döner, mayonez, özel sos, patates ve turşu başka birşey olmaz. Ayrıca malzemeler yuvarlanır. Ağzına gelen tat hep aynıdır. Hatta bir usta çırağına yuvarlamadı diye çok kızmıştı. Bugün 10 geliyorsa yarın 8 gelir diye. Adres ise şimdiki Defne ilçesi sümerler mahallesindeki viva dönerdir.
Liseye gittiğim yıllarda ilk kez Kadıköy'de yemiştim bir okul çıkışında. Sonra annemi de götürüp çok güzel değil mi demiştim. Sonra neden gitmedim bilmiyorum tekrar.
dış kısmı çıtır lavaş, içi sıcak soslu ve acılı efsane bir dönerdir. hatay'da gidin en berbat dönercide bile yiyin, herhangi bir şehirde yediğinizin döner olmadığını farkedersiniz dediğimdir. bir de kaşarlı döner beğenenler var, bırak allasen. (bkz: hatay usulü döner)
Eti sevmeyeni bile sevdirir. Memleket kokar. Hele arsuz’ da denizden çıktıktan sonra şu minik mide üst üste hem tavuk hem et olanını gömer. Kalorisi de zerre umrumda değil.
son zamanlarda popülaritesi azalan leziz besin.
Dünya üzerinde sevmediğim tek yemek bunu yiyenin gezegene ve gezegen üzerindeki yaşama saygısı yoktur.
Hatay usulü her şeyle problemim var.
En az 50 kere yemiş biri olarak (malum öğrencilik) Abartıldığı kadar güzel bir tadı yoktur.
Sabah sabah canın çektiğidir.

Yanında da kornişon turşu ve fanta. Ooohhh.