bugün

masaj esnasında daima daddy cool çalınmasını ister, kıramam çalarım. masörü olduğum için çok mutluyum. yok böyle edeleler...
"gelirken bişey lazımmı bro" diye mesaj atmayı hiç eksik etmeyen insan.
sahibi olduğum firmanın donlarını giymesinden dolayı onur duyduğum futbolcu.
teşekürler arkadaşlar iltifatlarınız için..

diyen yazar/futbolcudur..
sezon sonunda fulham'a transfer olacağı iddia edilen futbolcu.
edit: ben mi iddia ettim habura koyim.
karısı olduğum için çok mutluyum. görseniz bi nah bu kadar, traktör egsozu gibi.
oğlumdur diye söylemiyorum çok iyi topçudur.
12 nisan 2009 galatasaray fenerbahçe maçı bittikten sonra cikan olaylar yüzünden Fenerbahce soyunma odasina gitmis ve bu durumdan dolayi üzgün oldugumu belirtmistir.
Bu tavri bile onun ne kadar büyük bir futbolcu oldugunu gösteriyor. Yönetimin ilk yapmasi gereken sey, bu adama kaptanlik pazubandini vermektir.
gerek saha içinde gerekse saha dışındaki hareketleri ile ben bu ligden değilim arkadaş diye bas bas bağıran kıymeti bilinmesi gereken futbolcu. 12 nisan 2009 galatasaray fenerbahçe rezaletinden sonra türkiye'de daha ne kadar tutabiliriz diye düşünmeden edemiyorum.
roberto carlos'un başını döndüren,profosyonel,ahlaklı,zeki ve çevik bir futbolcudur.
12 nisan 2009 galatasaray fenerbahçe maçında yaşananları gördüğü için bile bir türk olarak kendi adıma utanç duymama sebep olan kaliteli futbolcudur...
eğer sabah gazetesinin haberi doğruysa maçtan sonra fenerbahçe soyunma odasına giderek olaylar için üzgün olduğunu söyleyen ve kalan maçlar için başarı dileyen galatasaraylı örnek futbolcudur.
bir fenerbahceli olarak kendisini hayranlikla takip ettigim futbolcudur. helal olsundur eger ona ki soyunma odasina gittiyse.

turkiye'ye kewell gibi alex gibi hooijdonk gibi jardel gibi topcular lazımdır. umarım kıymetini biliriz.
eğer türkiye deki futbolcular futbolcuysa, o fulbolcu değildir. eğer fultbol acımasız ve nedensiz, aynı milli formayı giyen futbolcuların birbirini boğazlaması demekse, o futbolcu asla değildir. eğer futbol, küfür etmekse, tükürmekse, aynı tekneden ekmek yediğin insanların sağlığına ve meslek hayatına kast etmekse, o futbolcu değildir. eğer her hafta sonu bu ülkede "futbol" adı altında bir meşin yuvarlak tepilip ne olduğu belli olmayan bir aktivite oluyorsa, o futbolcu değildir. eğer, sırf pohpohlamak ve "oyuncuyu kazanmak" adına, üzerine kutsal galatasaray formasının bile yakışmadığı, sorumsuz ve bilinçiz insanlara "kaptanlık" verilebiliyorsa, o lider değildir. eğer, bu kokuşmuş ve paranın hakimi olduğu futbol endüstrisinde; göstermelik fair play şovları, yaldızlı organizasyonları ve reklamla dolu göstermelik "sözde" güzellik dolu enstantaneleri ile futbol oynanıyorsa, o futbolcu değildir.

ama o futbolcudur. sporcudur. "zeki, çevik, ve ahlaklı" dır. onun dünyasında herşeyden önce insanlık gelir, saygı ve sevgi gelir. ekmek yediği ele sırtını dönmemek gelir. yeşil sahalara onu seven insanları mahçup etmemek için çıkmak, onları hayal kırıklığına uğratmamak, arkadaşlarını zor maçlarda yalnız bırakmamak, yaradanın kendine verdiği güç ve yetenek ne kadarsa bir damlasını bile esirgemeden canını dişine takıp ortaya koymak gelir. asla kibir ve gurur yapmadan, sırf takımının maç esnasında bulunduğu tehlikeyi bertaraf etmeyi "kendi" sorumluluğu bilip, kendisinden asla beklenmediği bir mevkiide oynamak gelir. şiddetin, aşırı ve tehlikeli hırsın, çirkefliğin süregeldiği bu dünyada gülümseyerek "onların kusuruna bakmayın" mesajı vermek gelir.

son olarak, eğer ki galatasaray a hiç yakıştıramadığım bu yönetici sıfatındaki insanlar, bu "adam gibi adam, insan gibi insan" a, gelecek sezon da olsa kaptanlık pazubandını ümit karan, ayhan akman ve hatta "lincoln !" den alıp vermezlerse hayatımda ilk defa, galatasaray lı olmaktan gurur duyamayacağım.

galatasaray a takımı profosyonel futbolcusu harrison kewell a mektup :

bizi affet harry, senin kalibrene denk bir futbol ortamı saylamadığımız için, alçakgönüllülüğüne, sadakatine ve sayamadığım; sahip olduğun her türlü erdeme saygıyla, senden özür diliyoruz. seni çok, ama çok seviyoruz. biraz bencilce olacak ama, senin gibi formasına layık futbolcuları uzun yıllar aramızda görmek istiyoruz. fedakarlığını suistimal etmek gibi olmasın, o formadan başka forma giymemeni istiyoruz. yanımızda kalmanı, mağlubiyetlerimizde ve hüzünlerimizde seni görerek, sözlerini duyarak teselli bulmak istiyoruz. biliyoruz ki, sana daha çok ihtiyacımız olacak, hem de çok...
fenerbahçe maçında çıkan kavga sırasında ''benim burada ne işim var?'' bakışını attığından beri kalbimin köşesindeki cızırtının * sebebi futbolcu. çünkü biliyorum ki bu bakış sene sonunda atatürk havalimanında sallayacağı elin habercisi.

her yönden ligimizin çok üstünde bir kaliteye sahip harry kewell maalesef 12 nisanda bunun farkına vardı. ve benim gözümde türkiye sınırları içinde futbol oynamış en muhteşem futbolcunun ömrü 1 seneyle sınırlı kalacak.

''bugüne kadar seni en çok heyecanladıran, en çok duygulandıran, en çok gururlandıran futbolcu?'' sorusunun cevabı olan bu adam giderken bazıları için kıymetini gittikten sonra çok daha net anlayacakları bir miras bırakıyor. paylaşılmak istenmeyecek bir miras.

my name is harry kewell, kewell from galatasaray... * *
kaptanlık pazubandının en çok yakışacağı isimlerden.
anlatmaya lafların yetmeyeceği futbolcudur. bir futbolcuda aranılan iki şeyi kesinlikle barından kişidir:

(bkz: yetenek)
(bkz: kişilik)
(bkz: yenir ki bu)

genelde bir futbolcuyu tipine, imajına, karizmasına göre değerlendirmem; ama bu adam başka. nasıl sevimli, nasıl sempatik bir şey bu allahım... yiğidi öldür hakkını yeme. sırf şirinliği değil oynadığı futbol için de izletiyor kendini. sol ayağına kurban... *
gheorghe hagi' den sonra galatasaray' a gelmiş en iyi solak. eğer hagi gibi uzun süre takımda kalırsa, hagi' nin tahtının yanına bir taht daha koyup, harry kewell' ı oturturuz. şimdiden yerini ayırtmış gibi görünüyor. umarım yöneticiler bu futbolcuyu ellerinden kaçırmazlar.
gs mobile için oldukça duygusal bir reklam filminde oynamış futbolcu.
ayrıca uzun süredir galatasaray'a bu kadar çok katkı yapan futbolcu, atom karınca karışımı.
galatasarayın en iyi oyuncusu. sonunda formasıda şahsımda mevcut. *
yeni kral dır. gs mobile reklam filmi için:
http://www.youtube.com/watch?v=1z7wU291vSk
keşke hiç gitmese,hep galatasaray da kalsa dediğim futbolcu.Çok da duygusal bir reklam filminde oynamıştır takımımızın.Umarım yönetim en kısa zamanda sözleşmesini yeniler.
önce sadece bu vardı

(bkz: ı love you hagi)

artık bu da var

(bkz: ı love you harry)
fanatik gazetesinde "ben gidiyorum başkan" başlığıyla yayınlanan haberi,anında reddetmiş oyuncumuz.açıklama şöyle

Bugün Fanatik gazetesinde Ben gidiyorum Başkan manşeti ve Orhan Yıldırım imzasıyla hakkımda yayınlanan haberin tamamıyla asılsız olduğunun bilinmesini isterim.

Sayın Başkanımız ile aramızda bu konuda bir görüşme hiç olmamıştır. Haberde bana atfedilen tüm söz ve düşünceler de hayal ürünüdür.

Taraftarlarımıza saygılarımla bildiririm.

Harry Kewell