bugün

3. reich döneminin yaşanmasına neden olmuş nazi partisi.

(bkz: adolf hitler)
(bkz: erich von ludendorff)
(bkz: nsdap)
pek çok diktatörlük gibi seçim sandığına dayanmış faşist parti.
ırkçı bir ortak kültür felsefesi üzerinde şekillenen her ülkede olabileceği gibi ekonomik çelişkilerle etnik çelişkileri kesiştirip iktidar olmuş ve 7 milyon yahudiyi, eşcinselleri, çingeneleri ve asyalıları yakarak katletmiş partidir.

bugünün avrupa'sında da görülen ve türkiye'ye de sirayet eden ekonomik sorunları azınlıkta olan etnisitelere bağlayan bakış açısının popülerleştirebileceği zenofobik politikaları sonuna dek kullanıp iktidara gelmiştir.
"önce yahudileri götürdüler, ses çıkartmadım,
sonra çingeneleri götürdüler, ses çıkartmadım,
sonra eşcinselleri götürdüler, ses çıkartmadım,
sıra bana geldiğinde, ses çıkartacak kimse kalmamıştı."

--- eugen berthold friedrich (bkz: brecht) ---
Avrupa'nın sadece britanya hariç tamamını ele geçirmişlerdir. gerçi fazlasıyla geri vermişlerdir aldıklarını.
(bkz: anton drexler)
nazi adı ile bilinen partidir.
eski adı için:

(bkz: alman işçi partisi)
demokrasiyle iktidara gelmiş asil partidir. bu da lenin ve saz arkadaşlarına kapak olsundur.
sovyetlerin dize getirdiği sözde sosyalist özde faşist parti.
(bkz: anton drexler)
militarizm'in en büyük örneğidir ayrıca tarihteki sembolleri iyi bir biçimde kullanma çabaları takdire şayandır. anlamak ve görmek için sıradan faşizm belgesel-filmini izlemek güzel bir başlangıç olabilir. (bkz: sıradan faşizm)
buda resmi parti programıdır, kopyala yapıştırdır.

1. Biz bütün Alman halkının özgür irade prensibi altında Büyük Almanya olarak birleşmesini talep ediyoruz.
2. Biz Alman ulusunun diğer uluslarla aynı haklara sahip olmalarını ve Versay ile Saint-Germain barış antlaşmalarının iptal edilmesini istiyoruz.
3. Halkımızın geçimi ve sayıları artan insanlarımızın yerleşmesi için toprak (koloni) istiyoruz.
4. Sadece bizim milletimizden olanlar vatandaş olabilir. Sadece Alman soyundan gelenler, inancı ne olursa olsun, bizim milletimizdendir. Bu yüzden hiçbir Yahudi bizim milletimizin parçası olamaz.
5. Vatandaş olmayanlar Almanya'da yabancı olarak ve yabancılar kanununa bağlı olarak yaşamalı.
6. Hükümeti seçme ve devletin kanunlarına karar verme hakkı sadece vatandaşlara ait olacaktır. Bu yüzden merkezi hükümette veya taşrada veya belediyelerde, nerede olursa olsun vatandaş olmayanlar hiçbir resmî makamda görev alamayacaktır. insanların parti hatırıyla, karakter ve yeteneğe bakılmaksızın göreve atandığı yolsuz parlamento yönetimine karşı savaş açıyoruz.
7. Bizce bir hükümetin ilk görevi her vatandaşın bir işe sahip olduğundan emin olmasıdır. Eğer hükümet bu görevini yerine getiremiyorsa, vatandaşımız olmayan insanlar Almanya'yı terk etmelidir.
8. Alman ırkından olmayan hiç kimseye Almanya'da yaşama izni verilmemelidir.
9. Bütün Alman vatandaşları eşit haklara ve yükümlülüklere sahiptir.
10. Her vatandaş bir işe sahip olmalıdır.
11. Alman ırkından olmayan hiç kimsenin, Almanya'da ikamet edilmesine izin verilmemelidir. Biz, Alman ırkından olmayan ancak 2 Ağustos 1914'ten itibaren Almanya'da yaşamaya başlayan herkesin ülkeyi terk etmesini istiyoruz.
12. Birçok kişi bir savaş esnasında kendine ait mülkiyetini veya kendi yaşamını kaybederken birtakım insanların savaştan para kazanması yanlış bir şeydir. Savaş sayesinde para kazanan herkesin parasına el konulmalıdır.
13. Devletin büyük şirketlere el koymasını istiyoruz.
14. Büyük sanayi kuruluşları, elde ettikleri kârı işçiler ile adil olarak paylaşmalıdırlar.
15. Yaşlılara emekli maaşı verilmelidir.
16. Biz çalışan bir orta sınıf oluşturmak için büyük mağazaları bölerek içlerinde küçük tüccarların çalışmasını sağlamak istiyoruz. Devlet ve şehir hükümetleri bu tüccarlara iş imkanı sağlamalıdır.
17. Ulusal çıkarlara uygun bir arazi reformu yapılmalıdır.
18. Toplumun ortak çıkarlarına karşı işlenen suçlar ölüm ile cezalandırılmalıdır.
19. Alman ortak hukuk sistemini Roma hukuk sistemiyle değiştirmek istiyoruz.
20. Her çalışkan Alman öğrencinin yüksek öğrenim şansına sahip olması için okul ve eğitim sistemini değiştirmek istiyoruz. Öğrencilere pratik bir şekilde nelerin öğretilmesi gerektiği üzerine yoğunlaşılmalı, çocuklara vatandaşlık görevleri öğretilmeli ve onların iyi birer vatandaş olmaları sağlanmalıdır. Eğer yoksul bir öğrenci velisi, çocuğunun eğitim masraflarını karşılayamıyorsa bu masrafları hükümet karşılamalıdır.
21. Sağlık standartları devlet tarafından korunmak zorundadır. Annelerin ve bebeklerinin korunması, çocuk işçiliğinin önüne geçilmesi, zorunlu jimnastik ve spor etkinlikleri için yasa çıkarılması ve gençler için açılan spor kulüplerinin desteklenmesi gerekmektedir.
22. Biz zengin subaylardan oluşan eski ordunun lağvedilerek yerine sıradan insanlardan oluşan bir halk ordusunun kurulmasını talep ediyoruz.
23. Basın tarafından bilinçli olarak yayılan siyasi yalanlara karşı yasal mücadele edilmesi ve ulusal bir Alman basınının oluşturulması için şunları talep ediyoruz:
a. Almanca yayım yapan tüm gazetelerin editör ve yöneticileri Alman vatandaşı olmak zorundadır.
b. Almanlara ait olmayan gazeteler yalnız Almanca basılmak koşuluyla özel izin verilerek yayım yapabilmelidir.
c. Kamu yararına aykırı olan gazeteler yasaklanmalıdır.
24. Alman ırkının varlığı tehlikeye atılmadığı sürece ve ahlakî duygusu rahatsız edilmediği ölçüde, her inançtan insan devlet içinde çalışabilmelidir. Nasyonal Sosyalist Parti, Hristiyan olmakla beraber herhangi bir mezhebe ait olduğunu belirtmemektedir. Nasyonal Sosyalist Parti, Yahudilerin kişisel çıkarlarına karşı mücadele edecek herkesin ulusumuzun ortak çıkarlarını gözeterek mücadele etmesi gerektiğini ve böylelikle ulusumuzun güçlü olacağına inanmaktadır.
25. Biz Reich (Almanya) için güçlü bir hükümet oluşturacağız. Hükümet ve tüm hükümet kuruluşları çıkan yasalar üzerinde denetim sağlayacak ve tüm Alman eyaletlerinde yürürlüğe girecektir.
*
Kısaltması nsaip olan hitler'in partisi.
Bazı düzenlemeler yapılarak çok faydalı hale getirilebilinecek bir parti programları vardır.

Almanya yı zamanında bu kadar güçlü kılan bu partinin programı, ve liderlerinin idealleridir.
hindenburg un ölümüyle yönetimi ele gecirmis diger partileri kapatmistir.
Alnan faşist partisidir. Demokrasi sayesinde (!) iktidara gelmistir. Demokrasi gerçeğini insanlığın yüzüne carpmistir.
Başkanları;

anton drexler* (1920-1921)
adolf hitler (1921-1945)
martin bormann (1945)
Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei. Nasyonal sosyalist Alman işçi partisi. 3.reich ın kuruculuğuna soyunan, bir farkla hükümete gelip gelene geçene savaş açan Adolf Hitler'in liderliğini yaptığı parti. Eşit imkanlardan faydalanmak amacıyla sosyalizmi benimseyen ama bunun kızıl bir işçi-sendika hükmünü reddeden fikir, ten ve fizyolojik özelliklere karşı cermen ırkı üstünlüğünü savunan, antisemitist düşüncelerin doruğa çıkıp fikirlerini, tüzüğünü okudukça antisemitistleri zevkten uçuran parti. Boş parti değildir, silahlı gücünden istihbarat gücüne kadar hepsi mevcuttur bünyesinde. Hadi canım diyecek olan bilgi sahibi olmayan arkadaşlar vardır belki ancak hükümete geldikten sonra polis teşkilatının yerini ss birlikleri, istihbarat teşkilatının yerini gestapo almıştır. Bana göre Almanya yı hem güce hem bataklığa sürüklemiştir. Uçak motoru üretmesi için kurulan bmw nin savaş bitiminden sonra araba motoru üretmesi gibi sağlam örnekler mevcuttur. E tabi bunlar hepimizin bildiği şeyler. Çok marjinal fikirlere sahip Hitler in parti ve sevenlerinin gücüyle e tabi biraz da diktatörlükle dağların altına şehirler yaptırdığı, apartman boylarında füze sistemleri, tank sistemleri kurdurduğunu düşünürsek hem teknolojiye, hem militarist düşünceye hem de siyasete,politikaya çok şey kattığını düşündüğüm partidir.
o zamanlar yaşasaydım kesinlikle üye olacağım parti.
görsel
NPD (daha öncesinde NSDAP) olarak hala mecliste olmasi

https://npd.de/wp-content.../br_2017-wahlprogramm.pdf 2017 "seçim programı"na burdan bakabilirisiniz..

"biz ülkemizi geri istiyoruz"

almanyada hala ülkenin yarisindan fazlasi irkci oldugu gercegi.. bu pankartda gördügünüz gibi "GAS GEBEN" yani gaz vermek.. tabikide sadece ve sadece ikinici dünya savasinda yapilan iskenceleri alay konusu ve "komedi" haline getirip insanlara satmak amaci.
ükede hala cogu kisi "biz bilmiyorduk baska insanlarin öldürüldügünü diyor."

görsel

AFD (alternative für deutschland) ise NPD'den tek bir farki yok..

Bu iki partinin mecliste cok güclenmesinden sonra.. Diger partilerde sagci olmaya basladi CDU, CSU, SPD... almanya ve avrupa her gecen gün daha da kötüye gidiyor..
avusuturyada ayni sorunlar yasaniyor..

asagiu yukari 70 sene gecmis ikinci dünya savasinin bitimine. fakat ozaman HITLERJUGEND (HJ) ve BUND DEUTSCHER MÄDEL (BND) adinda ikiye ayriliyordu cocuklar ... ve okulda beyinleri yikaniyordu..yani gayet normal bukadar Nazinin olmasi...

politikacilarin hicbirisi ugrasmak istemiyor ülkedeki "NAZI-sorunlariyla" sachsende en cok nazi bulunan sehir.. hata nazi köy diye bir yer bile var artik...
iste http://www.ardmediathek.d...;documentId=30948320"; nazi dorf herkes biliyor kimse birsey yapmiyor..

"https://www.youtube.com/watch?v=Cl__BD858yc";

gercek almanya BU!

gayet net gercekleri anlatiyorum .. sizlerle bilgi paylasiyorum.. ve bunu eksiliyorsunuz.

açık görüşlü olmanizi tavsiye ederim. Ne yazikki türkiyede genelde herkes "BEN BEN; benim dedigim dogrudur vs" yasiyorlar bu yüzdende zaten bukadar cok kavga oluyor.
''biz ülkemizi geri istiyoruz'' biz de istiyoruz yarrağım biz de...
kürtten suriyeliden geçilmiyor ülke
Kanlı terör örgütü diyenler önce amerikan emperyalizmin dünyada ki açtığı kan nehirlerine davet ediyorum.

Şuan bunlar olmasaydı Almanlar, abd ve Avrupa bu kadar ileri gidemezdi.
iktidara gelmesinin ardından ikinci Emperyalist Yağma ve Paylaşım Savaşı öncesinde ABD Emperyalistleri’nin de desteğiyle büyüyen ve güçlenen, ardından yine onu yaratan ABD Emperyalistleri tarafından yok edilmek istenen partidir. Alman Finans-Kapitali’nin desteğini arkasına almış, düpedüz uyguladığı faşizmi yani bilimcil sosyalizmdeki tam tanımıyla Finans-Kapital’in Askerî Terörcü Diktatörlüğü’nü uygulamıştır. Almanya Burjuvazisi penceresinden dünyaya bakmanın bir getirisi olarak şovenist tavıra sahiptir. Alman işçi Sınıfı ve Emekçi Halkı’nda gözlenen ve Büyük Ekim Devrimi ile dalga dalga yayılan sosyalizm isteğini-eğilimini baltalamak için Genel Kongresi’nde isim değişikliği gerçekleştirmiş, Nazi olan adını ”Nasyonal Sosyalist“ şeklinde bir ifadeyle değiştirmiştir. Lideri insanlığın ve Gezegenimizin gördüğü en büyük soykırımcılardan ve Finans-Kapital’in Tek Kişilik Siyasi Diktatörlerinden biri olan Adolf Hitler’dir.