bugün

Amca:Ge bakem buraya ne kazandın sen söyle bakem?
Ben :Halkla ilişkiler ve Reklamcılık amca.
Amca:Haaaaaaaaaaa haa.
Ben :Efendim amca?
Amca:ilişki iyidir iyidir güzeldir ama reklam olmamış olum.
Ben :Niye amca?
Amca:Niye olucak la elaleme reklam mı edicen la bizi.
2 yıllık yüksek okulların bazılarında olan, önü açık bölüm. hatırladığım 3 ya da 4 üniversitede vardır.
Türkiyedeki En kralıAnadolu üniversitesi iletişim bilimlerifakültesinde bulunan bölüm.
(bkz: Ferruh uztug)

Okumasakda, ünü bize kadar * *
cok istesemde ailemin o zamanlar - 6 yıl kadar önce - pek de meslekten görmediği bölümdür. kocaeli üniversitesi'ndede açılmıstır.
mezun olduğum bölüm. tercihine yazmayı düşünen olursa çekinmeden yazın. harika bir bölüm ve geleceğin mesleği...
bölümü hiç okumayanların, mezunlarından daha iyi iş yaptığı belkide tek bölüm...

(bkz: acı ama gerçek)
sanılanın aksine dört yıllık bir lisans programıdır.
özel üniversitelerdeki halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümlerini burslu olarak kazanmak ise, öss'nin yarattığı karın ağrısını değil, yüksek puan* gerektirir.
çevreden sürekli, "ee ne olcan sen şimdi bunu okuyup" tarzında sorulara mağruz kalcak kişilerin okuduğu bölümdür.
enerjisi yüksek olan insanların yapması gereken bir işdir. sürekli yenilik, değişen hayata uyum, üretkenlik, girişimcilik gerekir. yapınca alasını yapacaksın; yoksa hiç girme bu işe!
ciddi anlamda uygulaması zor bir bölümdür.

birçok pratik yaptığınızdan, sabahlara kadar süren emeğiniz bir anda sıfırlanabilir. genelde halkla ilişkiler veya reklamcılık kanadından birini seçip o alana ağırlık verirsiniz.

günümüzün yükselen değerlerinden biridir.
Bu bölüm için şu üniversiteyi kesinlikle kazanmalısın altyapsı çok sağlam diyeceğiniz bir üniversite var mı arkadaşlar? Bölümle ilgili fikirlerinizi de bekliyorum.