bugün

adı 'türk'olan bir ülkede türk milletini yüceltme ülküsünü taşıyan maziden atiye uzanan binlerce yıllık bir
mirası sahiplenen türk milliyetçilerine daha bir tane ziya gökalp kitabı okumadan türk-islam tarihini okumadan
saldırmaya, bilerek devam eden çoğu komünist ve bölücü çakallara kanmış saf insan modelidir.
bu vatanı bu ülkeyi senin bilerek ya da bilmeyerek çamur attığın türk milliyetçileri kurdu.onlar olmasaydı bugün
ne oturduğun mahallede ezan sesi duyabilirdin ne de her hangi bir yerde türk bayrağı görebilirdin.onlar eğer 'ırkçı'
olsalardı türk olmayan bütün etnik toplulukları bir şekilde yok eder hitlerin nazi almanyasında uyguladığı 'ari ırk'
benzeri bir sistem meydana getirirlerdi.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
(bkz: ben herşeyden evvel türk milliyetçisiyim)
milliyetçilik ile ırkçılık arasında fazla fark bulunmaz. atatürk milliyetçiliği kast ediliyorsa, o milliyetçilik değildir. vatan sevmekle milliyetçilik aynı şey değildir.

(bkz: nasyonal sosyalist alman işçi partisi)
nasyonalizm ile milliyetçilik aynı kelimedir.
atatürk milliyetçiliği ile halkçlık arasındaki farkı açıklayamayan insanların karşı çıktığı insan modelidir.
En son milliyetiler çanakkalede manevi aleme göç ettiler. Bu kadar milliyetçi nesiliz madem, sokaklarda faşistler cam pencere indirirken nerdeyiz. Uykudayız tabi yorgan kafamızda.
--spoiler--
milliyetçilik ile ırkçılık arasında fazla fark bulunmaz. atatürk milliyetçiliği kast ediliyorsa, o milliyetçilik değildir. vatan sevmekle milliyetçilik aynı şey değildir.
--spoiler--

böyleleri gibidirler.siyaset ve ideoloji dalında zerre bilgisi olmayan insan modelidir.bu model insanlar kişilere özgü
milliyetçilik tanımları olamayacağınıda bilmezler.atatürk milliyetçiliği olarak lanse edilen şey türk milliyetçiliğinden farklı birşey değildir.
Milliyetçiliğin, bir ırkın mensubu olan insanları sevmek ve geri kalanları dışarda tutmak gibi bir tanımı olduğu düşünülünce, çok da farklıdır diyemeyeceğimiz durum.
Ne bildiğinin bilincinde olan insan modelidir. Milliyetçiliğin insanlığa zararını kavrayamışlar gibi değildir. Yaşamını ona göre düzenler. Kendisine söylenen çoğu lafa da aldırmaz. Aşağılık duygusu neyin yoktur. Asil duyguların insanıdır.
Ayrıca (bkz: bir tek cümleden siyasi yetkinlik tespiti yapmak)
(bkz: ku klux klan)

kendileri milliyetçi beyaz ırk adına hareket etmiştir. vatanlarını amma seviyorlar yahu.
milletini sevmek aslında normal bir şeydir.
şöyleki insan beraber yaşadığı insanları diğer insanlardan daha fazla sever.
mesela ben bir Türkü bir kürtten daha fazla severim ama bir arap ile bir kürt arasında seçim yapmam gerekse tabiki kürdü seçerim.
bir arapla bir hintli arasında seçim yapmam gerekse tabiki arabı seçerim çünkü araplarla daha derin kültürel kaynaşmamız olmuştur.
sorun da bu. bir tane ziya gökalp okuyup erol güngör, ahmed arvasi, mümtaz turhan, serdengeçti veya necip fazıl okumadan çıkıyorlar sokağa. ilmihal desen bilmez. namaz desen yok. ben sana nasıl milliyetçi diyecem? sen o okuduğun gökalbi de atsız kafasıyla anlayıp ulusalcı tayfadan bir ırkçı olmuşsan, öyle sanır tabiki insanlar.

ne yazık ki, diğer kimi kemalist kimi solcu ulusalcılar bir yana bahçeli mhp si de bunların ayarına gerileyince algılar bu şekilde oluşuyor. vah mhp, vah, vah...

uyarı: haşa yukardaki arkadaşa değil ifadelerim. onu anlıyorum ve sebebini söylüyorum. genel bir durumu resmettim. ancakkk bunların haricinde her zaman milliyetçiye "ırkçı" diyen komünist tayfası olmuştır. onların vatan anlayışı lafta evrensel zahirde ise sovyetler olduğu için onlara da "işbirlikçi" yahut "moskof ve moskof uşağı" denilmiştir.
milliyetçilik, birçok ülkede birçok farklı şekilde anlamlandırılmıştır. yani, herkesin farklı bir milliyetçilik anlayışı vardır. bazılarının içinde ırka dayanan bir durum varken bazılarında yoktur.
türk milliyetçileri diye adlandırabileceğimiz grup, ülkemiz için en iyisinin kültür milliyetçiliği olduğunu söylemişlerdir. ziya gökalp,mümtaz turhan, erol güngör diye uzayan çizgiden bahsediyorum. klasik olarak aynı dili konuşan, aynı dine mensup, aynı kültür ve adetleri yaşayan bu coğrafyadaki insanlara hangi ırka mensup olursa olsun türk milleti denilmektedir. bu coğrafyada yaşayan türkmen, kürt, laz, çerkez, abazha, zaza, arap vs.bütün bu etnik gruplar türk milletini oluşturmaktadır. he neden adı türk diye sorulursa verilebilecek tek ceap tarih böyle çizmiş olacaktır. 500 sene öncesine ait ingiliz, fransız kaynaklarında rus kaynaklarında bile bu coğrafyada yaşayan insanlardan bahsedilirken türk denilmekteydi.
yani, milletle ırk farklı şeylerdir. milliyetçilik yapmanın ırkçılıkla bir alakası yoktur. ırkları yok saymak yada bir ırkı diğerinden üstün saymak yoktur. rahmetli türkeş, "benim damadım kürttür. böyle ırkçılık mı olur?" diyerek yeterli bir açıklama yapmıştır aslında.
güncel Önemli Başlıklar