bugün

çoğu yerde lavaşa iki parça döner koyup içine sos basmak şeklinde yapılıyor. bir de kızaramamış patates ekliyorlar ki lezzet katliamı. şunu yapabilen yapsın, yapamayan anam babam usulü klasik ekmek arası dönerden devam etsin yahu.
Uzun yıllar önce tövbe ettiğim döner türü.
mideye oturuyor. sevmiyorum.
Üniversiteye hazırlık için dershaneye gittiğim dönem bizim arkadaşlar yerdi bundan, tanesi 17 tl falandı o zamanlar.
Fakir katalizörü.
Bir türlü sevemedim şunu içindeki sos bütün et tadını bastırıyor. Et gibi bir yiyeceği soslamak kimin fikriydi cidden merak ediyorum.
istanbul izmirde sempatik geliyor insanlara da Hatay payas Dörtyol iskenderun da karnın aç ve Allah için burda düzgün sebze yemeği yapan lokanta yok mu dedirtiyor. Ve bu heriflerde çıkmayan tiroid karaciğer yağlanması kolesterol bende çıkıyor.
sözlüğün çoğu sepet götlü zaten.
yemeden duramıyorlar.
Götü sepet gibi zaten.
Ucuz işi.. patates kızartması, sos, bilmem ne… insanın g.tünü sepet kadar yapar..
bu olmasa aç kalırdım herhalde.
(bkz: suriye usulü soslu döner)

Lavaşın salçalı suya bandırılıp verildiği fakir usulü dönerdir. Tat alınamamaktadır
bol soslu olacak. yani sen dürümü yemicen dürüm seni yiyecek ağzın yüzün gözün sos içinde kalacak. çünkü usulü budur.
mükemmel bişey.
Kıbrıs şehitleri caddesinde öncü dönerden yerim.
hatay’da yendiği takdirde zevkten dört köşe olmanıza sebebiyet verecek tavuk dürümdür. sarımsaklı sosu, patatesi, mayonezi ve samandağ biberi ile parmakları yedirtir. offf.
Sosu tavuğun tadını bastırdığı için pek tercih etmediğim döner türü. Yerinde yemek lazım.
antakya'nın yeni köprüsü yapılmamışken ziyeret ettiğimde, muhteşem bir lezzetle karşılaşmıştım, tabi arkasından da künefe götürmeyi unutmamaıştım.
Sunu yiyenin kendisine saygisi yoktur.
içinde patatesten başka bişey bulunmaz. ha birde iki üç tane tavuk döner. ayıp olmasın diye.
Suriyeli döneri. Bir türk olarak asla tercih etmiyorum.
offff diyorum canım nasıl çekiyor ama yememem lazım...
doyurucu ve lezzetli olmasına rağmen kalorisi yüksektir.
Hatay dışında bir tuhaf olan döner.

Iskenderunda bu iste çok iyiler. Dönerin sosu ayrı kendi ayrı güzel. Ekmeğine de fırça ile sos sürüp platein üzerinde kızartıyorlar. Dışı kızarmış ici boll soslu iskenderun döneri, düşüncesi beni şu an mahvetti.
Tavuk döner, et döner
Adisyon gelir hesap döner.