bugün

güzel bir filme benziyor, kızın saçlarının rengini beğendim. yalnız tekme de öyle atılmaz, birileri çekime başlamadan önce kurs falan vereydi kızcağıza.
beni ara ara uyuz eden yazar.
yeni yılı kutlu olasıca yazar. * film hakkında yorum yapıp nick altını doldurmak istemiyorum.
yeni yılını en içten dileklerimle kutladığım,

kendisine sevgi, dostluk ve huzur dolu sağlıklı bir yıl dilediğim uludağ sözlük yazarı.
çekimleri, oyunculukları vasat(orta) senaryosu berbat film.

--spoiler--
daha önce oscar adayı da olan joe wriight’nin kendi has üslubu filmdeki başarıyı arttıyor. yine cremal brothers’ın konunun ritmine uygun harika müzikleri filme can katıyor. değişik mekan kullanımdaki başarı sizi filmin içine çekiyor. almanya’daki grimm masalları evi’nin kullanılması filmde masalla gerçeğin bir arada geçtiğini çağrıştıyor. ispanya’daki flemengo dansı sahneside değişik kültürlerden ilham alınarak bize filmin içeriğininde zengin olduğunu gösteriyor. bazı koşuşturma sahnelerindeki çekimler, geçişler ve özellikle giriş sahnesindeki gerilim filmin görüntü yönetmenliğininde başarısını da ortaya koyuyor. herşeye rağmen eleştirebileceğimiz tek şeyin senaryo olduğunu söyleyebiliriz. filmde bazı tutarsızlıkların olduğu anlaşılabilir. ama bunun net bişekilde senaryo yüzünden olduğu açıktır. film bitiminde birşeylerin açıklığa kavuşmadığını hissedebilirsiniz
--spoiler--
(bkz: her temas iz bırakır)
çok beğendiğim bir şarkının kime ait olduğunu bularak, beni mutlu eden yazar. eyvallah!
ikizler burcu imiş.

bizi bir biz anlarız, boşver.
finlandiya'da yaygın bir isimdir efendim.
çok uzun zaman önceydi. aylar hatta belkide yıllar öncesinde bir entryimden dolayı beni tebrik etmiş yazardır. şimdi bana cevap hakkı doğdu. teşekkürü bir borç bilirim. borçlu kalmayı sevmem, ondan şeyettim.
güzel, türünden farklı olarak katilimizin psikolojik durumunu yaş olarak çekilebilecek en alt seviyeye çekmiş ilginç bir film.
bana imzalı kitabını yollayamaya söz veren yazar. dilerim unutulmam. *
filmin senaryosu güzel ama maalesef içine edilmiş. aşırı derecede kopuk ve filmin içerisinde çarpıcı şekilde boşluklar var. güzel bir ikileme çıkabilirdi bu konudan. ilk olarak olayların buraya nasıl geldiği kısmı çok pasif kalmış. izlerken o kısımdan hiçbir şey anlayamadım bu da kurgu eksikliğindendi. o kadar dar ve çabucak bitirelim havası var ki seyir zevkini en aza indirgiyor. alwin h. kuchler'a selam söylüyorum ancak bu kadar kötü çekim yapılırdı.
(bkz: #15455831) ''naptın sen ya?'' demek istediğim yazar.
erkin koray'ın sihirbazı canlandırdığı film. *
(#15600359) dediğim gibi yorumda da yazdım üstad, bana çok hitap etmedi ama haddime değil tabi.. yüreğine ve kalemine sağlık.
kesinlikle güzel insan, kesinlikle güzel. şu sözlükte saygı duyduğum, sevdiğim en önemli insan şu an.
yazar... lakin, bildiğiniz gibi değil!
2011 yapımı aksiyon, suç ve gerilim filmidir.
(bkz: #18531885) insanın canını kek çektiren yazar. *
çok kıymetli. tanrı özen göstermiş yaratmadan önce- iyi iş çıkarmış.
cate blanchett'ın en pislik rollere girdiğinde bile güzelliğinden, cazibesinden bir şey kaybetmediğini ispatlayan bir film. ama boş zamanlarda karambole denk gelmediği takdirde özel olarak arayıp bulmaya, izlemeye pek gerek var mı? yok.
bir çocuk beklediğini öğrendiğim, okunmaya doyulamayan öyküler yazarı.

- ne mutlu o çocuğa ki öyküler yazan bir anneye sahip olacak.
(bkz: saorise ronan)
Filmin sonunda babasinin gercek babasi olmadigini ogrenince verdigi tepki onun anormal oldugunu kanitliyor mal sari kafa.